Ik weet niet of jullie mij kunnen helpen, maar wil toch proberen omdat ik weet dat er hier op dit forum redelijk veel slimme mensen zitten. :)
Ik zit met een afzuigsysteem in de badkamer. Dat loopt zo via een buis naar boven en dan zo naar buiten. 1e probleem is dat die afzuiging niet genoeg kracht heeft. Op de gevel hangt er zo een afdekplaatje met van die lammelletjes die open gaan door de luchtdruk van de afzuiging. Natuurlijk kan die afzuiging die lammelletjes niet open duwen dus zoek ik nu naar een oplossing dat die buis gesloten wordt als de afzuiging niet werkt en dat ze open gaat als de afzuiging aan gaat zodat ik zie lammelletjes kan weg nemen zodat de afzuiging geen werstand heeft. Hoop dat jullie iets van mijn uitleg verstaan. :)
Alvast bedankt.

Een beetje fan krijgt die lamellen echt wel open, daar zijn ze juist voor...
Ik zou de fan voor een wat sterkere vervangen.

Als de fan niet genoeg blaast, gaan de lammeleln idd niet open, fan na kijken en niet de lammelen de schuld geven :)

Maar, er zijn ook lammellen die door een mechaniek worden open geduwd, mischien zit daar iets vast?

Tja en als de lammelen vast zitten, dan kan er ook geen lucht door en heb je ook niet voeldoende afzuiging.

Dus eerst nagaan wat er aan de hand is, of je fan is rot, of de lammelen zitten vast. En als murphy zich ermee bemoeid? waarschijnlijk beide :)

Ik heb al zo 1 die je in de plafond inbouwd en 1 voor in de buis zelf achter elkaar geinstalleerd en nog steeds gaan ze niet open . :(

Zit er een lange buis tussen de ventilator en de lamellen?
Zijn de lamellen niet vervuild en vast gaan zitten?

Normaal gesproken moet de lamellen inderdaad gewoon open gaan staan door de fan.

Zit idd lange buis tussen dus moet ik nogal redelijk veel druk hebben. Alles is nieuw geinstalleerd en dus niet vuil of geblokkeerd. Als ik er geen lammellen voor hang dan werkt de afzuiging heel goed. Probleem is dan als er wind is buiten dat je dat dan ook binnen voelt omdat die buis gewoon open staat.

Op 23 mei 2013 14:46:21 schreef go_higher:
Ik heb al zo 1 die je in de plafond inbouwd en 1 voor in de buis zelf achter elkaar geinstalleerd en nog steeds gaan ze niet open . :(

2 fans achter elkaar hoeft niet altijd dubbele kracht te geven.. Het kan zelfs elkaar wat tegenwerken. Draaien ze wel de goede kant op? :)

edit: een fan vlak achter de lamellen en een in het plafond van je badkamer?

Lijk me wat onzinnig om een klepsturing hiervoor te maken. Al kan je die natuurlijk ook gewoon ertussen zetten.

[Bericht gewijzigd door K7Jz op (21%)]

Voor de hand liggende vraag: de lamellen zitten toch niet verkeerd-om?... ;)
Ze moeten inderdaad wel goed schoon gehouden worden, anders krijgt de zwaarste fan ze nog niet in beweging.

Ja dat heb ik idd getest en ze draaien idd dezelfde kant op :p

Heb zelfs een ander afdekplaatje gaan kopen met lichtere lammellen in plastic en zelfs die gaan niet open.

[Bericht gewijzigd door Henry S. op (47%)]

Is de lamellenplaat soms veel groter als de diameter van het kanaal? Dan krijg je te weinig druk...

Ja denk het wel. Maar zou er zo geen oplossing voor zijn om dit met een klep te doen?

Heb je geen afzuigkap/wasdrogerversie gekocht?

Zoiets moet ook wel tegen wind werken:

http://static.mijnwebwinkel.nl/winkel/ventilatieshop/article25832122.jpghttp://static.mijnwebwinkel.nl/winkel/ventilatieshop/article25850436.jpg
http://www.ventilatieshop.com/a-25850045/gevelkleppen/kunststof-gevelk…

Overigens denk ik ook niet dat die klapperlamellen meten vol open springen door wat badkamerafzuiging.

[Bericht gewijzigd door K7Jz op (12%)]

Ja ewel het zou zoiets zijn dat ik nadien wil plaatsen maar ik wil dat als de afzuiging niet in werking is, dat de buis volledig is afgesloten zodat er echt niet van wind meer door kan.

Dat is idd wel nice . Maar wat is het prijskaartje ervan ? :)

Ik vind daar dus nergens geen prijs van :s En moest ik dat nu eens zelf kunnen maken dat zou ideaal zijn. :)

[Bericht gewijzigd door Henry S. op (48%)]

Bouwt uw ventilator wel voldoende druk op?
Je spreekt van een vrij lange buis. Als de weerstand van je buis, (dit wil zeggen de te grote lengte, de te kleine diameter, de te grove wand, het te groot aantal bochten en T stukken) te groot is, kan je ventilatie systeem nooit werken.

Zelfs indien je een andere ventilator neemt met een grotere opvoerhoogte (= drukopbouw) en je hebt een te dunne en lange buis, dan gaat het niet werken.

Je moet er natuurlijk ook voor zorgen dat en voldoende aangevoerde lucht is om te verplaatsen. Je kan je badkamer natuurlijk niet proberen vacuum te zuigen :-)

Als de lamellen zoals je zegt veel groter zijn als de diameter van de buis, kun je proberen een aantal lamellen dicht te plakken.
Er blijft dan meer druk over voor de overige lamellen.

Ja er zitten idd wel een aantal bochten in. Maar als je geen lammellen voor de buis zet werkt de afzuiging perfect.

Heb dit al getest maar ze gaan dan maar een heel klein beetje open. De bedoeling zou zijn dat er geen weerstand is voor de afzuiging. En dus volledig de buis afsluiten ofwel volledig open.

[Bericht gewijzigd door Henry S. op (45%)]

Heeft het ooit wel goed gewerkt? of is het een nieuwe installatie?

Nee ti's een nieuwe installatie en heeft nooit goed gewerkt. Ben een beetje dom geweest van niet ditect naar buiten te gaan van in de badkamer. Ben eerst naar zolderkast gegaan en daar naar buiten voor moest ik nog een afzuiging van de wc er willen aan hangen.

Waarschijnlijk is de ventilator niet geschikt voor dit doel. Ik zou een ventilator met hoge statische druk nemen, dan heb je geen probleem.
(De ventilator wekt gewoon niet genoeg druk op in het kanaal)
Voorbeeld is een radiale slakkenhuis ventilator.

http://www.ebmpapst.nl/media/content/products/icons/blowers_130px.jpg

Ja dat is nogal redelijk groot. Wat k7jz voorstelde http://oxygreen.be/oxygreen/pages/product/detailomschrijving/regelklep…

Zou eigenlijk ideaal zijn maar wat is de prijs en ik zou er zelf willen achter gaan. Ben van België. Wil zeker zijn dat ik direct het goede onderdeel heb.

Post eens een merk type van je beide fans, als ook van de lammelen.
Die lamellen horen die niet bij de afzuiger? want de badkamer varianten worden met een bimetaal open gestuurd.

Probleem is dat de dozen al weg zijn waar ze in zaten , dus weet niet echt welk merk ze zijn. En de ventilatie er uit halen is nogal moeilijk nu. De lammellen horen er idd niet bij. Zijn gewoon standaard lammelletjes

Dit is een vb van de lammellen die nu geinstalleerd zijn
http://myshop.s3-external-3.amazonaws.com/shop1386500.pictures.8040222…

[Bericht gewijzigd door Henry S. op (31%)]