Ik loop me suf te surfen naar een passendse batterij voor mijn UNIGOR P3 universeelmeter.
Wat er in zat was een halve 3V staafbatterij (Twee cellen zink-koolstof, ook wel "lange staaf" genoemd). Dus één cel van 1,5V.
Ik kan die krengen nergens meer vinden :(
Heeft iemand een idee (voor een vervanging)?
Als vervanging zou ik er het liefst zou ik iets van alkaline of zilveroxide inzetten. De batterij moet een lage zelfontlading hebben.
Afmetingen: ~20 mm Ø × 37,3 mm

Hallo Tidak.
Deze al eens geprobeerd: www.accudokter.nl
Je kunt altijd even contact opnemen met ze voor deze zeldzame batterij.
Groeten,
Mac.

@Tidak Ada
Deze bedoelje.:-p
http://www.onderdelen-online.nl/product_info.php?products_id=736
Edit
Foutje ik zie nu dat je helft hiervan zoekt. :-)
Edit 2
In sommige van de 3 volt exemplaren zitten 2 losse 1,5 volt batterijen.
Als je ze nog kan vinden Witte kat had zo'n uitvoering.
En de laatste die verkocht heb ongeveer 2 jaar geleden waren van ome Frits daar zaten ook twee cellen in.

[Bericht gewijzigd door pa3gws op (45%)]

@pa3gws Dat is hem! Ik moet hem alleen splitsen. Dat ging met witte kat goed, omdat er een kartonnen kokertje om zat. deze is van plastic. Het kokertje moet er sowieso af, want anders is hij te dik (21,8 mm in plaats van 20 mm) 'T waren rare tijden ;).
Nu nog even kijken of ze een exemplaar willen opsturen.

@ McDuff
Helaas is Grøningen iets te ver....

Ik heb zelf lopen denken om een verloop te maken, waar ik een LR1 alkaline batterij in kan stoppen, maar die krengen kosten €3,50 hier in de supermarkt en het wordt ook nog een heleboel draaibankwerk.

Beste mensen,
Ik kocht op een markt een oude zaklamp. Volgens mijn onderzoek ging daar vroeger een witte kat staaf batterij in van 3 volt. Afmeting ongeveer 21mm bij 76mm. Weet iemand of er een vervanger op de markt is?

@Tidak,zoek op R10 batterij,R10 is het type batterij wat je zoekt.Er zijn ook (prijzige) adapters voor,zie plaatje hieronder.

Oude koe.

Maar zo'n R10 adapter is een stuk goedkoper als je hem 3D print:
https://www.thingiverse.com/thing:5179140

Dank je voor je reactie. Helaas is deze niet beschikbaar. Ik heb online wel een adapter gevonden die vanaf 3 oktober te bestellen zou zijn.
https://www.akku-shop.nl/adapter-batterij-2r10-duplex-stick-batterij-2…

Verrek weer een oude koe van n.b. 16 jaar oud... :S Trap ik er weer in 8)7 :)

Ja klopt ik kon even niet vinden hoe ik een nieuw onderwerp moest starten maar dat is inmiddels gelukt.

Op donderdag 24 september 2026 13:23:18 schreef Hubie:
Verrek weer een oude koe van n.b. 16 jaar oud... :S Trap ik er weer in 8)7 :)

In de legacy-mode was er een Tampermonkey script waarmee de achtergrondkleur van oude koeien geel werd.
Dat mis ik in het Redesign-thema

De link naar de adapter valt onder de zinnige aanvullingen, lijtk me.