ben met nog wat medeleerlingen van plan om een robotje te maken om voetbal mee te spelen.
We zijn al tot de conclusie gekomen dat we het best een solenoid kunnen gebruiken om het schietmechanisme aan te drijven. We zijn van plan om die zelf te maken.
Nu was mijn vraag hierbij: hoeveel windingen ik ga moeten gebruiken, welke materialen gebruik ik het best... ?
dank bij voorbaat
SparkyGSX
Een manager is iemand die denkt dat negen vrouwen in één maand een kind kunnen maken
Toen ik de titel in de lijst zag staan, begon ik af te tellen voor een slotje, maar gelukkig valt het mee met de illegale praktijken hier (tenminste, voetbal is nog niet verboden voor zover ik weet).
Een geschikte solenoid zelf maken zal niet meevallen. Ik betwijfel eigenlijk ook of dat wel de beste oplossing is, aangezien solenoids best sterk kunnen zijn, mits de slag maar klein is.
Hoe groot wordt de robot? Willen jullie met een standaard voetbal kunnen spelen?
Je zou een constructie kunnen maken waarbij je een (gas)veer op spanning brengt en deze ontgrendeld om te schieten.
Het is voor kleine robotjes, ze mogen niet groter zijn dan een diameter van 18cm. het balletje dat moet worden verdergeschoten weegt om en bij de 46gr.
of is het miss beter om toch solenoids aan te kopen?
(zou dit dan niet duur worden moesten we eventueel een team, uit 6 spelers bestaande, moeten maken?)
mvg
Solenoids kunnen behoorlijke klappen uitdelen maar zijn relatief duur. Kun je zie niet uit oude apparaten slopen?
Zelf maken lijkt me veel moeilijker dan je zou willen.
[Bericht gewijzigd door GJ_ op (20%)]
In de elektuur van een tijdje terug stond een kicker met een solenoid en een hoogspanningsvoeding. Misschien even op hun site koekeloeren?
