hallo,
ik ben namelijk al een tijdje opzoek naar hele kleine robotjes maximum 5 cm breed en 10 cm hoog
maar het is namelijk om een gezelschapsspel te spelen die ik zelf gemaakt heb. maar het is nogal tamelijk groot en daarom dacht ik om pionnen die ik met afstandsbediening kon besturen.
misschien dat jullie mij kunnen helpen wat ik best zou gebruiken ?
groeten
µCaudio
Wisdom comes by the ages... and with some people by the centuries.
misschien vind je hier iets naar je zin.
grt
Op 13 februari 2011 22:49:29 schreef µCaudio:
misschien vind je hier iets naar je zin.
grt
nee, nie egt ti's lijk allemaal wa te groot
grtz
µCaudio
Wisdom comes by the ages... and with some people by the centuries.
Lucky Luke
Eluke.nl | handgetypt | I'm a poor, lonesome cowboy, with a long, long way to go.
d'r bestaan mini RC autotjes, maar misschien gaan die te snel / zijn de batterijen te snel leeg.
Is zelf maken een optie? 2 kleine servotjes modificeren voor continue rotatie, microcontrollertje, IR of 433mhz ontvangertje, batterij, klaar. Voor de ontvangstkant, je wilt ze ook nog kunnen bedienen natuurlijk.
inderdaad lucky luke, maar het is namelijk zo, ik ken heel weinig van elektriciteit, is het moeilijk om dit zelf te maken ? en zou u dit een beetje kunnen uitleggen ? ik heb wel nog een autootje gemaakt op batterijen maar die kon ik niet zelf bedienen, dit was enkel met een schakelaar die ik kon aanleggen en het autootje reed gewoon vooruit dit was wel redelijk simpel, maar ik denk dat zelfbediening wel heel wat anders is hoor.
Lucky Luke
Eluke.nl | handgetypt | I'm a poor, lonesome cowboy, with a long, long way to go.
Tsja, dan is het misschien handiger om iemand te vragen het te doen, bij de V&A rubriek: Vraag en Aanbod.
"Even" leren microcontrollers programmeren en ze een robot laten besturen kan wel, zie wat Kareltje doet bijvoorbeeld: Johny 6. Maar hij is dus ook wel al een jaartje bezig. (Wat ik eigenlijk behoorlijk snel vind om van 0 microcontroller vaardigheden naar werkende robot te gaan.)
zie wat Kareltje doet bijvoorbeeld: Johny 6.
Een goede leermeester doet wonderen 
inderdaad lucky luke, maar het is namelijk zo, ik ken heel weinig van elektriciteit, is het moeilijk om dit zelf te maken ?
Voor iemand die weinig, of niets van electronica weet, is het best lastig.
Maar alles is te leren met geduld en doorzettingvermogen.
Het probleem is natuurlijk wel zo, als je alles nog aan moet schaffen, om enkel een robot te bouwen (denk aan soldeermateriaal, printmateriaal, etc.)wordt het een dure robot.
Wil je echter electronica als hobby verder gaan beoefenen, en met name microcontrollers, is dit een leuk project om mee te starten.
Zelf had ik al soldeer ervaring, en een beetje kennis van electronica, maar een jaar geleden had ik voor het eerst een pic voor me op tafel liggen.
De cursus Picbasic.nl is al een goede basis om mee te beginnen.
Verder staan hier op dit forum bergen informatie over pics programmeren en het bouwen van diverse robots.
Zo heb ik zelf hier ook alles geleerd (met dank aan, met name, Lucky Luke
)en vele zijn hier bereid om de helpende hand toe te steken.
Advies: begin onderaan, en niet met de gedachte om in een week een rijdende robot te kunnen maken.
* Kareltje denkt erover om eens 'standaard'printjes te ontwerpen, en maken voor dit soort jonge enthousiaste robotbowers.
Nou kareltje, laat ze gewoon een Arduino of Dwengo (http://www.dwengo.org/tutorials) gebruiken. No need to reinvent the wheel, dat doen wij ingenieurs al veel te vaak helaas.
@ JopieK
Dat is inderdaad de makelijkste weg.
Maar om een boardje van +/- € 80.- in een robot te stoppen....
En dan ben je gebonden aan andere programmeertalen dan in picbasic.
Niet dat iedere beginner aan picbasic moet, maar toch...
Waar ik eigenlijk op doelde, is een boardje met een pic 16Fxxx met wat headers, ledjes, een mogelijkheid voor LCD en een dubbele H-brug
Hierop kan men alles prikken wat een robot nodig heeft.
Lucky Luke
Eluke.nl | handgetypt | I'm a poor, lonesome cowboy, with a long, long way to go.
Arduino is goedkoper dan dat (maar ik vind het niet zo'n prettig systeem).
Kijk eens naar de Dwarfbordjes van voti? PIC, kristal etc, en alle I/O op headers. Er is ook een motorstuurprintje wat daar heel simpel aan gehangen kan worden, LCD idem. Geweldig systeem, ontzettend flexibel en uitbreidbaar. En goedkoop, zeker als je de kale bordjes koopt, en alleen de onderdelen die je nodig hebt bestückt.
[offtopic, tenzij de TS toch zelf wil bouwen en een ontwikkelboardje zoekt...]
PICbasic is trouwens wel een dure taal...
je hebt van fallar, autotjes die een ijzeren draad volgen. misschien is dat iets? wel heel duur +/- 80 euro per autotje.
alleen wel goed toepas baar, omdat je 1 draad kan gebruiken.
http://shop.conrad.nl/hobby/modelspoor/toebehoren/faller-car-system/
oke dit wordt mij te moeilijk, euhm.. kan ik het niet laten doen door 1 van jullie? natuurlijk tegen betaling he 