Ruststroom instellingen eindversterker

Hello there

Ik ben bezig met het afregelen van de rustspanning van mijn Mackie M1400 eindversterker. De instelwaarde volgens het schema is 8mV, met een afwijking van 0.3 mV. Ik krijg alleen de 8mV stabiel, als ik hem zo instel dat wanneer de versterker aangezet word de rustspanning langzaam naar 10 ~ 11 mV loopt, en vervolgens langzaam terugloopt. Na een uurtje is hij dan ongeveer 8mV. Is dit wel gezond? En is die topwaarde niet te hoog?

Als je ampje piept en kraakt, is DJohnny die hem maakt... Kom alleen niet om garantie, want dan is DJohnny met vakantie!

nee hoor.
Wanneer dat 10 mV zou zijn en dan stabiel is het ook goed.
10 keer zo hoog en dan instabiel dat is fout.
Naarmate de ruststroom hoger is zal het geluid bij zachte passages ook mooi zijn zonder vervorming.

En onder de 8 mV, bijvoorbeeld 6,5 mV?

Als je ampje piept en kraakt, is DJohnny die hem maakt... Kom alleen niet om garantie, want dan is DJohnny met vakantie!

Kan ook nog goed zijn ligt aan het ontwerp. maar als de russtroom te klein is dan gaat de versterker in de zachte passages vervormen. bij harde eigenlijk ook maar door het kabaal hoor je dat niet meer zo goed.