Hallo,
Het is misschien een heel simpele maar domme vraag maar ik heb volgende printplaat gekocht: Velleman ecs 1 (foto hieronder)
http://img41.imageshack.us/i/printplaat.jpg/
Nu weet ik totaal niet hoe ik moet beginnen met solderen.
Kan iemand me helpen?
Mvg,
Frenzen
NV.Lambik
Als men in België alle huizen waar de elektrische installatie niet volgens de regels is zonder stroom zou zetten dan kan men een kerncentrale sluiten.
En wat wil je op die plaat solderen?
edit
Gaat het hier over http://www.circuitsonline.net/forum/view/90762
[Bericht gewijzigd door NV.Lambik op (51%)]
nee, ik wil gewoon wat ledjes aan elkaar solderen om wat te oefenen. Om dan later mooi te kunnen solderen
Dat is geen slecht idee. Heb je een soldeerbout met een fijne punt, anders kun je nog zo goed proberen te solderen, maar vloeit meteen alles samen.
Beginnen met de laagste onderdelen (tenzij temperatuurgevoelig), zodat je de printplaat om kunt draaien zonder dat ze componenten eruit vallen. In jouw geval dus eerst de voorschakelweerstandjes, dan pas de LED's. Als je de pootjes van een weerstandje buigt en dan door twee rasterpunten stopt, blijven ze meestal al een beetje klemmen. Vervolgens één pootje vastsolderen. Houd de soldeerbout goed recht omhoog en voeg wat tin toe, zodat een mooi 'kegelvormig' tinstukje op het eilandje ontstaat. Vervolgens het overtollige deel van het pootje afknippen. Nu het weerstandje eventueel rechtduwen en dan de andere zijde solderen.
Wanneer een onderdeeltje niet helemaal plat op de print blijkt te zitten, kun je deze door aan de ene zijde te duwen en aan de andere te zijde opnieuw te verhitten, op hun plek duwen.
Overigens had je beter een minikitje van Velleman kunnen kopen, dan had je gelijk verschillende onderdelen gehad om te oefenen en had je daarna ook nog gelijk iets leuks gehad om te testen. 
Succes ermee!
dus gewoon langs de onderkant(groenekant) erin steken solderen op die vierkantjes en dan via elektriciteitsdraden ze met elkaar verbinden?
Ik heb twee soldeerbouten:
zo'n
http://img141.imageshack.us/i/vt7800.jpg/
en
zo'n
http://img708.imageshack.us/i/684186333elektrischesol.jpg/
type.
Ik denk dat ik best met de tweede soldeer op printplaten?
Mvg,
Jensen Maelfait
edit: sorry nu heb ik de juist foto
noone
483726095 / Een foto zegt meer dan 1000 woorden.
big bang
Niets is zo eerlijk verdeeld als verstand: iedereen denkt er genoeg van te bezitten
Ja, wel zien dat de punt niet te groot uitvalt voor de eilandjes die je wil solderen. Je merkt het snel als je bezig bent of het een handige maat is. Ook wel zien dat je eilandjes niet langer dat een 5tal seconden verwarmt, anders bestaat het risico dat de lijm eronder loslaat door de hitte.
- - big bang - -
Arco
Special Member
Arco - "Simplicity is a prerequisite for reliability" - hard-, firm-, en software ontwikkeling: www.arcovox.com
Probeer inderdaad een bout met een veel dunnere punt te vinden. Of misschien is er wel een reservepunt verkrijgbaar die in jouw soldeerbout past. Het soldeerpistool op de tweede foto is zeker niet geschikt hiervoor. Deze is veel te grof en bedoeld om even snel twee draadjes aan elkaar te solderen. Bij voortdurend indrukken, kan hij oververhit raken (heb er zelf eens eentje opgeblazen toen ik dat ook nog niet wist
).
Je soldeert inderdaad aan de kant met de koperen vierkantjes. De groene kant, de bovenkant, is de kant waar de componenten op geplaatst worden. De eilandjes mogen elkaar niet raken, daarom is het belangrijk om een fijne soldeerbout te hebben. Verbindingen kun je inderdaad maken door middel van kabeltjes. Zelf gebruik ik ook vaak de restanten van de afgeknipte pootjes van de componenten.
Ik heb toevallig een paar weken geleden sinds een paar jaar weer een printje gesoldeerd voor de aansturing van een stationsklok. Niet dat ik zo geweldig kan solderen, maar het geeft je misschien een idee:
Componentenzijde print (boven):
Soldeerzijde print (onder):
Monster_Henry
My brain's all broken, but I'm feelin' alright, I feel like I'm chokin', but I'm feelin' alright, I'm goin' down fast, but I'm feelin alright, I'm not gonna last,but I'm feelin ALRIGHT! Oh Henry
http://www.epemag.wimborne.co.uk/solderfaq.htm
Dit is wel in het engels maar er zijn er nog zo'n honderden te vinden op het net.
Wel eerst een goed boutje zoeken, speciaal voor elektronica...
noone
483726095 / Een foto zegt meer dan 1000 woorden.
in de tweede bout loopt er stroom door de punt, absoluut geen geschikte bout voor electronica, zorg voor een geaarde bout met een kleine punt.
mvg,
noone.

