Iedere keer bij het naderen van het einde van een programma slaat de differentieel uit. Ok droogkast uitgezet en differentieel terug op en hop deze werkt terug. Heb al weerstand uitgemeten en thermische beveiliging deze zijn eigenlijk nog goed. Ik heb er geen idee van wat er nog aan kan schillen.Droogkast is wel 10 jaar oud.
Af en toe heb ik al differentieels gehad die ten onrechte reageren op grote stroomveranderingen (zoals het uitschakelen van het verwarmingselement, dat is eensklaps 10A minder). In die gevallen is het de differentieel die defect is. Probeer de droogkast evt op een andere differentieel uit alvorens tot vervanging over te gaan.
-chefke-
300 gram motivatie -> kop van de hamer!
Wat voor droger is het condens/lucht? Welk merk en type dat maakt het allemaal een heel stuk makkelijker.
ik zeg nu condenswaterpomp stuk of als het een Miele is dan is de motorwaaier stuk.
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
whirlpool / bauknecht staan bekend om de slechte elementen ,maar ook kan het een open element zijn wat maar af en toe even sluiting maakt door een stukje ijzer ( nietje bijv ) wat op het element zit ,en tegen aarde tikt door het trillen van het apparaat .
omdat tegen het einde het ding best heet is kan het element ook bij een bepaalde temperatuur de aardlek doen trippen , dit komt vaker voor bij gourmetsets en andere apparaten met een gebogen metalen element . de oplossing is vaak al om de stekker om te draaien , of de droger een keer op hoge temperatuur laten draaien op een groep zonder aardlek zodat de overgangsweerstand zichzelf opheft doordat de stroom aanblijft . let wel dat dit maar 1 of 2x gebeurt en niet laten draaien op een groep zonder aardlek want blijft dit probleem terugkomen dan is er meer aan de hand .
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
wirlpool in de topictekst en het is een bosch .... maar goed.
bij bosch zijn de elementen beter van kwaliteit , maar het kan net zo goed voorkomen . de stekker omdraaien en de pieken op de aardlek die niet 100% is zijn wel nog steeds een evt oplossing .
zo niet is een ohm meting op het element naar aarde een beging , wel als deze nog warm is .
-chefke-
300 gram motivatie -> kop van de hamer!
Op 5 december 2010 12:30:55 schreef cis1:
Beste Mensen,
Het gaat hier over een droogkast
BOSH WTA 4100
Met luchtafvoer
Van deze droger de kabelboom van A tot Z controleren op schade. Bij deze drogers zitter er vaak draden klem tussen de chassis delen.
@testman: de goeikope bosch'kes zijn tegenwoordig van Whirlpool, met als enige verschil dat je dat verwarmingselement bij Bosch 't dubbel betaalt van bij Whirlpool 