Hoi na veel pijn en moeite heb ik het orginele aansluitschema gekregen van de autoradio/casette recorder clarion arx6170r. Alle tekens en aansluitpunten begrijp ik wel maar er staat er 1 bij waar ik geen vla van kan maken,dat is het aansluitpunt waar YNP bij staat. Wie kan me zeggen wat het inhoud.
m vr gr
maarten de wit
[mod edit] mail adres verwijderd.
[Bericht gewijzigd door Hugo Welther op (6%)]
Ff je mailadres verwijderd. In je profiel staat ie spamveilig.
Kan je het aansluitschema ook online zetten zodat wij allemaal kunnen meekijken?
Ik kreeg het schema niet bij mijn gestelde vraag, ik heb hem toen maar onder upload archief>schema,s>clarion arx6170r aansluitschema>witje17 gezet. Nu nog iemand die me kan vertellen wat YNP betekend.
Tim Blanckaert
Spread Firefox 3 | www.100dagen-slc.tk | www.slc-griekenland.tk | www.sportfeest.tk | www.nachtdergewoonte.tk | Panasonic Service Manuals
hier de afbeelding

ik zie dat het bij het voedingsgedeelte zit, zou het niet het ignition signaal kunnen zijn?
[Bericht gewijzigd door Tim Blanckaert op (29%)]
deze dus: edit: telaat 
Maar dat is een standaard ISO connector. Op die pen (A4) moet de constante 12V als het goed is.
Bij sommige auto's zit daar overigens een verwisseling met A7 waar normaal de geschakelde (acc) zit.
[Bericht gewijzigd door GJ_ op (32%)]
Ik heb geen flauw idee + en - dat klopt wel het enige wat ik mis is de geschakelde + van af je contaktslot maar omdat ik het niet weet durfde ik geen gesch.. + op de ynp te zetten
Die waar jij + bij hebt gezet is meestal de geschakelde, die waar je YNP bij hebt gezet is normaal de permanente plus.
Maar nogmaals: die zijn ooit verwisseld.
Ik heb er totaal geen verstand van maar de radio is van een vrien dus kan ik hem niet naar zijn ****** helpen.
Misschien een idee kijk is op http://elsegra.com/Car%20pinouts/CLARION.htm krijg je denk ik een beter beeld van de aansluitingen
Ik kan me slecht indenken dat Clarion een connector aan zn radio's maakt die ervoor zorgen dat ie gelijk stuk gaat als je hem in een auto inplugt want daar komt er normaal toch echt 12V uit die pin.
Bij alle Clarion manuals die ik gezien heb zit er op A4 een permanente plus. Op de schema's in jouw link is dat bij het merendeel ook het geval. Wat nou die YNP betekend mag joost weten.
Als het mijn radio was zette ik er gewoon een +12V op, maar om jou nou dat advies te geven durf ik ook niet zo goed an om eerlijk te zijn.
Klopt op de pen zit een geledraad (meestal de vaste plus) maar dan gaat het schema toch de mist in of zie ik dat nu verkeerd.
Nou ik werd het zat en heb 12volt op de op het schema aangegeven + gezet radio gaat niet aan toen daarna op de ymp 12v gezet chassis natuurlijk aan de - noppes gaat ook niet aan nu moet ik erbij zeggen er zit geen bruggetje zoals in de bovenste stekker staat aangegeven aan de rechterkant heb geen stekkertjes meer om dit ook nog te proberen of zou dit uberhaubt niet uitmaken???
[Bericht gewijzigd door Henry S. op (59%)]
Die permanente 12V is normaal allen voor het geheugen (tijd en zenders) dus zonder zou het toch iets moeten doen, wel een +12V op A7 natuurlijk.