Goeiemorgen,
mijn DOD440 kloon is bijna af. het enige wat nog ontbreekt is de VTL5C4/2 optocoupler. en daar deze zeer moeilijk te vinden is en ik hem niet online wil bestellen is mijn vraag de volgende:
is het mogelijk deze "vactrol" te vervangen door een andere, meer gangbare? of zou het zelf te doen zijn om een optocoupler met fototransistor te gebruiken en met eventueel nog enkele externe componenten dezelfde functie uit te laten voeren?
of raden jullie mij aan zelf aan de slag te gaan met LED LDRs en krimpkous?
groeten,
Eddy
hier misschien handig een schema: http://www.generalguitargadgets.com/pdf/ggg_ef440_sc.pdf
Fototransistor gaat niet, Google gaf bij zoeken op dit component direct enige suggesties voor vervangen met losse LDR / LED combinaties.
niemand heeft hier toevallig ervaring mee?
ik heb al verschillende leds geprobeert in een oud filmroldoosje met verschillende LDR's maar ik meet telkens weerstandwaarden boven 2k.
in de datasheet van de VTL5C4/2 is te vinden:
on resistance: 150ohm
off resistance: 400ohm
enig idee hoe ik de waarde van de LDR in deze buurt kan krijgen?
wat als ik 400ohm parallel over elke LDR zet?
bij de electrowinkel geen gegevens te krijgen over deze LDR's... :s
misschien heel effectieve led gebruiken ook?
dank
Op 2 mei 2007 21:47:15 schreef Eddy de eend:
in de datasheet van de VTL5C4/2 is te vinden:
on resistance: 150ohm
off resistance: 400ohm
Gezien de waarden in het schema verwacht ik dat het eerder om kilo-ohms gaat, zie ook de gegeven curves:
www.alliedelec.com/Images/Products/Datasheets/BM/PERKINELMER/Perkinelm…
De doorgangsweerstand is ook stroomafhankelijk, bij de gegeven schakeling is die stroom vrij laag.
