Beste allemaal,
Ik heb een probleem waar ik maar niet uit kom. Mijn vader heeft een Philips FR740 versterker. Sinds een paar weken doet deze echter erg vreemd. Hij doet het vaak wel maar soms slaat hij na ongeveer 15 seconden af. Halen mijn vader en ik hem dan uit elkaar dan doet hij het weer voor een tijdje om vervolgens na een paar dagen weer af te slaan. Mijn vader had vorige week een andere versterker gehaald maar deze beviel erg slecht dus hij wil graag de Philips weer heel hebben aangezien hij niks anders kan vinden en de Philips altijd erg goed was. Wat denken jullie dat er aan de hand kan zijn? Het kan naar mijn mening geen groot probleem zijn omdat hij het als hij het wel doet gewoon perfect werkt.
Groeten,
Lennart
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
deze serie had erg veel last van losse solderingen , kijk vooral naar de spanningsregelaars en de stekker van het display , en de voortrappen die nagesoldeerd moeten worden.
hier zie je de print van een fr730 die lijkt er erg op , alle glimmende tin solderingen waren eerst losse solderingen .
Dit zou het "ziektebeeld" kunnen verklaren? Dan zou het een snelle reparatie kunnen zijn. Zal er morgen naar kijken. Is het erg duidelijk te zien die dingen aangezien ik hem zelf al doorgelopen heb op doorgebrande weerstandjes enz
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
aan de onderkant kan er een deksel af om het eea te solderen , helaas zitten er ook dingen aan de rand waardoor de hele print eruit moet.
ook de voedingsstekker zit vaker los in de soldeer. als er veel gesleept is met het ding zijn losse solderingen standaard , maar na een 18 jaar kan het ook wel...
Bedankt voor de goede hulp. De solderingen lijken gewoon goed te zijn. Nu hij weer uit de kast gehaald is doet hij het weer. Dat is dus ook het rare. Er is geen constant "ziektebeeld". Hij doet het dan het ene moment prima en het volgende moment valt hij weer uit na opstarten.
Arco
Special Member
Arco - "Simplicity is a prerequisite for reliability" - hard-, firm-, en software ontwikkeling: www.arcovox.com
Het zal toch echt wel een losse soldering zijn. Hoe donkerder de print (warm), hoe groter de kans dat er wat los zit. Met een loep / vergrootglas meestal ook goed te zien. (Je ziet dan een ringetje lopen in de soldering). Meestal zitten de connectors en vermogens componenten los.
Ik heb hem net helemaal door gelopen en kan niks vinden. Nergens donkere plekken of wat dan ook.
Hij heeft nu de hele avond goed gedraaid en nu zet ik hem net uit. Ik wil hem vervolgens weer starten en hij valt weer uit na ongeveer 15 seconden. De voedingskabel lijkt ook goed te zitten
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
gebruik een loep en doe meer als 15 watt aan licht aan bij het bekijken , deze reeks versterkers heeft alleen geen losse contacten als het toestel al die jaren in de doos heeft gestaan op zolder.
goed kijken naar de scheuren in de soldeer rond de spanningsregelaars , die zitten op een hoog koelblokje .
als de versterker uitvalt in stby kan er dc op de uitgangen staan , ook dit komt vaak door de losse solderingen die de beveiliging triggert .
doet het ding niks meer of valt het display uit ? want dat is zeker de stekker aan de rand van de print die los zit.
Hij doet dan helemaal niks meer. Je zet hem aan en hij start gewoon op. Na een seconde of 15 valt hij dan helemaal uit. Dus niet alleen het display. Zet je hem dan weer opnieuw aan dan toet hij het weer gewoon. (of valt hij weer uit dat hangt er vanaf)
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
helemaal niks meer , dus geen stbyled of niks ? dat kan de aanuit schakelaar zelf zijn die niet meer goed is . maar verder alleen de solderingen op de print die uitval geven . als de kabel van het display los zit dan valt er vanalles uit omdat dan de toetsen ook geen aansturing meer krijgen . valt hij in stby dan zou het toestel met de ab ook aangezet kunnen worden , en met de sourceknop .
als het de aan/uit knop is dan geven de aansluitingen achterop ook geen spanning meer af , hang er eens een klein schemerlampje op en kijk of dit ook uitgaat , zo ja zit het probleem primair.
Voor ts je moet de verbindingen niet nalopen maar opnieuw solderen. Dit echt een slechte soldeer verbinding Philips heeft er een handje van optisch niet te zien maar toch los gekomen.
Ps Philips heeft als eerste het bezuinigen op soldeertin uitgevonden met alle gevolgen van dien. Kassa voor de techneuten onder ons maar lastig voor de hobbyist.