Hallo, Ik ben van plan om m'n cv ketel (Nefit Combi HR 21H) te gaan vervangen door een Intergas cv ketel.
Nu twijfel ik tussen een HRe28/24 en een HReco30 ketel.
Weet iemand het stroomverbruik van deze ketels?
En het verschil hier tussen?
Is het rendabel om voor de HReco ketel te gaan. (is +/- 300 euro duurder)
Deze zou de helft minder stroom verbruiken volgens de specificaties......
Hoop dat iemand mij kan helpen.
PS
deskjet
if you think it's expensive to hire a professional, wait until you hire an amateur
Waarschijnlijk zit het verschil hem in de circulatiepomp. Dit moet de specs terug te vinden zijn. Pompen hebben energie-efficientieklasse A t/m E. Hoe efficienter, des te duurder de pomp is.
Fuzzbass
Mijn echte naam: Joris | Mijn elektronica website: Fuzzcraft.com
Een normale CV-pomp verbruikt zo'n 70-80 Watt, maar alleen als hij draait natuurlijk. Ten opzichte van het gasverbruik is dat behoorlijk weinig, dus 300 euro extra uitgeven voor pakweg twee tientjes stroombesparing per jaar is op z'n zachtst gezegd onzin.
Verder de energie voor de pomp wordt aan het water afgegeven dus het is geen verlies , alleen de prijs per joule zal wat hoger liggen voor electra dan de gasprijs.
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
een cvpomp voor een combiketel zit tussen 90-125w. vanwege de tapspiraal heeft de pomp wat meer vermogen over het algemeen. in bijv oude nefit ketels zit een knopje wat op I of II gezet kan worden, dit is om de pomp op continu aan te zetten of alleen tijdens stoken de pomp aan, dat scheelt wel..
In de allernieuwste ketels wordt zover ik weet de pomp gemoduleerd afhankelijk van de gevraagde warmte. Daar zal ook een stuk besparing qua elektraverbruik zitten. Tapwater gaat rechtstreeks over de brander in die Intergas ketels. Daar is geen pomp meer voor nodig, er zit dus ook geen driewegklep meer in.
HRe28/24
Elektrische gegevens
Netspanning V 230
Veiligheidsklasse IP44
Opgenomen vermogen: vollast W 130
Opgenomen vermogen: deellast W 40
Opgenomen vermogen: standby W 2
HReco30
Elektrische gegevens
Netspanning V 230
Veiligheidsklasse IP IP44
Opgenomen vermogen: vollast W 80
Opgenomen vermogen: deellast W 40
Opgenomen vermogen: standby W 2
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
dat is wel een vooruitgang, die driewegklep is een notaire storingsbron en de pomp moet op max lopen als je onder de douche staat. terwijl het verplaatsen van de tapspiraal naar de brander al zat is( met een berg sensoren natuurlijk) want de waterduk doet de rest zelf.
Op 17 januari 2014 14:28:46 schreef PE9SMS:
In de allernieuwste ketels wordt zover ik weet de pomp gemoduleerd afhankelijk van de gevraagde warmte. Daar zal ook een stuk besparing qua elektraverbruik zitten. Tapwater gaat rechtstreeks over de brander in die Intergas ketels. Daar is geen pomp meer voor nodig, er zit dus ook geen driewegklep meer in.
Pompverbuik is m.i. niet zo interessant omdat de energie in het water gaat zitten. Geen driewegklep is zeker een groot pluspunt
even OT: ik weet niet wat er nu zo speciaal aan de warmtewisselaar van de HReco is. Onder andere AGPO Ferroli heeft al tientallen jaren een warmtewisselaar waar het tapwater en CV water samen door stromen. Hier komt dan ook gelijk het minpunt van deze constructie, nl. het tapwater in de warmtewisselaar wordt ook verwarmt als de ketel alleen voor CV brandt. Nadeel hiervan is dat je dus kalkafzetting krijgt in de tapwater leiding. In gebieden met hard water (bijv. delen van Limburg) kan dit al snel tot problemen leiden. Tenminste dit is toch de ervaring die ik er in het verleden mee heb opgedaan. Doe mij maar een extra warmtewisselaar met 3-weg klep of 2 pompen.
/OT
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
ik heb hier onlangs een waterdrukmeter in de doucheslang gezet, koud water geeft 4 bar druk, maar hoe heter je gaat met een tapspiraal ww voorziening hoe lager de waterdruk komt. soms is deze maar 0,8 bar. een paar gaatjes van de douchekop dichtlijmen helpt..