JeroenI
...en we maken met z'n allen een feest!
Goedemiddag,
Ik vroeg mij af, is het mogelijk om zonder een IC te programmeren (want via IC programmeren is het wel mogelijk weet ik) om een motor te laten stoppen met draaien wanneer hij ergens tegenaan loopt, of bijvoorbeeld vast loopt?
Alvast bedankt!
Een motor die vastloopt zal een hoge stroom trekken. Als je een stroommeting uitvoert met bvb. een meetweerstand en hier een comparator achter zet, dan kan je vanaf een ingestelde waarde je motor uitschakelen of een LED laten branden o.i.d.
daar heb je dus geen programmeerbaar IC voor nodig idd.
als je al niet weet wat voor programmeerbaar IC je nodig hebt (wat ik niet uit TS zijn post kan halen) zou ik het idee van programmeerbaar IC maar laten varen.
Niekovitch
Een expert is iemand die binnen een beperkt vakgebied alle mogelijke fouten al heeft gemaakt...
JeroenI
...en we maken met z'n allen een feest!
Ga ik daar eens naar opzoek, type IC voor programmeren was in dit geval niet echt van toepassing daar mijn vraag was of het zonder mogelijk was.
Ik pak google er even bij. Bedankt en fijne dagen aankomend weekend.
[edit]
Even google erbij gepakt en wikipedia gevonden.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Shuntweerstand
Een shuntweerstand is dus gewoon een schakeling van weerstanden die paralel geschakeld worden n.a.v. wet van ohm?
Zou ik in dit geval ook de LM317 als comperator kunnen gebruiken of is die alleen voor temp.?
Arco
Special Member
Arco - "Simplicity is a prerequisite for reliability" - hard-, firm-, en software ontwikkeling: www.arcovox.com
JeroenI
...en we maken met z'n allen een feest!
r3dnax
Nieuwe website: http://members.home.nl/xanderhuisman/Sites/Xander/home.html
Zelfherstellende thermische zekering (of thermischpakket) nemen voor vastlopen. Uitgaande contacten kun je je stuurstroom dan weer mee onderbreken of schakelen (wat jij wilt). Wel rekening houden met je aanloopstroom van je motor zodat de zekering er niet uitvliegt bij aanlopen.
Voor het ergens tegenaan lopen zou ik een eindschakelaar pakken.
Dominic
Arco
Special Member
Arco - "Simplicity is a prerequisite for reliability" - hard-, firm-, en software ontwikkeling: www.arcovox.com
JustME125
Correct me if I'm wrong!
Op 23 december 2010 16:55:25 schreef r3dnax:
Even een vraagje: Gaat de motor dan niet uit door de piek bij het starten?
Dan moet je dus niet cycle-by-cycle reageren op je stroommeting. Pak een RC combi die niet boven je triggerspanning komt bij een piek maar alleen wanneer dit langer duurt.
Je gaat dus middelen.
Mzzls
JeroenI
...en we maken met z'n allen een feest!
Op 23 december 2010 17:02:13 schreef Dominic:
Zelfherstellende thermische zekeringDominic
Weet je toevallig waar ik ergens een betrouwbare hiervan kan vinden?
Op 23 december 2010 17:09:05 schreef Arco:
Current monitor IC gebruiken (Zetex, Maxim...)
Ik had er een gevonden van Atmel, maar die kon ik weer niet bestellen... weet je toevallig een conrad nummertje of elders?
[edit]
Is de ZXCT1009 van Zetex wat? Klinkt wel veelbelovend die datasheet...
Arco
Special Member
Arco - "Simplicity is a prerequisite for reliability" - hard-, firm-, en software ontwikkeling: www.arcovox.com
JeroenI
...en we maken met z'n allen een feest!
Ik neem aan dat ik gewoon de F variant kan nemen ?
[edit]
lezen is weten, ja dus. Bedankt!
[Bericht gewijzigd door JeroenI op (31%)]
SparkyGSX
Een manager is iemand die denkt dat negen vrouwen in één maand een kind kunnen maken
Je kunt inderdaad de stroom meten (met een shunt of Hall sensor of zo), en met een filtertje de aanloopstroom negeren. Je zou ook een encoder of andere pulsgever kunnen gebruiken, met een one-shot timer die steeds gereset wordt. Zodra de motor niet meer loopt, wordt die timer niet meer ge-reset, en zal deze aflopen. Ook hierbij heb je het probleem dat het ding zal reageren op het opstarten van de motor, omdat deze dan moet versnellen vanaf snelheid 0, maar als je die timer lang genoeg maakt (een halve seconde of zo), zou dat ook verholpen moeten zijn.

dat is een duur geintje 