Beste CO'ers,
Het principe is eenvoudig, een interface, een gelijkrichter van 20v - 10A en wat stroombronnen opgebouwd met comparator en een transistor.
Nu wil ik de gelijkrichter als DC-bus gebruiken om de stroombronnen te voeden. De stroom wil ik kunnen monitoren middels een lcd display. De stroom wordt gemeten over een shunt. De te meten stromen liggen in het mA bereik (max.180mA). De potmeters wil ik graag digitaal kunnen instellen.
In totaal wil ik 16 onafhankelijke stroombronnen kunnen regelen en uitlezen met de arduino.
Is dit mogelijk?
De shunt signalen zal ik moeten versterken met een opamp en dan door de multiplexer naar de adc van de arduino.
Heeft iemand hier ideeën over?
Graag jullie professionele hulp.
Bij voorbaat dank.
Gegroet JohanvS
Ps. Als er al een topic hierover bestaat dan bonjour me maar daarheen. Ik kon hem niet vinden.
Myken
Eenvoud is al moeilijk genoeg.
Hallo Johan,
Ik weet niet waar je precies naar opzoek bent maar helpt dit:
Digital Potentiometers:
http://www.maximintegrated.com/en/products/analog/data-converters/digi…
Current Sense Amplifiers:
http://para.maximintegrated.com/en/results.mvp?fam=cs_amp
je in de goede richting?
Groet, Robert.
rbeckers
Overleden
I.p.v. potmeters DAC's gebruiken.
Als de shunt van elke bron aan GND ligt, dan is stroom meten eenvoudig.
Wat is het doel?
SparkyGSX
Een manager is iemand die denkt dat negen vrouwen in één maand een kind kunnen maken
Hoe regel je een stroom met een comparator en een transistor? Bedoel je een opamp en een transistor? In dat geval heb je waarschijnlijk al een meetweerstand in dat circuit zitten als feedback voor de opamp, en de spanning daarover kun je natuurlijk ook gebruiken om de stroom te meten.
Met zo'n opamp kun je de spanning over de meetweerstand regelen zodat deze gelijk wordt aan een referentiespanning, die je met een DAC kunt maken. Als het allemaal niet echt kritisch is, zou je in plaats van een DAC ook een PWM signaal van een vrij hoge frequentie kunnen maken, en die flink filteren om een analoge referentie voor de opamp te maken.
16 onafhankelijke circuits is wel wat lastig; er zijn niet veel microcontrollers die zoveel onafhankelijke PWM kanalen hebben, en DACs met meerdere uitgangen zijn ook niet heel dik gezaaid. Je zou 16 losse DACs met SPI interface kunnen nemen, en die in daisy-chain aansluiten (data uitgang van de ene DAC aan de data ingang van de volgende).
Excuses voor de late reactie van mijn kant.
Bedankt voor jullie reacties!
Ik bedoel inderdaad stroombron met transistor en een opamp. De stroom wil ik gaan meten over een 200mA/100mV shunt, deze heb ik nog genoeg liggen. Referentiespanning maken met de ADC vind ik een goed idee! Met PWM signalen heb ik geen ervaring.
Heb een klein schemaatje toegevoegd, hierin staat nog een potmeter voor de Uref.
Alle GND's zijn doorverbonden dus de shunt zal in de anode moeten, in het schema zal de load tussen shunt en GND moeten komen.
Ik zal eens op zoek gaan naar een geschikte ADC.
Bedankt mensen!
Groeten JohanvS
Allicht kun je in plaats van zelf een grote schakeling te bouwen iets met PWM & currrent chips die gemaakt worden voor het aansturen van LED's ?
TLC5940 / 5947 zijn populair, allicht ook omdat er complete libraries voor zijn, maar ze zijn er ook met meer stroom per output, of als PWM eigenlijk volstaat kan er een tor achter.
Nogmaals, wat is de toepassing ?
Op 2 april 2015 18:13:09 schreef SparkyGSX:
16 onafhankelijke circuits is wel wat lastig; er zijn niet veel microcontrollers die zoveel onafhankelijke PWM kanalen hebben,.....
De TS kan timers maken met een on_interrupt timer van de controller, op deze manier kan hij zelf zijn pwm uitgangen maken.
Je zou 16 losse DACs met SPI interface kunnen nemen, en die in daisy-chain aansluiten (data uitgang van de ene DAC aan de data ingang van de volgende).
En dan volgens deze methode de stroombronnen aansturen.
SparkyGSX
Een manager is iemand die denkt dat negen vrouwen in één maand een kind kunnen maken
Dat zou kunnen, maar daarmee zit je als snel vast op een relatief lage PWM frequentie, wat betekend dat je op een nog veel lagere frequentie moet gaan filteren (met een 1ste of 2de orde filter), en het geheel erg traag wordt. Of dat een probleem is of niet, kan ik niet inschatten; de TS heeft niets gezegd over de toepassing en de benodigde bandbreedte, en heeft het volgens mij ook nooit over LEDs gehad.
Voor 10V / 1A voor LEDs zou je het ook switchmode kunnen oplossen, met een BJT of MOSFET, spoeltje, diode, meetweerstand en comparator.
Ik ben even de naam of referentie kwijt, maar er is een elegant truukje om veel PWM outputs te realiseren met weinig interrupts; in plaats van voor iedere mogelijke duty cycle een interrupt (256 bij 8 bits) aan te roepen doet men het slechts acht keer, voor de acht bits en wel iedere keer met een periode die de helft korter is.
Of het nu één puls is of vier pulsjes die samen even lang zijn maakt voor de gemiddelde duty cycle immers niet uit. Je houd zo veel meer CPU cycles over voor andere taken.