Ik ben op zoek geweest, maar kan geen keurmerk vinden voor alarminstallaties. Wel voor installateurs hiervan, en voor sloten, maar niet voor apparatuur. Is dat niet geregeld ?

NCP zou zo'n keurmerk moeten zijn. Maar veel meer weet ik er ook niet van.

hier staat alles over het NCP keurmerk: http://www.ncp.nl/

Producten worden door NCP beoordeeld op basis van een drietal aspecten:

* Eigenschappen zoals door de fabrikant opgegeven.
* Gebruik van andere / bestaande normen.
* Resultaten van testen, uitgevoerd door erkende testhuizen als TNO, ANPI, LPCB, etc.

Daarnaast gelden er een tweetal voorwaarden om voor dit NCP-Keur in aanmerking te komen:

* Er is voor het betreffende product geen gangbare norm die tot een normaal certificaat zou kunnen leiden.
* Het product moet beschikken over aantoonbare schadepreventieve eigenschappen.

De apparatuur krijgt dus alleen onder bepaalde voorwaarden een NCP-keur. Wat een normaal certificaat is weet ik nog niet. Deskundigen??

Verplicht is het uiteraard niet maar hier een quote uit een willekeurig clausuleblad van een willekeurige verzekeringsmaatschppij:

Inbraakpreventie [Garantie]
De op het polisblad genoemde woning is tegen diefstal, inbraak en vandalisme beveiligd (bouwkundig en
elektronisch) overeenkomstig de BORG beveiligings- en risicoklasse behorende bij de omvang en de
samenstelling van de verzekerde inboedel, door een NCP-gecertificeerd beveiligingsbedrijf dan wel door een ander beveiligingsbedrijf mits in dat laatste geval de beveiligingsmaatregelen en het beveiligingsbedrijf vooraf door verzekeraar zijn goedgekeurd.

Verzekerde is verplicht:
- een onderhoudscontract af te sluiten met het beveiligingsbedrijf. Dit onderhoudscontract dient in te gaan
op de datum van oplevering en van kracht te blijven gedurende de looptijd van de verzekering.
- de beveiliging in werkvaardige toestand te houden en te gebruiken als dat ter voorkoming van diefstal,
inbraak en vandalisme en pogingen daartoe redelijkerwijs noodzakelijk moet worden geacht.
- indien de beveiliging zich om welke reden dan ook niet in werkvaardige toestand bevindt, dit zo spoedig
mogelijk doch uiterlijk op de eerstvolgende werkdag mede te delen aan het beveiligingsbedrijf en,
- indien de beveiliging niet binnen 3 maal 24 uur gerepareerd kan worden verzekeraar hieromtrent binnen
één werkdag in te lichten en de voorschriften van verzekeraar op te volgen.
- gedurende de tijd dat de beveiliging zich niet in werkvaardige toestand bevindt of gedurende de tijd dat
het signaal van de elektronische beveiliging niet door de alarmcentrale wordt doorgegeven aan verzekerde
of andere sleutelhouder dan wel aan de politie, één en ander voorzover verzekerde hiervan op de hoogte
is, die maatregelen te treffen, welke redelijkerwijs verwacht mogen worden om schade tengevolge van
diefstal, inbraak of vandalisme te voorkomen.
- vooraf overleg te plegen met het beveiligingsbedrijf en verzekeraar indien tengevolge van een verbouwing
of anderszins zich al dan niet tijdelijk een geringere graad van beveiliging voordoet.

Het kan dus ook wel zonder maar of dat handig is betwijfel ik.

[Bericht gewijzigd door GJ_ op (14%)]

Even verder op de site :
Op dit moment bestaan er eisen voor:

Hagelbestendige daken
Demontabele kluizen
Netwerken, gelijkwaardig aan AL1 en AL2 (Alarm over IP)

Dus niet voor alarmsystemen, IR detectoren enzovoort.