Onlangs wilde ik de goede werking van een autoradio met CD speler kontroleren. Omdat ik even geen auto bij de hand had, deed ik dat met o.a. een regelbare voeding.
De tuner werkte goed maar de CD speler niet: na het laden van een CD ging de verlichting uit en weer aan en dat ging zo maar door.
Als ik het volume vd radio ver open draaide ging de radio spontaan uit.
Uiteindelijk bleek dat er niets fout was met die radio, maar met de voeding: de voedingsspanning zakte in elkaar bij het inlezen van de CD. Dat vraagt blijkbaar veel stroom en die voeding is niet zo stabiel als ik dacht!
Op een andere, zwaardere voeding (van een pc) werkte alles goed.
De tip is duidelijk denk ik. Misschien heeft iemand daar nog wat aan.
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
heb je geluk gehad , vaak gaan autoradio's erg raar doen met een smps voeding ervoor . de bediening wil dan "hangen" en andere rare problemen . als je er een ferriet inzet en 2 ontoringsspoelen uit een psu met elco dan wil het wel werken .
Voor zover ik weet hebben SMPS'en vooral gevolgen voor de radio ontvangst etc van de autoradio door de HF rimpel
voor het apparaat lijkt het me niet direct schadelijk eigenlijk.
Tenminste voor autoversterkers werkt het prima. het is zeker niet ideaal, maar er rookt niks oid