Op 8 april 2015 22:29:05 schreef vincent1971:
[...]
Waar????
Supermarkt in Spanje!
mea culpa voor de kick
net geen ezel, vandaag
[Bericht gewijzigd door RAAF12 op (17%)]
RobK
Vertel welk probleem je wilt oplossen, niet met welke oplossing je een probleem hebt.
Hmm, dat was een valkuiltje waar ik altijd intrapte, en nog steeds, zo blijkt. Ethanol en methanol zijn andere producten.
RobK
Vertel welk probleem je wilt oplossen, niet met welke oplossing je een probleem hebt.
* (er kwam nog een pagina
)
[Bericht gewijzigd door Shiptronic op (94%)]
Bonpreu
ff destilleren als je 99% wil <G>
Met distileren kun je helaas nooit hoger komen dan 95,6% met een Ethylalcohol/water mengsel.
http://www.hobbybrouwen.nl/forum/index.php?topic=14852.0
Klopt helemaal, zo eenvoudig is het niet met die 96% alcohol om daar het water uit te halen. Nou ja, het komt van pas bij schoonmaakwerkzaamheden <G> €3,08 voor 1 liter alcohol, da's erg goedkoop.
Hmm... nu we het er toch oer hebben, zou ethanol/ethylalcohol ook geschikt zijn om pcb's schoon te maken? Ik heb welleens stierepis spiritus gebruikt om dit te doen, dat is ook voornamelijk ethanol.
Chloroform schijnt ook goed te werken als oplosmiddel, alleen niet echt heel handig spul:P
[Bericht gewijzigd door necessaryevil op (19%)]
Kan je ook niet makkelijk kopen. Chloroform werd oa. gebruikt om perspex kastjes mee te lijmen. Maar wegens de schadelijke dampen is er voor de particulier moeilijk aan te komen. Net zoals trichloorethyleen 'vlekkenwater'
Denk dat het sowieso goed ontsmet, die medicinale alcohol. Of je er printen mee schoon krijgt weet ik niet. Denk dat @Tidak Ada daar wel kennis over heeft!
[Bericht gewijzigd door RAAF12 op (26%)]
GerardMonique
soms zoekt men te diep in het EENVOUDIGE.
Op 9 april 2015 21:22:56 schreef RAAF12:
Kan je ook niet makkelijk kopen. Chloroform werd oa. gebruikt om perspex kastjes mee te lijmen. Maar wegens de schadelijke dampen is er voor de particulier moeilijk aan te komen....
Is bij je eigen apotheek te koop,( daar ze wel willen weten wie je bent en wat je er mee gaat doen )
omdat ik pvc moest verlijmen. En geen grote hoeveelheden.
MVG Gerard.
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
trichlooretyleen kom je niet makkelijk meer aan. heb er nog een half flesje van mocht dat nodig zijn, maar heeel zelden nodig echter. pas wel weer een nieuwe functie voor aceton gevonden 
Tidak Ada
Rommelige werkplek? In de natuur is wanorde de meest stabiele toestand; de entropie is dan maximaal. Het handhaven van "orde" kost daarom altijd energie.
Op 9 april 2015 21:22:56 schreef RAAF12:
[....]Denk dat het sowieso goed ontsmet, die medicinale alcohol. Of je er printen mee schoon krijgt weet ik niet. Denk dat @Tidak Ada daar wel kennis over heeft!
enigzins ontsmetten en licht ontvetten gaat wel.
Dat ontsmetten gaat ook maar matig, maar echt steriel wordt het zeker niet.
Somminge stoffen lossen goed in alcohol op (daarom drinken we o.a. bier, wijn en borrels), maar schoonmake gaat beter met IPS, 'tri', MEC, of thinner. Alles afhankelijk van de soort verontreingig.
Roland van Leusden
It's the rule that you live by and die for It's the one thing you can't deny Even though you don't know what the price is. It is justified.
Op 3 april 2015 09:27:07 schreef Lord Anubis:
Als je het nodig heb of niet, enige geduld is van toepassing. Net nog even rond gekeken voor goedkoper.
€11.63 vs €11.10 op eBay objectnummer:191381850018
Chloroform wordt welleens gebruikt om zuurkasten schoon te maken, maar het nadeel is dat je er van in slaap kunt vallen. Je kunt het beter niet in besloten ruimtes gebruiken.
On Topic:
Ik vind dit wel een goede aanbieding:
LINK
Ik heb ze binnen, het lijken me goede kabels zo op 't eerste gezicht.
Ik kan ze zo gauw niet vinden op de Fluke site, maar de kwaliteit lijkt in iedergeval in orde, in iedergeval voor 10 euro. Ik heb ze overigens nog niet heel vaak gebruikt, dus mijn mening is onder voorbehoud.
Gadget_inc
Je hebt tijd of je hebt geen tijd ! als je geen tijd hebt, waar is die dan gebleven ? https://ledverlichtingsoest.com/
Op 14 april 2015 16:11:05 schreef necessaryevil:
Chloroform wordt welleens gebruikt om zuurkasten schoon te maken, maar het nadeel is dat je er van in slaap kunt vallen. Je kunt het beter niet in besloten ruimtes gebruiken.
Groter nadeel is dat het potentieel kankerverwekkend is. Dichloormethaan doet het netzogoed en is veel minder risicovol om mee te werken.
Gadget_inc
Je hebt tijd of je hebt geen tijd ! als je geen tijd hebt, waar is die dan gebleven ? https://ledverlichtingsoest.com/
Op 14 april 2015 21:47:18 schreef flash2b:
Gewoon via het EU warehouse kopen, dat is een stuk sneller en maar iets duurder.
Vertel.... 
BTW die PeakTech meters daar was er nog maar 1 van beschikbaar en die heb ik mijn (ex)schoonvader kado gedaan (sorry) maar de verkoper gaat zijn best doen er meer te regelen.
(stiekum best fijne meters)
Tidak Ada
Rommelige werkplek? In de natuur is wanorde de meest stabiele toestand; de entropie is dan maximaal. Het handhaven van "orde" kost daarom altijd energie.
Hmmm... Als ik zo een en ander over CCl4 lees, zou ik toch liever chloroform geberuiken. Wel goed ventileren (zuurkast) of buiten werken.
Om veiliger plexiglas te lassen (niet lijmen), kunje beter plaexiglaszaagsel of -slijpsel in chloroform oplossen. Dat werkt bovendien gemakkelijker doordat het dan een hogere viscositiet heeft.
Nawerken met een weinig pure chloroform in een (glazen!) injectiespuitje, met ouderwetse volmetalen naalden om de las af te werken.
Op 14 april 2015 21:58:13 schreef Gadget_inc:
Vertel....
Link van necessaryevil en dan op het EU vlaggetje klikken.
Leuk van je update over de PeakTech !
[Bericht gewijzigd door flash2b op (11%)]
fatbeard
Honourable Member
Een goed begin is geen excuus voor half werk; goed gereedschap trouwens ook niet. Niets is ooit onmogelijk voor hen die het niet hoeven te doen.