Je zou ter inspiratie even kunnen kijken naar Elektuur juni 1983, "Spectrum uitsturingsmeter"

Die schakeling gebruikt een fluorescentiedisplay, dat laat zich echter wel aanpassen en later heeft een van de internationale Elektuur's ook een versie met LED's beschreven.

Elektuur zelf beschreef in dezelfde tijd ook een serieuze terts analyser, maar zoiets analoog te willen bouwen lijkt mij vandaag de dag geen aanrader meer.
Serieus meten zit er met eenvoudige bandfiltertjes en passieve gelijkrichters eigenlijk niet in.

De schakeling op Co doet niet aan multiplexen, hetgeen niet zo gebruikenlijk is en het nogal wat duurder maakt.

Tot slot heb een tijd terug zelf een low-cost versie ontworpen met enkel standaardcomponenten, die is bij mijn weten echter nog niet is gebouwd en getest. Het is niet wat je zoekt, maar er valt itt een of ander standaardontwerp nog eer aan te behalen ;)

Dit topic blijft maar terug komen, analoog betekend veel componenten waarvan je voor de filters R's en C's met 1% tolerantie nodig hebt. Met een uC heb je relatief weinig componenten maar zit de soul in the software.

Gebruik de search, in diverse topics staan links naar redelijk tot goed gedocumenteerde projecten op dit gebied.

<update>
Zelf maar even gezocht, hier incl theorie, shema en printontwerpen.

http://www.svetelektro.com/upload/Audio_Spectrum_Analyzer_En___velke_d…

[Bericht gewijzigd door Roland van Leusden op (20%)]