Een vraagje voor de Jura specialisten hier...
Ik heb al enkele jaren een Jura Z10 staan. Wat eigenlijk een goed toestel is, maar van in het begin een lastige eigenschap heeft.
Destijds hadden wij op donkere winteravonden hier nooit meer dan 225V. Ging de zon overdag schijnen, en zeker 's zomers, kon de spanning voorbij 240V klimmen.
Door uitvallende omvormers is er in de straat een klacht geweest en heeft Fluvius de netspanning redelijk constant naar 225V gebracht.
Als we met de Jura een melkbereiding maken, gaat hij enkele minuten na de laatste bereiding de melkuitloop spoelen. Om die spoeling af te sluiten, duwt hij daar wat stoom door zodanig dat al het spoelwater uit die melkuitloop verdwenen is. Gebeurt dat niet, start de volgende melkbereiding met heel wat water ipv direct melk.
Als de netspanning onder de 235V zit, lijkt het alsof de stoom niet snel genoeg gemaakt wordt tijdens dat spoelen. Hij sluit de reinigingscyclus al af alvorens de stoom er echt goed doorkomt, met even wat water tot gevolg in de volgende kop melk.
Eens boven de 235V is er sneller stoom en wordt die uitloop zo vrijgemaakt van water.
Zou er nergens een software-update of zoiets bestaan dat die langer stoom blijft maken voor de cyclus af te sluiten?
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
klinkt wel logisch, op 240V is het element sneller op temperatuur. echter zou ik verwachten dat de sturing niet op tijd werkt maar als het element op temperatuur is gekomen middels meting door de ntc.
Op zondag 15 december 2024 10:14:19 schreef testman:
niet op tijd werkt maar als het element op temperatuur is gekomen middels meting door de ntc.
Dat zou ik ook verwachten, en bij Miele waar ik meer ervaring mee heb, is dat ook zo.
Ooit de tijd gemeten tussen de start van die stoomstoot en het dichtdraaien van de multiklep. Die was met hoge en lage netspanning perfect gelijk.
EricN
Instruction manual? You mean the manufacturers opinion?
Zit er een ontkalkingscyclus aan te komen? Of net gedaan?
Zou hij gezien het een spoelinkje is dit gewoon tijdgestuurd afhandelen of daadwerkelijk temperatuur gestuurd zoals @testman voorsteld. Dit laatste lijkt mij het meest logische. Maar kunnen we het eerste uitsluiten?
Dat ontkalken vraagt hij iets te dikwijls naar mijn goesting, maar ik heb het tot nu toe altijd wel netjes gedaan met de tabletten van Jura zelf.
Toevallig vorige zondag nog een ontkalking gedaan en terwijl ik dit typ drink ik een heerlijke latte met een goeie klats water in.
Persoonlijk denk ik toch dat hij het tijdsgestuurd doet.
Roland11
Golden Member
Op zondag 15 december 2024 11:10:07 schreef Beeldbuisje:
Dat ontkalken vraagt hij iets te dikwijls naar mijn goesting
Heb je wel de hardheid van het water goed ingesteld? Van fabriekswege staan die apparaten meestal ingesteld op "zeer hard water".
Staat precies ingesteld op de hardheid van het water hier in huis: 8°dH
Maar dat tot daar toe. Dat stomen is erger.
Roland11
Golden Member
Vaak ligt overmatig stomen aan een te lage waterdoorstroom door het element.
Je zou het element eens een nachtje in het zuur kunnen leggen.