digitale potmeter receiver Kenwood KRF-A4030

Dit is mijn eerste deelname aan dit (alle) forum.
Dus als ik fouten maak wijs mij gerust terecht.
Maar niet roepen a.u.b. Zo hier gaan we.

Ik ben in het bezit van een receiver Kenwood KRF-A4030
waarvan de volume knop rare streken uithaalt.
Wanneer ik het volume wil aanpassen b.v verhogen reageert
hij eerst niet en dan plotseling met een grote stap vooruit.
En omgekeerd hetzelfde.
Volgens mij is de volume regelaar (potmeter) defect.
(toestel heeft reeds 2 jaar in een café gestaan)

Ik zou deze zelf willen vervangen. (eenvoudige ingreep)
Kan u met mijn redenering akkoord gaan of heeft u een
andere oorzaak voor het mankement?

Weet er iemand waar ik zulk een potmeter kan kopen?
(liefst in België) Bedankt alvast. Luc V.G.

Welkom op CO.

Potmeters heb je heel veel soorten en waardes. Je zal dus eerst de receiver open moeten maken om het type en de waarde van de potmeter te achterhalen.
Als je een service manual met schema hebt wordt het eenvoudiger, dan haal je de waarde uit het schema.

Als het een normaal gangbare potmeter is, zal elke goede elektronicaboer die kunnen leveren.

In het geval van een digitale potmeter kan het ic defect zijn, de microcontroller, of de rotary encoder (de knop zelf zeg maar). Het meest waarschijnlijke is deze laatste omdat dat de enige mnechanische component is.

Deze encoder geeft hoogstwaarschijnlijk een zogenaamde 'gray'-code of, dwz twee puls-uitgangen die een halve pulslengte t.o.v. elkaar verschoven zijn. Hiermee kun je dus zowel een puls, als de richting van de knop detecteren. Controleren of deze encoder nog goed werkt zou je met een scoop kunnen doen denk ik. Vervangen zou ook moeten kunnen, heel erg duur zijn die dingen niet (maar wel duurder dan een simpele potmeter)

Daniel

Tof van de reacties.

Ik ga op zoek achter deze rotary encoder.

Bedankt voor de reacties.

Luc V.G