In het huis van een overleden familielid vonden we deze radio's (en nog meer), en ook dozen vol onderdelen. Ik heb een paar radio's aangezet, maar er komt geen geluid uit, dus ik betwijfel of ze het doen.
Op het gevaar af een beetje cru te klinken, maar het huis moet toch leeg: is dit nog wat waard? Zijn er mensen die dit willen hebben?
Het zal ook een beetje een gun factor zijn en er niet de hoofdprijs voor vragen.
Beter dat het bij een liefhebber komt die deze nostalgie in stand houdt dan dat het weggegooid wordt.
Zou leuk zijn over een aantal jaren dat de nieuwere generatie dit ook kan aanschouwen .
Ik heb er niet veel verstand van, maar daar zijn wel een paar leuke/bijzondere doosjes bij.
>>> Wat je vooral NIET moet doen is deze dingen insteken!!! <<<
Als die niet gerestaureerd zijn loop je flinke kans dat je daarmee wat sloopt!
Dat hangt van een aantal zaken af:
- Zijn de toestellen gerestaureerd of gerepareerd? (NIET in het stopcontact steken om te testen, dan gaan er zaken stuk als ze nog niet gerepareerd zijn). Radio's met 'knutselwerk' brengen vaak minder op. Goed werkende, gerestaureerde radio's doen het goed op catawiki en andere sites waar leken naar een werkende radio zoeken.
Verkoop geen ongerestaureerde maar toevallig werkende radio als 'werkend' want die zal snel kapot gaan zonder restauratie.
- Ben je bereid om ze naar het buitenland te versturen (en dus zeer goed in te pakken)?
De waarde van west-europese toestellen ligt doorgaans hoger in de VS en Japan/China dan in Nederland. Soms wordt er wel 3x zoveel geld voor gegeven, maar je bent wel veel tijd kwijt met het inpakken. Een doos met krantenproppen voldoet niet voor export, je moet richting double boxed gaan.
- Verkoop je per stuk? Bij partijverkoop zul je maar een fractie van de prijs vangen die je bij stukverkoop kan krijgen.
- Specifieke buizen zijn veel geld waard, de meeste niet, maar er zitten een paar in die doos die 60 euro per stuk kunnen opbrengen mits de buizen getest zijn en nagenoeg in nieuwstaat zijn
Alle toestellen zijn leuke, interessante toestellen die het waard zijn om te behouden.
De meeste zitten heel grofweg tussen de 20 en 50 euro qua waarde, mits compleet. 4 a 5 zullen tussen de 100 en 300 euro op kunnen brengen.
Gratis raak je ze gegarandeerd kwijt, zelfs als partij.
Het helpt om de locatie van de spullen ergens neer te zetten zodat mensen in de buurt van zich kunnen laten horen, als ze wat willen.
maartenbakker
Golden Member
www.elba-elektro.nl | "The mind is a funny thing. Sometimes it needs a good whack on the side of the head to jar things loose."
20 tot 50 euro moet je geluk mee hebben, op de NVHR beurs haalde ik dat vaak niet, wilde ook niet te lang met toestellen blijven slepen. Bij verkoop als partij is de stuksprijs in elk geval lager.
Electronisch gerestaureerde toestellen zijn gunstig voor mensen die het vak zelf niet beheersen, maar ik heb ze liever ongerestaureerd. Te vaak andermans ellende eruit moeten knippen.
Als het bij mij in de buurt is, misschien interesse. Dat zal voor anderen ook wel zo gelden.
@Laurens: welke toestellen heb jij op het oog voor 100-300 euro? Op ebay neem ik aan dan, en afhankelijk van de staat? De TS zou dan bijvoorbeeld die toestellen op ebay kunnen gooien en de rest als goedkoop partijtje naar de liefhebber.
[Bericht gewijzigd door maartenbakker op (20%)]
Er staan ook enige NST's en een instrument dat ik niet herken op de foto's, hetgeen een bredere verzameling doet vermoeden?
Het is de laatste jaren een kopersmarkt. Maar het moet wel lukken dit soort materiaal op een zinnige manier kwijt te raken, reken u alleen niet rijk.
De NVHR heeft een artikeltje dat zich meer richt op het traject hiervoor: http://www.nvhr.nl/frameset.htm?nalatenschappen.html&ContentFrame eigenlijk zou ook voor dit soort "achteraf" gevallen wel eens iets geschreven kunnen worden.
Op Marktplaats plaatsen met foto's en een lijst van merken/types kan wat reuring geven, en goede, vaak ook leuke, contacten.
Als u een week de tijd neemt en het niet aan de eerste weggeeft krijgt u waarschijnlijk een redelijke prijs. Liefhebbers hebben op Marktplaats zoekopdrachten aan staan en krijgen een email zodra er iets interressants voorbij komt. Die reageren dus snel, mits de juiste informatie in de advertentie staat.
De waarde kan echter vrij sterk afhankelijk zijn van de staat, die u onmogelijk kunt beoordelen. Mogelijk kunt u die wel een beetje overbrengen op foto's van het inwendige.
Zet er inderdaad liever geen spanning op. Zelf heb ik niets met radio's, maar meetapparatuur koop ik bij voorkeur defect, dat betaal je niet te veel en "werkend" is een nogal rekbaar begrip..
Als er in geknoeid is is dat veel erger.
Op 30 mei 2021 07:44:33 schreef Aart:
en een instrument dat ik niet herken
Het heeft wat van een Heathkit AV-3, redelijk periode correct 
flipflop
"We cannot solve our problems with the same thinking we used when we created them" - Albert Einstein
Als erfgenaam zonder kennis van zaken (toch?) zou ik eea niet stuk voor stuk gaan verkopen. Dat wordt een klus van jaren en heel veel gedoe. Ik zou proberen om alles bij een liefhebber/vereniging/museum achter te laten. Die kunnen het kaf van het koren scheiden.
Voor de winst zou ik het niet doen, wel om ze een goed "tehuis" te geven. Ik zou het zonde vinden als dit in de vuilcontainer zou verdwijnen.
Op 30 mei 2021 01:12:58 schreef maartenbakker:
@Laurens: welke toestellen heb jij op het oog voor 100-300 euro? Op ebay neem ik aan dan, en afhankelijk van de staat? De TS zou dan bijvoorbeeld die toestellen op ebay kunnen gooien en de rest als goedkoop partijtje naar de liefhebber.
De jaren 30 philips onderaan, de 2534, de Bush dac90a (afhankelijk van de staat en waar je 'm verkoopt), het eenvoudige duitse bakelieten jaren 30 toestelletje waarvan ik merk noch type herken.
Dat spul is allemaal meestal niet verkrijgbaar voor 'tientjesprijzen'.
maartenbakker
Golden Member
www.elba-elektro.nl | "The mind is a funny thing. Sometimes it needs a good whack on the side of the head to jar things loose."
Ja,dat soort bakelieten toestelletjes inderdaad wel als ze netjes zijn en je ze veilt. Bij de 2534 twijfel ik, denk dichter bij 100 dan bij 300. Vooroorlogse radio's die geen bijzonder design hebben, zijn wat minder in trek bij de mensen "die ze niet meer hebben meegemaakt", want dat is ook een belangrijke factor bij verzamelaars. Wat ik zo snel kan vinden is een 2534 met bijpassende luidspreker voor 130 op kattewiki, en dat was al 5 jaar geleden. Maargoed, denk inderdaad dat die 3 toestellen opzich de moeite waard zijn om te veilen als de TS de partij niet ineens wil verkopen.
Sommige van die toestellen zien er best wel leuk 'retro of vintage' uit. In sommige kringen is dat spul best populair om gewoon voor de sier ergens neer te zetten. En vaak functioneren de toestellen dan helemaal niet eens meer. Stekers er af geknipt enzo.
Misschien kun je ze op z.g. brocante markten kwijt. En als je zo'n toestel helemaal restaureert. Zodat hij dus weer goed werkt en er van buiten ook weer helemaal netjes uitziet. Schaalverlichting werkt enzo. Dan kun je er misschien nog wat voor vangen ook. Misschien kun je er dan als extra een bleutooth ingang op knutselen op een manier dat alles in het toestel intact blijft. Dan zou je het oude toestel als bleutooth speaker kunnen gebruiken.
Misschien kun je er dan nog een leuke prijs voor vangen.
Het is dan in elk geval mooier dan deze vreselijke dingen die nog 5.1. stereo moeten zijn ook met maar 1 speaker:
Dit kost ook maar erg weinig overigens.
Arco
Special Member
Arco - "Simplicity is a prerequisite for reliability" - hard-, firm-, en software ontwikkeling: www.arcovox.com
Ik zou een kraam huren voor as. Lichtmis Radiomarkt en ze daar verkopen tot de hele kraam weer leeg is. Dan heb je een leuke dag, zijn je kopers blij, zijn de radio's naar liefhebbers gegaan en heb je ook nog geld verdient. Een win4.
Nog meer retrorommel:https://www.theretrofamily.nl/c/28/radios
Bedankt voor alle reacties. We hebben besloten de hele partij in één keer te koop aan te bieden (zie vraag & aanbod rubriek) omdat niemand tijd heeft alles te inventariseren en op te slaan, en het is eigenlijk ook wel meer in de geest van de overledene dat het terecht komt bij een amateur in Amersfoort dan in Japan bij een yup.
voeg ook nog wat foto's toe van wat er nog meer is en nu niet op de foto's staat. Met de huidige foto's en vraagprijs gaat het, vrees ik, niet lukken.
Arco
Special Member
Arco - "Simplicity is a prerequisite for reliability" - hard-, firm-, en software ontwikkeling: www.arcovox.com
+1
De foto's zijn te klein om details op te zien, en foto's van de overige items is ook wel nodig.
Alles in een keer verkopen zal lastig worden, omdat niet iedereen iets kan beginnen met zoveel verschillend spul...
maartenbakker
Golden Member
www.elba-elektro.nl | "The mind is a funny thing. Sometimes it needs a good whack on the side of the head to jar things loose."
En dat is dan weer geen probleem voor mensen met een hobbymagazijn. Dat is wel een vereiste voor dit soort partijen.
CrossFireX
A good housewife opens the fridge-door at zero cross point of AC cycle.
Ik ken iemand op youtube die dit allemaal zeker zou waarderen en allemaal herstellen. Echte liefhebber tot het diepste van zijn hart.
Een echte passie met dit soort ouwe meuk.
Alleen jammer dat hij aan de andere kant van de plas woont... Mr. Carlson
In dit filmpje toont ie wat hij allemaal op de plank heeft staan, waarbij de meeste mensen zullen watertanden...
https://www.youtube.com/watch?v=gx7HFCbH28U
[Bericht gewijzigd door CrossFireX op (24%)]
Ik heb detail foto's geupload naar https://www.dropbox.com/sh/wev0q1py3cectui/AABn0wB0Ldulvxyo41E2QFWca?d…
Over de prijs valt overigens te praten.
