Hallo iedereen,
Ik ben bezig met een lopende robot te maken. Ik zou hem graag willen laten voetbal. Ik verwacht dat ik ongeveer 16 servo's gebruik. Hoe kan ik nu het beste de sturing regelen? Als het met een PIC gaat dan het liefst in visual basic. Weet iemand welke PIC ik daarvoor kan gebruiken?
Vipsie
Op 21 juli 2008 11:50:09 schreef vipsie:
Hallo iedereen,Ik ben bezig met een lopende robot te maken. Ik zou hem graag willen laten voetbal. Ik verwacht dat ik ongeveer 16 servo's gebruik. Hoe kan ik nu het beste de sturing regelen? Als het met een PIC gaat dan het liefst in visual basic. Weet iemand welke PIC ik daarvoor kan gebruiken?
Vipsie
Visual Basic is een programmeertaal bedoelt om op de PC te draaien. Een PIC is veel trager dan een pc, visual basic draait daar nooit of te nimmer op.
Op een PIC kun je echter wel programmeertalen als Picbasic, Assembly enz draaien. Wat je ook zou kunnen doen is een klein programmatje op je PIC draaien, en dit constant laten communiceren met je PC waarop je VB programma draait. Op je PC beslis je dan constant wat je robot moet doen.
Het probleem met visual basic is dat je vaak een interpreter nodig hebt om het te draaien. Net zoals C# wordt de code niet machine gecompileerd (alleen als je dat wilt, maar dan nog is het zeer sterk verbonden met Windows). De Visual Basic interpreter zit standaard al in Windows, dus vandaar je er niet veel van merkt dat het die nodig heeft..
Ik zal gewoon kijken naar talen zoals C, of gewoon BASIC als je dat bevalt. Een PIC Microcontroller draait niet erg snel in vergelijking met een proccesor die we tegenwoordig in PCs hebben zitten. Je zult dus ook niet een microcontroller aantreffen die eventjes Visual basic draait, tenminste dat verwacht ik niet.
Als je echt perse in Visual Basic wilt programmeren is de oplossing hier boven wel wat. Je kan ook kijken naar VIA Pico-ITX. Dit zijn erg kleine PCtjes met USB en beeld aansluiting, maar misschien gaat dat een beetje over je budget heen en past het niet echt bij je project
.
Zo'n Pico-ITX lijkt mij wel wat. Weet je toevallig ook een prijs en waar ik hem kan kopen? Weet je ook wat het verbruik is en hoeveel volt hij nodig heeft. Hij moet namelijk op batterijen werken.
Vipsie
[Bericht gewijzigd door vipsie op (34%)]
Hoe groot wordt je robot wel niet om een flinke accu, via boardje en ze eigen gewicht mee te zeulen?
De meeste (lopende) bots werken met vaste sequences die vooraf door bijv. visual basic worden berekend en in een AVR/PIC worden gestopt.
klein is fijn
Moderator
Op 21 juli 2008 12:15:37 schreef Stijn S:
Visual Basic is een programmeertaal bedoelt om op de PC te draaien. Een PIC is veel trager dan een pc, visual basic draait daar nooit of te nimmer op.
Een PIC misschien niet, maar zo'n ding wel.
picsels
Volgend project: 7-seg gaming displays; dan dec-1982 labvoeding afmaken, dan funcgen met ad9833 afmaken, dan...
Op 21 juli 2008 12:45:30 schreef hans1990:
Het probleem met visual basic is dat je vaak een interpreter nodig hebt om het te draaien. Net zoals C# wordt de code niet machine gecompileerd (alleen als je dat wilt, maar dan nog is het zeer sterk verbonden met Windows). De Visual Basic interpreter zit standaard al in Windows, dus vandaar je er niet veel van merkt dat het die nodig heeft..
Pfff... Hoeveel onzin kan iemand in twee zinnen stoppen 
timmie
niet met me uitspraken(of opmerkingen) eens mail me.K8048 guide
Op 21 juli 2008 15:08:25 schreef picsels:
[...]Pfff... Hoeveel onzin kan iemand in twee zinnen stoppen
inderdaad interpeters zijn van het jaar nul vb code is machinetaal gecompileerd en draait vervolgens met behulp van een CLR welke .net weer aanroept(als ik het verhaal goed heb begrepen)
VB en VC# en VC++ worden in ieder geval niet geinterperteerd!
nu weer ontopic
verder zou ik gewoon eens kijken wat je precies wilt met je robot je kan heel goed een pic/avr programeren in Basic.
www.picbasic.nl kan je daarmee op weg helpen.
free_electron
Silicon Member
Professioneel ElectronenTemmer - siliconvalleygarage.com - De voltooid verleden tijd van 'halfgeleider' is 'zand' ... US 8,032,693 / US 7,714,746 / US 7,355,303 / US 7,098,557 / US 6,762,632 / EP 1804159 - Real programmers write Hex into ROM
Op 21 juli 2008 12:45:30 schreef hans1990:
Het probleem met visual basic is dat je vaak een interpreter nodig hebt om het te draaien. Net zoals C# wordt de code niet machine gecompileerd (alleen als je dat wilt, maar dan nog is het zeer sterk verbonden met Windows).
dat is GEEN interpreter !!!
de CLR is een VM (virtual machine) net zoals java.
ALLE .net talen lopen daar trouwens op. ( ook C en c++ der is ook ironpython en nog een tros andere talen beschikbaar op die CLR)
code die gemaakt is om op de CLR te draaien staat in machinetaal ( de machientaal van de CLR ) dat is NIET noodzakelijk x86 assembler ! ( vele CLR instructies mappen rechtstreekts op x86 , maar er zijn complecere instructies aanwezig in de CLR die geen enekele processor standaard heeft. De CLR heeft ook abstracte calls voor scherm operaties.
als je de CLR kan porteren op een ander operating systeem kan je perfect programmas laten draaien ( project mono ... )
[Bericht gewijzigd door free_electron op (30%)]