Bij gelijkspanning treedt boven 2V electrolyse op, Bij wisselspanning niet. Hoe zit het met een puls dutycycle 50% ca. 200Hz heb je hier ook last van electrolyse? :)

Als de 50% duty cycle blok een gelijkspanningscomponent heeft, bijv. de blok zit tussen 0 en 5V, dan wel electrolyse.

Dat is gewoon gelijkspanning dus ja, probleem bij ac is dat de spanning negatief wordt, pwm niet

Bij wisselspanning heb je ook electrolyse, alleen wisselen de anode en cathode 100 keer per seconde van plaats ;)

Wisselspanning is wel een stuk beter voor de levensduur van de electrodes...
Hoe kom je aan 2 volt? Afhankelijk van de water samenstelling kan electrolyse al bij 1.25v beginnen.

Op 10 juli 2012 22:28:23 schreef DK:
Dat is gewoon gelijkspanning dus ja, probleem bij ac is dat de spanning negatief wordt, pwm niet

capacitief koppelen. Of 1 kant van de sensor aan de blokgolf en andere kant op exact de halve spanning DC.

Op 10 juli 2012 22:29:01 schreef alex278:
Bij wisselspanning heb je ook electrolyse, alleen wisselen de anode en cathode 100 keer per seconde van plaats ;)

50 ×.... :P

Bij een sinus heb je toch twee nuldoorgangen per periode?

.

[Bericht gewijzigd door Tidak Ada op (99%)]

Uhm, AFAIK zijn er ook wisselspanningen met andere frequenties dan 50Hz en andere golfvormen dan sinus, die tóch 2 nuldoorgangen per periode hebben...

>:) ;)

Op 10 juli 2012 23:46:08 schreef Lucky Luke:
[...]
capacitief koppelen.

Kan je een voorbeeld geven?

Of 1 kant van de sensor aan de blokgolf en andere kant op exact de halve spanning DC.

Hoe doe je dat? NE555 aan de ene electrode en een weerstand naar de voeding aan de andere?

Een condensator in serie zetten tussen de 555 en de electrode.

Op 11 juli 2012 11:18:07 schreef Shock6805:
[...]
Kan je een voorbeeld geven?

Ene elektrode aan GND, andere elektrode als volgt:


                  +
Ne555 pootje 3-----||-----Elektrode 

Condensatorwaarde is afhankelijk van de frequentie, maar te groot is niet erg.
Neem 'n 100uF elcotje oid. (op 200Hz is dat < 8 Ohm, op hogere frequenties nog lager)
(X=1/(2πfC))

Hoe doe je dat? NE555 aan de ene electrode en een weerstand naar de voeding aan de andere?

Ja, alleen met 2 weerstanden, als spanningsdeler.
Maar de oplossing met de condensator is beter.

op naar het breadboard dan...
Bedankt. ;)

Als je toch al capacitief koppelt, is het een kleine stap om ook de electrodes te isoleren. Dat meet je capacitief en is het hele electrolyse probleem niet meer van toepassing

hoe reken ik een dutycycle uit van <= 50%? want met de formules uit electronica voor dummies kom ik er niet (wel, maar met een negatieve weerstand.)
formules:
R2 = (1.4*Tlaag)/C1
R1 = ((1.4*Thoog)/C1)-R2
R1 is de weerstand tussen Vcc en pin 7 en R2 die tussen pin 7 en 2.
@ joop:
hoezo isoleren?

Allebei de electrodes via een condensator aansluiten. Condensator dan 2 × zo groot nemen (want serieschakeling).

Verder: voor dutycycle 50% tlaag = thoog

[Bericht gewijzigd door Tidak Ada op (23%)]

Op 11 juli 2012 00:41:07 schreef alex278:
Bij een sinus heb je toch twee nuldoorgangen per periode?

Ja 2 x nuldoorgang, maar maar 1 x wisselen van polariteit.

Alex278 heef het bij het goede einde.
Elektrolyse treed bij beide elektroden op, maar door de verandering van polariteit heb je dus ook een wisseling van anode en kathode, en heft het probleem zich op.
Bij gelijkspanning, ook bij een blokgolf blijf je last van elektrolyse hebben.
Alhoewel, lastig alleen als je het niet hebben wil.

Op elektroderelais die je koopt ( nivobewaking etc) hebben een wisselspanning op de elektroden staan.
hier in CO zijn wel zelfbouwpakketjes voor waterdetektie staan, maar daar zit telkens gelijkspanning op de elektrode. Als de elektrode lang genoeg in het water hangt komen de problemen vanzelf.

Als er toch alleen een wisselstroom loopt door de elektrodes dan is er ook geen noodzaak meer voor direct contact tussen de elektrodes en de vloeistof.

Derhalve kun je in principe geisoleerde elektrodes gebruiken.

Ja 2 x nuldoorgang, maar maar 1 x wisselen van polariteit.

Dat kan natuurlijk nooit. Iedere nuldoorgang geeft een polariteitswissel. ;)

@Toeternietoe : vandaar ook mijn "." (ik was een beetje sleepy)

@Arco :
.... per periode !

Iedere periode heeft toch twee polariteitswisselingen? en anders eet ik mijn hoed op (gelukkig heb ik er geen) ;)

Het vervalt nu wel in wat semantisch geneuzel, maar iedere nuldoorgang veroorzaakt een polariteitswissel. Zuiver voor 1 periode gezien is er maar 1 nuldoorgang, en dus 1 polariteitswissel.
Begin is geen nuldoorgang (maar start vanaf 0), en eind ook niet (maar eindigt op 0).