Deze meter is voor het laatst eind augustus 1996 gecalibreerd. Geen idee hoe lang het ding daarna nog in gebruik is geweest. Is het verstandig om de elco's (met name die van de voeding) eerst te herformeren alvorens de meter op nieuw in gebruik te nemen?

Gewoon inpluggen en inschakelen.

Er zitten maar een paar (relatief kleine) elco's in.
Ik zou hem eerst open maken voor een korte visuele controle. Dat doe ik bij instrumenten zonder bekende geschiedenis altijd.
De elco's formeren zou ik hier niet doen. Er zitten nauwelijks elco's in en het is een minitrafotje.

Ik zou hem een minuut ofzo aanzetten met de kap eraf. Dit een paar keer. Dan heeft de elco even de kans te formeren zonder te heet te worden door de lekstroom die er zeker zal zijn na een paar jaar rust.
Dan langer aan en de temperatuur van de elco in de gaten houden. Werkt het ding gewoon en is de elco na een kwartier ofzo nog koud dan komt het goed.

Wil je wel formeren dan moet je hem uitsolderen, in dat geval zou ik er gelijk een nieuwe in zetten ipv formeren.

Ik zou ook de X2 en Y2 condensators rond het netfilter checken of ze niet warm worden of dat ze niet gescheurt zijn. Die willen nog wel eens gaan roken met oude apparatuur.

De meter heeft geen netfilter (lang leve de lineaire voeding!), dus om X2 en Y2 condensatoren hoef ik me geen zorgen te maken. (Als ik het me goed herinner, zitten die dan ook niet in de meter.)

Ik ga de procedure die fred101 voorstelt binnenkort eens proberen. De resultaten zal ik hier posten. :)