Ik zoek een piek indicator met 1 LEDje. Nauwkeurigheid is onbelangrijk, maar ik vraag wel even wat kwa eisen :-) (sorry)

Het is voor een gitaar effect pedaaltje, waarbij het als showelement dient. Als de gitaar aangeslagen wordt, moet de piek indicator even een pulsje geven naar een twee kleuren LED. (de andere helft van de twee kleuren LED dient gewoon als "AAN" indicator)

1. Het gitaar signaal mag niet inzakken of aangetast worden. Veel ingangen van schakelingen zijn ongeschikt voor gitaar. Een soort beschermende "buffer" met de juist impedantie is dus gewenst.

2. Er komt 9 Volt het pedaal binnen, maar ik zou graag zien dat er b.v. een 5 Volt spanningsregeling gebruikt kan worden, om zeker te zijn dat de voeding altijd schoon genoeg is om de schakeling betrouwbaar te maken.

3. Een zo simpel mogelijke schakeling heeft de voorkeur. Iets met een FET en een zener o.i.d. Als het maar knippert op de aanslagen op de gitaar.

4. Een instelbaar niveau met een potmetertje. Zo kan de pedaalbouwer simpel afregelen, hoe hard je moet spelen om het LEDje aan te laten gaan.

Ik heb diverse schakelingen gevonden, maar de ideale schakeling nog niet. Mocht niemand een direct klaar oplossing weten, dan zal ik bespreken wat ik heb liggen.