Je kunt dat circuit begrijpen als je de het stap-voor-stap analyseert; begin met een situatie waar alle condensators leeg zijn, en maak de bovenste AC aansluiting positief ten opzichte van de onderste. Kijken dan waar stroom gaat lopen, en welke condensators worden opgeladen.
Je mag aannemen dat C1 direct helemaal opgeladen wordt, en dat de spanning daar ongeveer gelijk blijft; die is voor de rest van de analyse dus niet belangrijk meer.
Op dit moment zijn C2 en C3 nog leeg, en gebeurd er nog niets in het onderste deel van dat circuit.
In de andere helft van de sinus wordt de onderste AC aansluiting positief, en wordt C2 geladen via D3 en D5.
Daarna wordt de bovenste AC aansluiting weer positief, maar deze keer is C2 opgeladen tot iets minder (vanwege de spanningsval in de diodes) dan de inkomende spanning. Diodes D1 en D4 gaan in geleiding, maar er staat een spanning (zeg, 12V) over C2, en omdat de bovenkant van C2 ongeveer op 0V staat (immers, D4 is in geleiding), moet de onderkant daarvan dus een negatieve spanning hebben t.o.v. de ground. Hierdoor wordt, via D6, condensator C3 opgeladen, ook hier met een negatieve spanning, vandaar dat deze met zijn + aan de ground zit.
Dit proces blijft zich herhalen; condensator C2 wordt opgeladen in één helft van de sinus, en die lading wordt in de andere helft van de sinus verplaatst naar C3. Die condensator C3 moet dus groot genoeg zijn om gedurende de bijna 20ms dat hij niet geladen wordt stroom te leveren aan de rest van het circuit.
[Bericht gewijzigd door
SparkyGSX
op 11 november 2020 16:06:53
(12%)