Wij zijn bezig met een project op een oude elektrische rolstoel.
Deze elektrische rolstoel maakt gebruik van een dynamic sturing.
Nu zouden wij de bekabeling (die werkt volgens het dynamic dx-bus protocol) van de besturingsmodule ( joystick) naar de sturing op de rolstoel draadloos willen maken. Er zijn 4 draden in een dx-bus (2 signaaldraden en massa+voeding )
op de osciloscope zien wij binaire signalen als ik de signaaldraden bekijk. en in de datasheet van het systeem heb ik gevonden dat de draden dx- en dx+ noemen . Daaruit vermoed ik dat het differentieel is???
http://www.dynamiccontrols.com/index.cfm/1,81,html
Heeft iemand ervaring met zo een dynamic sturing draadloos te maken ? Er is zeer weinig over te vinden waardoor ik niet goed weet hoe ik hieraan moet beginnen. Als iemand tips of opmerkingen heeft .
Alvast bedankt
Wouter
SparkyGSX
Een manager is iemand die denkt dat negen vrouwen in één maand een kind kunnen maken
Waarschijnlijk heb je een microcontroller o.i.d. nodig om dat protocol af te handelen. Je kunt dan draadloos met die microcontroller communiceren. Dat zou je kunnen doen met een binair protocol, of door de signalen van een standaard RC ontvanger te meten.
Je zou het ook zonder microcontroller e.d. kunnen doen, maar dan moet je waarschijnlijk de bestaande controllers vervangen.
Je zou ook zelf een nieuwe controller kunnen maken met microcontroller, en daar een standaard RC ontvanger aan hangen.
omdat er een degelijke sturing inzit voor de verlichting . De vermogen sturing voor de 750watt motoren zit allemaal in dat dynamic systeem. In 2 modules dit is degelijk en zou ik dus graag houden.
Er moet toch een simpele mogelijkheid zijn om unidirectioneel 2 differentieele signaaldraden door te sturen . Of stel ik het te simpel voor?
Je zal toch een vertaalslag moeten maken van het ene systeem naar het andere, anders gaat het niet werken.
ElecM
aka m.devriesjr
Hoi,
Let wel op dat dit voor gevaarlijke situaties kan zorgen! Wat voor joystick/besturingskast heb je? om hem alleen draadloos bestuurbaar te maken kun je ook de signalen van de joystick in de besturingskast af pakken. Dit zijn dan X en Y met een bepaalde neutrale voltage (2,5V meestal), er zijn hier echter varianten op,
Dus ik zou de besturingskast openhalen, joystick loshalen, meten waarop de voeding komt te staan, alleen de voeding aansluiten, en dan de stuursignalen meten. Om vervolgens deze aan te passen, dit is 10x makkelijker als het hele DX protocol te onrafelen.. En zou dit voorzichtig doen, want denk dat je maar een joystick hebt,
En jah het bus systeem werkt differentieel, en ik zou daar niet aan beginnen eerlijk gezegd, Dit werkt volgens de CAN bus..
We hebben nu een schakeling op het breadbord waar we via een max487 2 signaallijnen binnenhaal. deze ic zet dit om naar differentieele signalen dan via draadloze signaalzender naar de rx signaalmodule daar terug een max487 en de signalen naar de eerste module op de rolstoel
schema van de rs232 naar rs485 interface
http://users.telenet.be/wouter.uten/RS-232%20to%20RS-485%20Interface%2…
link signaalmodules
http://www.lprs.co.uk/product_info.php?cPath=21&products_id=28
Zou dit moeten werken ? Of hebben we hier iets over het hoofd gezien?
Iedereen alvast bedankt
ElecM
aka m.devriesjr
Over de modules / schakeling heb ik de volgende punten
- RS485 is het niet, je moet de usart (5V spannnigsniveau gebruiken)
- De geselecteerde zender is enkel een zender, dus zul je 2 zenders moeten kopen en 2 ontvanger, denk dat ook wel moet, omdat je wel moet checken of de verbinding er nog is, want anders zal je rolstoel op hol kunnen slaan.
- Rolstoel is CAN bus..
Maar ik zou eerst beginnen met het aansturen van de rolstoel, en dit later draadloos te proberen uit te bouwen, (onder het motto eerst leren lopen voordat je gaat vliegen). En voor jezelf eerst opschrijven wat je exact wil en hoe, kan je een hoop geld, tijd en ergenis schelen,
[Bericht gewijzigd door ElecM op (11%)]
SparkyGSX
Een manager is iemand die denkt dat negen vrouwen in één maand een kind kunnen maken
CAN is een bus waar je niet zomaar data op kan dumpen; je zult rekening moeten houden met de arbitration (het is een CSMA/BA bus). Je kunt het dus niet met alleen een ontvanger en line driver oplossen.
-Jceetje-
In geval van nood smaakt een gehaktbal ook zonder brood
wat ik onlangs in het eerste jaar op het MBO heb gemaakt komt ook van een rolstoel.
echter heb ik hier de bestuuring uitgegooid en er 2 universele snelheids regelaars van robbe in gezet, 2,4Ghz zender en onvanger er bij en klaar is kees
dit zou een optie kunnen zijn tenzij je echt de huidige bestuuring wilt aanhouden. het ligt er ook een beetje aan welke motoren er in zitten. met deze"oliedrum" kan ik ong 12 uur rijden.
http://www.youtube.com/watch?v=f0o-eXbHpjw
Gr Coenraad
Bart Hiddink
Bart Hiddink is Ideetron; electronics and projects, http://www.ideetron.nl. LoRaWAN Nutcase.
Als je de joystick nog hebt voor de besturing dan kun je het net zo goed mechanish doen.
Twee servo's zijn voldoende.
iejun
haai haai
Op 21 februari 2010 21:03:22 schreef -Jceetje-:
wat ik onlangs in het eerste jaar op het MBO heb gemaakt komt ook van een rolstoel.
echter heb ik hier de bestuuring uitgegooid en er 2 universele snelheids regelaars van robbe in gezet, 2,4Ghz zender en onvanger er bij en klaar is kees
dit zou een optie kunnen zijn tenzij je echt de huidige bestuuring wilt aanhouden. het ligt er ook een beetje aan welke motoren er in zitten. met deze"oliedrum" kan ik ong 12 uur rijden.
http://www.youtube.com/watch?v=f0o-eXbHpjwGr Coenraad
hoe heb je dit gedaan Coenraad ? Heb je misschien een schema voor me hoe je die 2 regelaars op de bedrading hebt aangesloten ..misschien type erbij
...zou tof zijn 
Arco
Special Member
Arco - "Simplicity is a prerequisite for reliability" - hard-, firm-, en software ontwikkeling: www.arcovox.com
iejun
haai haai
Op 3 juni 2010 18:40:03 schreef Arco:
Mr Bean heeft al eens laten zien hoe het niet moet...
heb ik weinig aan 
