Net vervuiling meetbaar?


fry

Golden Member

Ik denk dat ik het gevonden heb.
Volgens mij moet je de integraal van -0,005 tot 0,005 nemen.
Als je in de eerste post het grafiekje, Stroomdichtheid op radius bekijkt zie dat er duidelijk minder stroom loopt in geval Ja(a)0 tov. J0. Ik denk dat je de fout in gaat door de halve doorsnede van de draad te beschouwen. Als je bij a van 0 tot 0,005 de stroom van 0 tot -0,005 optelt kom je wel netjes uit op het gemiddelde schat ik zo.
Ik geloof ook niet dat het stroom verloop in de draad zo'n knik vertoont. Bedenk dat bij dc alles netjes verdeelt is. Hoe hoger de frequentie hoe meer het exponentieel toeneemt naar de huid en afneemt van af de andere kant, maar daar gebeurt dat ook.

Dat verschil in stroom kwadrateert in de rms berekening, volgens mij kom je dan grof weg een factor 2 hoger uit in verliezen.
Stichting EMM, ElectroMagnetic Magnificence www.emmag.org
fry

Golden Member


Voor de duidelijkheid, volgens mij bereken je als of het stroom verloop in de hele draad eruit ziet als zwart van -2 tot 0 dan blauw van 0 tot 2, ik denk dat het eruit ziet als rood van -2 to 2. f(rood)=f(zwart)+f(blauw).
Stichting EMM, ElectroMagnetic Magnificence www.emmag.org
Wat betreft de te grote stromen in de nulleider bij die vorm van belichting is er nog een ander probleem:

Voor normale ohmse, capacitieve of indictieve belastingen zijn de 50Hz stromen in de nulleider 120° in fase verschoven. Als in alle drie de fasen een even grote stroom loopt zal dat ervoor zorgen dat er een zeer kleine stroom door de nulleider loopt. Theoretisch is die stroom zelfs 0Amp. Dat kun je bewijzen door de stromen bij elkaar op te tellen als 3 vectoren die 120° in fase verschoven zijn.

De assimilatielampen hebben een zeer sterke derde harmonische en die zijn alle drie in fase, dat betekent dat er in de nuleider zeer grote 150Hz stromen lopen (3 maal de stroom van de derde harmonische) en daar is de nulleider niet op berekend.

Ik meen wel eens gehoord te hebben dat ze het probleem oplossen met 380V lampen tussen de drie fasen zodat er geen nulleider meer is. Er ontstaat dan nog wel een enorme netvervuiling maar er is geen uitbrandende nulleider meer.