Het ligt er helemaal aan waar je de meter voor wil gebruiken. Als het alleen voor elektronica is, is het misschien wel wat. Maar je kan hem natuurlijk niet vergelijken met een meter van bijv. 200,- of 300,- Euro.

Het is de volgende geworden;
http://www.eleshop.nl/va-va40r-usb-multimeter-p-398.html

Barst van de opties, en voor de rest laat ik mij verassen!

Voor mijn hobbymatig meten heb ik geen Fluke nodig, al zou ik een leuk 2e hands buitenkansje misschien nog wel eens aanpakken ;)

Hij is binnen. De V&A va40R USB
Even wat bekeken en getest, en zeer positief verrast! Wat gelijk opvalt is de snelheid waarmee hij auto-ranged, de snelheid van de gehele meter valt zo ie zo erg positief uit. Het thermokoppel werkt goed, en er is geen apart tussenblokje benodigd. het batterij klepje zit met 2 schroeven met inserts vast, en de "uitklap poot" is redelijk stabiel. De keuze knop (selector) laat duidelijk weten dat hij in een andere stand is gezet met een luide "klik". geen wazige tussen standen dus. De meet snoeren zijn mooi soepel met goede scherpe meet pennen. de achtergrond verlichting werkt goed en is duidelijk. De rubberen buitenrand sluit redelijk goed rond de meter. als ik 123 een minpunt moet bedenken dan is dat het bijgeleverde tasje die wat "slap" overkomt. Wel handig dat er überhaupt een tasje bij zit, zodat door rondslingeren niet binnen een half jaar de helft van de accessoires zoek is.

Dus;

Als je een goedkope (hobby) meter zoekt die snel werkt en degelijk overkomt, met:
-true rms
-data logging (cdrom + usb kabel bijgeleverd)
-backlicht
-autorange (snel)
-alle gangbare metingen kan uitvoeren/loggen

En je hebt nog 50 euries in je zak, dan kan ik deze van harte aanbevelen!

Groet,
Ed

Eerste test bij mij, is doorpiep stand even de pennen tegen elkaar ketsen en zien als er reactie komt.

Heb al eens een connector met 100+ polen door gemeten, om er dan achter te komen dat de meter ter plekke op een korte puls gewoon niet reageerde :(

Doorpiep stand heb ik ook getest, normale piep (geen kraak) maar WEL snel reageren! dus achter elkaar even de pennen over elkaar halen en een duidelijke en snelle reactie... top!

Je noemt "True RMS" maar volgens de spec bij Eleshop en op internet is dat niet zo. De VA40 (even duur bij Eleshop) is dat wel, maar die heeft weer andere dingen niet.

Ik zie net je hebt de VA40 gekocht, en het topic titel en link naar de meter is van de VA41... niet zo handig......

Nee dat klopt flash2b, ik kon de titel niet aanpassen om er VA40R-USB van te maken

Het is verder een mooie meter, en relatief groot formaat daar hou ik wel van !

Hij is gemaakt door Yi Hua in Shanghai die ook meters maakt voor Mastech, een ander bedrijf die ook zelf meters maakt.

Foutje, is een andere meter.

[Bericht gewijzigd door Roland van Leusden op (66%)]

Op 2 april 2015 20:01:18 schreef Supergeleider:
Als je een goedkope (hobby) meter zoekt die snel werkt en degelijk.
Data logging (cdrom + usb kabel bijgeleverd)

Werkt dat een beetje met de software, dat data loggen?

(Offtopic)

Hallo Supergeleider,

Is het toeval dat jij nog geen maand na mij een naam kiest die met Super begint? Misschien kennen we elkaar, of hebben we (niet)gedeelde belangen / interesses.

mvg, Superprutser

@Lambiek: Het dataloggen werkt redelijk onder Win7. Ik zeg redelijk omdat na enige tijd meten het programma bleef stilstaan en niet meer reageerde op de meter. Na opnieuw verbinding maken kon ik weer verder.

@SuperPrutser: Ja, helemaal toevallig. Ik heb geen namen "afgekeken" voor het bedenken, het kwam zo in me op!

p.s.
Ik heb de indruk dat na het wisselen tussen verschillende soorten metingen het autorangen niet altijd wil aanvangen en dan blijft hangen op O.L. Na uitzetten en weer een meting kiezen, reageert hij weer normaal. Ik kom hier later na meer testen even op terug...

Op 6 april 2015 11:02:32 schreef Supergeleider:
@Lambiek: Het dataloggen werkt redelijk onder Win7. Ik zeg redelijk omdat na enige tijd meten het programma bleef stilstaan en niet meer reageerde op de meter. Na opnieuw verbinding maken kon ik weer verder.

Komt dat door Windows of door het programma dat bij je meter zit?, of kan je dat niet zeggen? Het kan ook zijn dat je maar voor een bepaalde tijd kan loggen natuurlijk. Kan je de log tijd instellen in de software, of kan dat niet?

Op 6 april 2015 11:15:11 schreef Lambiek:
[...]
Komt dat door Windows of door het programma dat bij je meter zit?, of kan je dat niet zeggen? Het kan ook zijn dat je maar voor een bepaalde tijd kan loggen natuurlijk. Kan je de log tijd instellen in de software, of kan dat niet?

Ik kan dat nog niet met zekerheid zeggen, het kan best zijn dat ik in Windows powersave / suspend uit moet zetten voor de usb poorten of iets dergelijks. Het programma'tje werkt, maar het lijkt me geen hoogstandje van programmeer kunst :p misschien dat als we compatibiliteit modus inschakelen voor Win XP, de geheugenbeheer wat meer aansluit bij het programma. Alleen testen zal het uitwijzen ;)

Verder zijn de mogelijke autorange problemen die ik hierboven beschrijf ongegrond! Ik was aan het hannesen met eerst MAX kiezen voor het maten van AC, dan blijft ie op .OL staan. Maar dat doet mijn Benning ook. Als ik eerst begin te meten op AC en dan MAX kies, gaat het wel goed.

Zelf gebruik ik de VC840 in combinatie met Profilab expert 4.0. Daar kan ik de log tijd instellen van 1ms tot 30min, bij 30min kan ik dagen lang loggen.