filter

bwaah tis toch nog handig het te weten maar ik ben er al achter...

de kabel kun je zien als een spoel en in combinatie met de condensator zorgen we ervoor dat de hoge frequenties worden kortgesloten naar de massa. De weerstand fungereert gewoon als een soort voorbelasting van de schakeling.

toch bedankt voor jullie reacties :)

If I had asked people what they wanted, they would have said "faster horses".

Op 20 juni 2006 08:24:08 schreef jdjere:
de kabel kun je zien als een spoel en in combinatie met de condensator zorgen we ervoor dat de hoge frequenties worden kortgesloten naar de massa.

Had ik nog gelijk ook nog :9

Weerstand voorbelasting?

Frederick E. Terman

Honourable Member

Een RC filter kan niet resoneren doordat er geen spoel in zit. Voor resonantie (in een schakeling met alleen passieve onderdelen) heb je zowel L als C nodig.

Die C is bedoeld om snelle, steile stoorpulsjes ("naaldjes" ) te verdrinken.

De frequentie waarbij die C belangrijk begint te worden hangt af van de weerstand die er aan parallel staat. Die kennen we niet, want we weten wel die 100 k, maar niet de impedantie van de aanhangende onderdelen.

Maar voor die gemene naaldjes is de impedantie van die C in ieder geval zo laag dat ze geen kwaad meer kunnen.

Keramisch, kalibratie, parasitair: woordenlijst.org
Amateur19

Overleden

Op 19 juni 2006 23:20:10 schreef JuuL:
[...]
GECONDOLEERD! STERKTE!!!

:7 Bedankt, maar ik ben nog niet dood hoor. :7

Eens een CO'er, altijd een CO'er. 27MC, 3M-FM en nog meer Schema's en DataSheets