Hallo iedereen,
ik ben nieuw op dit forum.
Misschien kunnen jullie me helpen. Ik heb een oude Italiaanse gitaarversterker met lampen die ik dolgraag weer aan de praat zou krijgen. Probleem is dat de voedingstransfo ontbreekt. Gelukkig is het schema binnenin de versterker gekleefd. Zie link (ik hoop dat ie werkt).
http://i64.photobucket.com/albums/h177/spankovitch/DSCN2938.jpg
Ik ken wel iets van buizenversterkers, ik heb er wel al gerepareerd en enkele zelf gebouwd aan de hand van een schema, maar ik heb niet de kennis om zelf te berekenen welke waarden en welke aansluitingen de trafo moet hebben in dit schema. Eindbuizen zijn 2 EL34, voor de rest een ECC82 en drie ECC83. Geen buizengelijkrichter, en gloeispanning lijkt ook gelijkgericht.
Vriendelijke groeten,
Boris
Pertinax
Mijn thuis is waar mijn Weller staat
He, da's lang geleden...
De voeding lijkt op die van de Dynacord Eminent (1 of 2).
De EL34's krijgen 750V op hun donder. Bij de Eminent door twee aparte spanningen in serie te zetten, bij u door positief en negatief gelijk te richten. Nadeel lijkt mij efficiëntie, voordeel dat een redelijk gewone transfo kan gebruikt worden.
Blijkbaar worden enkel de ECC'tjes met DC gevoed, alles in serie op 50V, en nog een truukje voor de vibratobuis om die op een hogere spanning te voeden, kathodecircuit op -37V.
Mocht je het schema niet hebben van de Eminent, dan hoor ik het wel.
Hallo Pertinax,
bedankt voor je antwoord. Als ik mee ben, dan heb ik voor de gloeispanning van de ecc'tjes een secundaire aftakking nodig van met een 35 a 40 volt wisselspanningen.
Klopt het dat op dit schema de gloeispannig voor de eindbuizen niet getekend staat?
Wat bedoel je met dat truukje met die vibratobuis??
Ik zal het schema van die Dynacord is zoeken op het net.
Groeten