Ook ik heb een kleine freesmachine gemaakt om printplaatjes of ander graveerwerk te maken. Het werkt met stappenmotoren met bijbehorende besturing onder linux. De besturing werkt alleen met CNC G-code code. Momenteel probeer ik printplaatjes te frezen. Ik heb een ontwerp gemaakt in ultiboard. Dit kan ik op verschillende manieren saven, DXF, Gerber enz.
Mijn ontwerp heb ik gesaved in DXF en daarna in CNC code geconverteerd met het freeware programma ACE (DXF to Gcode). Als ik deze cnc code run op mijn freesbesturing lijkt het wel een beetje op de printplaat maar is totaal niet bruikbaar. De sporen worden weergegeven als lijnen. Kan iemand mij op weg helpen met een handleiding van alle stappen die ik moet doen om wel een goed printplaatje te frezen.
Alvast dank voor de hulp!
Vr. gr. Wout

hey,

Er is een programma deskpcb, dat het gerber RS-274x formaat inleest, de tracks en pads converteert naar naar evenwijdige lijnen zodat isolation milling mogelijk wordt. De bekomen cad tekening kan als dxf opgeslagen worden, die jij dan op jouw beurt kan omzetten naar g-code. Let wel het programma kan geen grote proffessionele printen aan, en de vraagprijs is 95 dollar. De demoversie is 3 weken geldig.

MVG

PVO

kan je misschien een stuk programma laten zien, en een afbeelding ofzo wat het moet gaan worden de print?

Wanneer je printjes ontwikkeld in Eagle (of importeerd) kun je een ULP (user language program) downloaden van de cadsoft website genaamd "pcb-gcode". Printje inlezen in eagle en het script draaien. Dit genereerd 2 mooie g-code files. Eentje om de print te freezen, de andere om de gaatjes te boren. Het instellen is even zoeken maar het werkt bij mij perfect.

Iedereen bedankt voot de antwoorden. De oplossing met het Eagle programma werkt inderdaad heel goed.
Vriendelijke groet,

Wout

hallo

die g-code files waar ergen kan je die dan vinden in welke map

alvast bedankt

ik denk dat je over dit soort vragen wel een nieuw topic mag openen hoor ;).