hallo dames/heren, bijgevoegd een paar diodebruggen. hoe heet dit type diode, wat is hun configuratie en waar kun je ze kopen? er zijn vast egbruikers die dit weten! bedankt alvast, dto

Seleniumcellen, ze zijn al jaren obsolete..je kan ze vervangen voor iets moderners..zoek naar brugcel.

Zien er uit als selenium bruggen, mogelijk uit oude acculaders. Wat wil je ermee? Het is nou niet bepaald het modernste spul.

hallo forum gebruikers, snelle raectie! inderdaad, uit oude apparatuur. maar hoe was dmvg, dtoat ooit geconfigureerd, wat is de 'hete'zijde van deze diodes?

Buitenste pinnen (doorverbonden, blauw) zijn de min, middelste pin (rood) is de plus, tussenliggende pinnen (geel) zijn AC in.

hallo arco, perfekt! precies wat ik zoek/zocht. het is ouwe troep begrijp ik nu dus waar je het kunt kopen is een onnozele/niet relevante vraag. hartelijk dank voor de inspanningen, het forum werkt! mvg, hjz

Op woensdag 6 november 2024 16:00:01 schreef dto:

het forum werkt! mvg, hjz

Dat weten we al sinds het bestaan, nu weet jij het ook !! ;)

het forum werkt!

Idd ... en dit topic zelfs zonder bijwerkingen >:)

En wat die antieke seleen gelijkrichters betreft.
Een keer een overbelasten of kapot en die lucht vergeet je nooit meer.
Dat stinkt gruwelijk!

Het typenummer geeft de eigenschappen aan: B20/15-5. B betekent brug, 20V is de toegelaten RMS wisselspanning, 15-5 betekent waarschijnlijk 15A piek of met goede koeling en 5 continu. Komt vrijwel zeker uit een acculader voor loodaccu's.

Dus bv. een KBPC2510 zou voldoen voor de topicstarer, begrijp ik dat goed? Misschien is het zelfs stevige overkill, maar bij ome Chinees kan een beetje extra armslag nooit kwaad.

Slechts 1 voorbeeld: https://www.aliexpress.com/item/1005006647431911.html maar ze zullen bij deftige aanbieders ook wel te vinden zijn.