Ik zie alleen maar met lichtorgels de ledjes alleen aan gaan op harde geluiden.
Maar kan je dit nu ook anders om maken, dus dat ze altijd aan staan en dat ze uit gaan op harde geluiden?

Ja dat kan, maar mijn Glazen bol is even weg voor en service buurt, dus heb je niet meer info? Zo iets als een schema zo dat we kunnen kijken al of dat dan niet mogelijk is.

Ps hier heb ik hem naar toe gestuurd voor een service buurt

Ja hoor, voorschakelweerstanden verwijderen en de overgebleven gaten doorverbinden met een draadje dan gaan ze afhankelijk van de muzieksterkte vanzelf uit of bedoel je dat niet?

O je bedoelt dat de boel dan van zelf gaat roken? Wreed dat is nou ook weer niet de bedoeling. Ik zie dat hij net nieuw is, dus als hij gewoon met een schema of iets dergelijks komt. Kunnen we kijken wat er al dan niet mogelijk is.

Nou ik ga deze maken http://www.instructables.com/id/Music-LED-Light-Box/ en vroeg me af of het ook niet ander om kon

Dit is wel heel quick and dirty.
Een TIP32 gebruiken

@Tinus016: ja dat is de wraak indien iemand mijn glazen bol laat knappen! De jouwe gaat tenminste nog voor service, maar de mijne is te barsten.
Trouwens, de link geeft ook geen duidelijkheid.
Groeten,
Mac.

[Bericht gewijzigd door McDuff op (14%)]

Idd Tip32 gebruiken een tip31 is npn en een tip32 pnp dus werkt pesies andersom

[lollige modus]
@McDuff, O nou als je onderaan de pagina kijkt staat er terug naar hooft menu, dan op forum klikken en je probleem posten, misschien kunnen ze helpen. Voor de rest hebben ze ook een online kristallen bol, stel je vraag en hij geeft antwoord.
[/lollige modus]

Komt me bekend voor. LOL.
Maarre, die tip van die Tip van Hugo moet het wel doen nu nog maar hopen dat TS het begrijpt, maar ja dat vernemen we dan wel.

Ik heb gister de onderdeeljes in de bus gehad en ben hem vandaag in elkaar aan het zetten.
Maar nou heb ik een probleempje, dat ik krijg hem niet aan de praat.
Zit er meschien een fout in het schema
http://www.instructables.com/image/FMZXXB8G5W7R47J/Building-the-circuit.jpg
http://www.instructables.com/id/Music-LED-Light-Box/step6/Building-the-circuit/

kan vanalles zijn he, test je ledjes één voor één (niet door ze aan de 12v te houden! :P ).

Mod-edit: quotes, hoe zat het ook alweer...

[Bericht gewijzigd door Henry S. op (78%)]

Op 16 mei 2010 01:03:09 schreef McDuff:
Ja hoor, voorschakelweerstanden verwijderen en de overgebleven gaten doorverbinden met een draadje ...quote]

you are talking out of your ass ... gelijk ze hier bij mij zeggen

Ach, is ook één van mijn manieren om uit te vinden of ts echt iets van de gevraagde materie snapt, snap je!
En dat blijkt dus!
Groeten,
Mac.

Even de TS een stukje op weg helpen.
Als eerste, wat voor LED's gebruik je? Wit, blauw, rood, groen, geel, etc, etc.
Heb je ook de TIP32, dit is een PNP transistor, juist aangesloten?
De plus op de emitter, collector is de min. LED's ook goed om?

Hoe sluit je dan de transistor aan, ik heb het nu zo de + naar de leds en de - op rechter uitgang als je het ijzer plaatje op de tafel legt

Bereken eerst eens je voorschakelweerstand, als de transistor begint te geleiden dan is het 1x een flitsje als je pech hebt. Daarna kun je nieuwe LED's kopen.

Controleer ook even wat de juiste aansluitingen van je LED's zijn, dus zoek de + en - er van op. Hint: batterij en weerstandje gebruiken. Wel eerst even berekenen.

Om uit te vogelen hoe je de transistor aan moet sluiten zoek je op google (of andere zoekmachine naar keuze) naar TIP42 datasheet.
In een datasheet staat precies hoe de transistor werkt en wat zijn aansluitingen zijn.

Oke, bedankt ik zal even gaan zoeken op google.
Weerstandjes heb ik niet, de 4 blauwe leds doe ik op een 12 V adapter.

Een led zonder weerstand...

dat kan niet goedkomen

Ik he wat gevonden op http://www.budgetronics.eu/N_frame.html?http://www.budgetronics.eu/Tra….
en wat makelijkers op http://www.2college.nl/tech/zodoe/transistorzo.htm
linker poot is C (=collector)
midden poot is B (= basis)
rechter poot is E (= emitter)

Maar wat houd dit in?

Nee, stefsky ik doe 4 leds in een serie schakeling dus 12V delen door 4 leds.

De spanning kan niet hoger worden dan 1/4 van 12V, maar de stroom wordt niet beperkt. Het is belangrijk om bij led's een weerstand te gebruiken om de stroom te beperken. http://www.circuitsonline.net/artikelen/view/32/2

[Bericht gewijzigd door r3dnax op (15%)]

niet alle transistoren hebben de zelfde aansluitingen.
Als ge op de data klikt staat het er klaar en duidelijk wat de aansluitingen zijn.
En een led zonder weerstand gaat zoals al gezegd zowiezo mis.
Googel eens op hoe schakel ik een led.
Danny.

Oké, ja ik zie het op het artikel maar de elektra boer heeft me dat zo bij elkaar gevist, dan zal ik nog een weerstandje er bij halen.
Maar wat houden deze dingen dan in?
linker poot is C (=collector)
midden poot is B (= basis)
rechter poot is E (= emitter)