dag mensen,

ik heb deze schakeling gemaakt: http://www.circuitsonline.net/circuits/view.php?id=12
alleen hij doet het nie!!!!!!!! :(
voor de condensator heb ik 2u2 50V gebruikt inplaats van 2u2 16V ligt het daar misschien aan???

[Bericht gewijzigd door Jeroen op ]

Nee dat kan de oorzaak niet zijn

is ut dan misschien de transistor??
deze transistor heb ik gebruikt:
C547C
PH14

misschien is je transistor beschadigd,het type is wel goed

Het is eigenlijk een vrij simpele schakeling als ik het zo bekijk, het beste kun je de schakeling stap voor stap nalopen. Diode, LED en elco 'goed om' gemonteerd ? led daarbij op de markering op de componenten. Verder even de aansluitingen van de transistor controleren. Nergens kortsluiting tussen aansluitpootjes of banen(vooral bij expirimenteerprint)

suc6

jah ik heb effe alles nog een keer nagekeken,maar hij blijft het gewoon niet doen, de LED blijft alleen branden en gaat niet knipperen! ligt het mischien aan het schema zelf?

als je het op experimenteerboard heb gemaakt even met een mesje tussen de lijntjes doorsnijden zodat je zeker weet dat ze geen contact maken... dan kijken of de transistor goed om zit en de elco's

heb je de onderdelen nieuw gekocht?

[verplaatst naar Overig en onderwerp aangepast]

Zoals je op het plaatje kunt is het schema goed. Mijn examplaar werkt perfect. Kijk even alle aansluitingen na (misschien de elco kortgesloten?).

Op za 20-04-2002 14:38:07 schreef Jeroen:
[verplaatst naar Overig en onderwerp aangepast]

Zoals je op het plaatje kunt is het schema goed. Mijn examplaar werkt perfect. Kijk even alle aansluitingen na (misschien de elco kortgesloten?).

debug tips:

-sluit collector en emitter kort van t1 > gaat de led wel uit? zoniet dan is t2,r3 of r4 het probleem
-hang r2 inplaats van aan de elko aan de voeding > reageert de led? zoniet t2 kaduuk
enige opties die overblijven: d1 (verkeert om?) r1 en c1

suc7

jah, ik heb alle onderdelen gewoon nieuw gekocht.

en willie wortel, ik zal dat eens doen

Hallo Roel,

hetzelfde probleem heb ik ook gehad, wat bleek: de spanning was de oorzaak. Misschien dat ff checken?

p.s. met een 9 volt blokbatterij werkt ie prima!

bedankt voor de tip Joost.

maar hij doet het al weer.

ik had ontdekt dat er een tranistor kapot was.