Ik wil graag mijn PC op mijn TV aansluiten. Dit heb ik geprobeerd via een SVIDEO kabel, maar dan is het beeld vrij slecht leesbaar. Nu lees ik ook iets over VGA -> SCART, geeft deze oplossing een beter beeld?

Ik gebruik een simpele GeForce 2 kaartje, met een Philips 100Hz TV (ook RGB-SCART mogelijkheid).

Alvast bedankt.

Ik zou de AD724 of AD725 gebruiken, dit schijnt goede resusltaten te geven. Op dit forum is er wel eens een topic over geweest.

Ik heb inderdaad de diverse topics gelezen over PC -> TV. Helaas stond nergens echt of het een veel beter resultaat gaf op de TV.

TV beeld is altijd slecht leesbaar kan je niks aandoen. Films kijken gaat perfect maar je tv beeld kan gewoon geen scherp beeld projecteren helaas. Tijd voor een beamer :)

Dank jullie voor de reacties. Zo te zien is het inderdaad tijd voor een beamer of lcd tv... :(

wat dacht je dan, een KTV heeft maar 625 beeldlijnen.

als je de svideo out gebruikt van je computer dan moet je je tv ook instellen op SVHS, ik heb achter op mijn tv 2 scart aansluitingen, en 3 'scart' kanalen EXT 1, EXT 2 en SVHS, als ik nu mijn scart aansluiting met mijn SVHS kabel in de scart doe van bv EXT 1 dan krijg ik heel slecht beeld allemaal paarse lijnen in beeld, en als ik hem nou op SVHS zet dan is het beeld haarscherp tot zover het kan op de tv

Dus kijk gewoon ff of je een SVHS kanaal heb en zet hem daar dan op

Scartie

daar wordt het beeld echt niet veel beter van, het scheelt misschien een beetje. Bij SVHS wordt kleur/contrast los verzonden. Maar het probleem blijft dat een KTV maar 625 beeldlijnen heeft, en dus nooit zulke details kan weergeven. Film kijken zal overigens wel lukken.

Als je echt scherp beeld wilt moet je naar LCD-tv o.i.d., maar dan sluit je eerder aan via VGA.

als je zegt dat je tv RGB in kan hebben, dan zal dit hoop ik voor jou RGB + S zijn (geen sync on green) dan kun je namelijk een composiet sync maken van je H + V sync uit je VGA.

ik zal hiervoor ff een schema tekenen :)

kan ff duren , moet nog meer dingen doen vanavond

Volgens mij zit er wel RGB + S mogelijkheid op. Met een composiet sync is het beeld wel beter te maken dus?

nee, het beeld word ten alle tijden beroerder dan je pc scherm, simpel (hierboven ook al vermeld) je pc draaid een totaal andere resolutie, en die komt niet overeen met die 625 beeldlijnen van je tv... dus moeten er bepaalde pixels weggelaten worden. door deze bewerking word het beeld minder goed leesbaar en gaat bijvoorbeeld staan trillen.