Super dan kan ik volgende week beginnen!!! (k'heb deze week proefwerken :(. maar ook voor elektro dat wordt weer een eitje!!!:D:D:D:D:D)

Op 5 juni 2002 20:32:28 schreef Bernd:
Plaatje van de H-bridge:
[afbeelding]

Als je deze H-brug wilt gebruiken: denk even na wat er gebeurt als de REV *en* FWD hoog maakt....

zo moeilijk is het niet om je schakeling dermate waterproof te maken dat ie daar geen last van heeft hoor.

't was maar een waarschuwing, ik zie ook veel posts over een schakelaar niet direct op een PIC pinnentje aansluiten, wat veel minder kwaad kan..

Ehm, ik zie hem even niet. Wat gebeurt er dan?

bastiaan: dan zijn alle torren opengestuurd en krijg je harstikke kortsluiting.
Had ik in het begin ook wel eens. Of als je de ingangen open laat, krijg je een 50 Hz brom op die ingang. Kon je bij mij leuk zien... ik had nl. over de motor een duo color led gezet, die gaf beide kleuren als ik de ingangen open liet. Daarom ook altijd pull down over de ingangen.

Kun je bij de H brug ook andere transistoren gebruiken want volgens mij zijn die wel erg zwaar niet??? kan ik toch wel kleinere voor gebruiken? iets van BC 547C ofzo? en dan natuurlijk wel ff NPN of PNP in de gaten houden.

hallo??!?! iemand een antwoord??

Je kan eventueel kleinere transistoren gebruiken, pas dan wel op dat je niet boven de maximale stroom gaat

die weerstand van 27 ohm is echter bullshit! Natuurlijk afhankelijk van de stroom die je gaat schakelen, maar die mag veel hoger in lichte toepassingen.

OK maar dan wil ik nog even graag weten of die transistor 2n2222 lichter mag. trouwens ik heb taperecorder motoren maar ik wil graag weten hoe groot de transistoren moeten zijn (types) kan dit dat met de BC547B en de BC557B en dan nog een vervangende voor de 2n2222 ik wil namelijk zo weinig mogelijk ruimte innemen en deze transistoren zijn TO92 dus lekker klein.
Graag wil ik dus weten of deze transistoren goed zijn en of er een vervangende voor 2n2222 is.
alvast super bedankt!!

ff een edit: ik wil ze laten draaien op 1,2V

Is er misschien iemand?? dan kan ik vanmiddag nog odd halen!!! ;)

De 2N2222A is goed verkrijgbaar hoor Bart. Hij kan wat meer vermogen dissiperen dan de BC547, maar is ongeveer even duur en ook in TO92 behuizing. Let wel op dat de aansluitingen anders zijn dan de BC547.

Ik kan ze ook wel krijgen maar ik d8 dat die alleen in die lompe behuizing te krijgen was! dus vandaar. maar hoe zit het met die andere zijn die ook goedkoop en in to92 te krijgen.

P.S. hoe zit het dan met die aansluitingen??? trouwens bedankt alvast!!! :D

Zo uit m'n hoofd meen ik dat de emitter en collector andersom zitten. Bij de Philips uitvoering in TO18 behuizing zijn de aansluitingen 'normaal' (Zie datasheet). De plastic TO92 uitvoering van Fairchild heet iets anders namenlijk de PN-2N2222A en daarvan zijn de aansluitingen anders. (Download die datasheet hier)

onwijs dank!!!:D:D:D:D:D maar nogsteeds ken da met die BC547B en BC557B in het midden rond de motor??
en dan de buitenste gewoon die PN-2n2222A????

is er niemand meer want ik wil zodadelijk naar de boer gaan !!! :D:D:D:D:D:D

zeg ff een vraagje ik wil een vervanging voor de 2N2222a deze blijkt namelijk 1 euro te kosten en mijn boer heeft ze niet op voorraad! dus als iemand weet welke het kan zijn graag!!

nee dat kan niet met bc547 en 557 in het midden. Die taperecorder motoren eten veel meer dan 100 mA. Neem voord e NPN variant in het midden 2n2222a's een pnp variant (van de 2n2222) voor de PNP's die je nodig hebt in het midden. Die 2n2222a's aan de buitenkant kan je vervangen met bc547's. Die R van 27 ohm veranderen in 500 ohm ofzo.

volgens mijn multi meter gebruikt hij maar 27 mA (vondt het wel weinig ) dus dan moet het toch wel kenne??!!??

ha ha maar dan kan het toch wel??

Op 23 januari 2003 13:36:31 schreef bart II:
ha ha maar dan kan het toch wel??

Jawel, moet lukken dan. Als je dat echt goed hebt gemeten. Maar bij een ander motortje zal het misschien niet meer kunnen.

geprobeerd en jawel het lukt zeer goed!!!!! hij draait netjes om duzzzz :):):):)