Hi,
Ik heb even in het schema gekeken van de Philips GA212 en met een simpele universeel meter is te controleren of de tiptoetsen werken.
Bij de tiptoetsen is het wel de bedoeling dat je goed de prut rond het midden contact verwijderd en daarna goed laat drogen voor je verder gaat met testen.
Laten we aannemen dat de tiptoetsen goed schoon zijn en goed draag na het reinigen.
Verbind de + van je meter aan massa, de electronica heeft de + aan massa, de massa zit aan de collector(huisje) van TS405 wat de AD162 is, een kleine Germanium power transistor.
Meet als eerste de voedingspanning dat kan je aan de + van de brugcel doen, de electronische regeling met de AD162 geeft een spanning af als aales goed werkt van -9V,
Afwijkingen van deze -9V kunnen in principe worden weggeregelt met de trimpot R472.
Maar goed, we gaan er vanuit dat de -9V voeding klopt.
Met de rode pen van je meter nog aan de collector van de AD162 moet je verandering gan meten op de volgende transistoren en dat zijn TS432 en TS433.
Meet op de collectoren van deze transistoren, als je de tiptoets aanraak, dus middendeel en het randje dan moet je een grote verandering zien van de collector spanning van deze twee transistoren.
Het zelfde geld trouwens voor de stop toets, die wordt door TS434 geregeld.
Als je de tiptoets aanraakt dan moet de collector spanning van de 33 en de 45 toest veranderen en het klopt dat de lampjes wat type betreft wel moeten kloppen.
Deze zorgen voor een deel voor de "pull up" spanning van TS428 en TS429.
Als je een toets aanraakt dan zorg je er voor dat de transistor die er achter zit gaat geleiden en dan klapt de daarbij behorende flip-flop om.
Dus raak je 33 aan dan klap de flip-flop gemaakt met TS426 en TS428 om als de platenspeler stil stond.
Raak je de 45 toets aan dan klapt TS431 en TS429 om en hij gaat dan op 45 toeren draaien en de andere flip-flop met TS426 en TS428 wordt dan gereset.
De stop toets reset beide flip-flops naar hun rust toesand via R557 en R559.
De LDR en de transistoren TS427 en TS430 zijn vrijwel zeker voor het afslag mechanisme.
Groet,
Bram