Wouter, ik ga er eens naar kijken, je krijgt een email met de voorwaarden.

EN verwijder maar die laatste zin!!!! iedereen doet zijn best.

edit: dat is beter

edit2 ondertussen overeengekomen, maandag gaat hij die richting BE sturen en ik hou jullie op de hoogte wat er verkeerd aan is/was.

[Bericht gewijzigd door MGP op (29%)]

Je mag 'm eventueel ook naar mij opsturen (maar MGP was me voor). Stuur even een email als je daar toch gebruik van wilt maken.

Hoe heb je de versterker nu wel gevoed?

Gewoon z'n 36V niet-instelbare voeding, neem ik aan.

Als ik naar de foto kijk zie ik een trafo, bruggelijkrichters, maar verder geen extra elco's buiten de versterkerprint.

edit: de foto was niet compleet

[Bericht gewijzigd door markce op (13%)]

Zoals beloofd een update.

Gisteren is het pakketje toegekomen en eerst alles op een MDFplaat gemonteerd om geen vergissingen te maken.
Print nagemeten en zoals verwacht waren de 4 eindtransistoren kapot, voor de rest was alles goed.
Omdat Wouter maar 4 nieuwe had meegeleverd heb ik 2stuks van mij, maar andere typen ingesoldeerd om te proberen en alles was prefect.
Het oscilloscoopbeeld van ingang en uitgang met 9ohm/15W weerstand.

Deze namiddag wilde ik Wouters 4 nieuwe transistoren insolderen maar toch heb ik die eerst allemaal eens uitmeten en wat bleek, op de foto is de linkse een NPN en de rechtse een PNP. |:(

Zo zie je maar dat goedkoop soms veel duurder uitvalt.
Ik denk dat de chinezen alles stempelen wat ze tegenkomen, wat erop staat speelt geen rol :)
Maar eerst een filmpje maken voor mijn collectie..

Ik ga ze hem zo terugsturen om in te kaderen, zal er enkele occasies insolderen maar goede, zodat hij verder kan.

Voor de rest was alles goed gemaakt enkel de koeling voldoet bijlange niet maar dat weet hij al.

Ziet er netjes gebouwd uit.

Jammer dat Japanse eindtorren geen groene behuizing meer gebruiken voor (ik geloof?) PNP, dan is dat wat lastiger te vervalsen.

[Bericht gewijzigd door maartenbakker op (71%)]

Op 25 mei 2017 16:16:42 schreef MGP: Deze namiddag wilde ik Wouters 4 nieuwe transistoren insolderen maar toch heb ik die eerst allemaal eens uitmeten en wat bleek, op de foto is de linkse een NPN en de rechtse een PNP.

Niet te geloven, daar zou ik ook ingetrapt zijn.

Als opdruk al niet goed is, wat zit er dan binnenin?

Ik ga die 4 transistoren voor de zekerheid vervangen door bijna identieke gebruikte complementaire exemplaren (2SA1695/2SC4468) of hij stuurt zijn versterker retour ;)

Op 25 mei 2017 18:49:39 schreef maartenbakker:
Jammer dat Japanse eindtorren geen groene behuizing meer gebruiken voor (ik geloof?) PNP, dan is dat wat lastiger te vervalsen.

Groene heb ik niet maar wel lichtgrijze 2SA1141, ook een zeldzaam kleur geworden.

Zo zie je maar dat je dergelijke halfgeleiders ofwel helemaal niet van Aliexpress e.d. moet halen, of heel goed moet meten wat je gekregen hebt, al geeft dat natuurlijk nog steeds geen garanties. Het lijkt me duidelijk dat het voor de TS niet mogelijk is om vast te stellen of zulke torren echt zijn, afgezien het type (NPN/PNP/diode/MOSFET of nog iets anders in een gelijke behuizing).

Ik vraag me af of je dit wel goed gaat als je bij EOO-BV, Baco, of een andere dergelijke webshop koopt. Ik zou denken dat zij in veel gevallen ook niet precies weten wat de history van hun componenten is, of ze zelf ook ergens in China bestellen. Als amateur is het lastig om componenten te kopen waarvan je echt zo goed als zeker weet dat ze legitiem zijn; je moet dan toch naar Farnell, RS, Mouser, Digikey, etc., en die zijn niet echt aantrekkelijk voor de amateur.

Vraag ik me ook af, bij niet meer verkrijgbare onderdelen (te oud etc.) neem ik dan ook liever moderne vervangers dan dat ik bij Alie en consorte de "originele" bestel. Hoe is de ervaring met Conrad?
Top die reparatie!

Deze namiddag nog wat gewerkt aan Wouters eindtrap.
De transistors zijn teweinig gekoeld en daarom nog een ventilator gemonteerd, nu blijven ze redelijk koel bij normaal huisvolume.
Zo wordt mijn wisselstukkenmagazijn wat kleiner voor het goede doel.. ;)

Zoals eerder gemeld zitten er nu 2 x 2SA1695/2SC4468 in.
Het geluid is prima in tegenstelling wat je zou denken in het filmpje, dat is (overstuurd) fototoestelkwaliteit.
Ook nog een filmpje gemaakt van die transistors.

Filmpje eindtrap.

Filmpje fake transistors

Let niet op de secondenlijm aan mijn vingers, werken met een oude tube krijg je dit als resultaat.

Maandag wordt het pakket teruggestuurd.

Edit: de fout was dus slechte transistoren.

Hele nette reparatie. Onderhand houd ik er geen rekenening meer mee, dat er nog steeds mensen power transistoren in China kopen. Zo ontzettend veel fake! En in dit geval ook weer heel apart!
Koeling op deze print vande versterker blijft een kluts. Krijg je wel nog enigzins stabiele ruststroom?

Op 25 mei 2017 22:09:26 schreef SparkyGSX:

Ik vraag me af of je dit wel goed gaat als je bij EOO-BV, Baco, of een andere dergelijke webshop koopt. Ik zou denken dat zij in veel gevallen ook niet precies weten wat de history van hun componenten is, of ze zelf ook ergens in China bestellen. Als amateur is het lastig om componenten te kopen waarvan je echt zo goed als zeker weet dat ze legitiem zijn; je moet dan toch naar Farnell, RS, Mouser, Digikey, etc., en die zijn niet echt aantrekkelijk voor de amateur.

Ik moet zeggen dat ik de afgelopen 10 jaar al honderden halfgeleiders heb gebruikt die zijn geleverd door EOO-BV, en zijn voorganger Dick Best. tot op heden geen probleem mee gehad.
Zij kopen gewoon in bij diverse EU groothandels zoals bovengenoemde bedrijven, vaak staat het ook aangegeven als iets juist niet van een (eventueel dubieuze) Chinese herkomst is. (voorbeeld : https://www.eoo-bv.nl/2s-serie/1906-2sa1943-2sc5200.html )

Ben 1 keer de mist ingegaan met een TL071 van Ebay. deze gaf sluiting op de voedingslijnen van de schakeling, vervangen door eentje geleverd door EOO-BV en de schakeling werkte uitstekend.

Zelf heb ik heel goede ervaring met Mouser, Conrad. Bijna net zo goed met EOO en Reichelt, wat minder met Ebay.de. Ik vind het belangrijk, dat halfgeleiders van een A-brand fabrikant zijn, in ieder geval met gepubliceeerde specs. Alleen in bijzondere gevallen gebruikt, getest en met reele garantie. Het laatste is moeilijk met China spul. Het moet dan echt "voor niets" zijn, en je moet zelf kunnen testen. Dat is vrij lastig met power transistors. De schade, frust en tijdsverlies is vaak het prijsverschil niet waard. Beter een compatible kiezen dus.

Op 27 mei 2017 22:02:53 schreef markce:
Koeling op deze print vande versterker blijft een kluts. Krijg je wel nog enigzins stabiele ruststroom?

Niet belangrijk in deze context, alles zou op 1 koelplaat moeten staan maar de ventilator houdt dat redelijk stabiel.
Het werkt en er zal iemand heel content zijn om het op zijn Westvlaams te zeggen..

@MGP : 2 dikke duimen omhoog van mij !!

TonHek

@MGP, ook namens mij twee dikke duimen!!
Je hebt weer mensjes blij gemaakt.

Bedankt voor de duimen _o_

Voor iets wat je graag doet maak je tijd en je moet natuurlijk ook de mogelijkheden hebben qua meetinstrumenten en componenten, wat niet iedereen heeft.
Mijn buikgevoel, die nieuwe transistoren controleren, heeft mij veel tijd bespaard en zo is alles in een mum van tijd goed gekomen.

Heb al een beetje het euforisch gevoel van Wouter moeten temperen ;)

Dank u mensen de AMPIII doet het. Incl eind trap. Dank voor jullie hulp.

Nu wil ik er graag een FM Tuner bij bouwen.

Test schema's reeds gevonden op basis van een TDA7000.

Hierna wil ga ik tekenen en uitzoeken voor een versie met MCU. Heeft iemand hier het type NR van IC van, zodat ik weer verder google'n kan ? Of moet ik dezelfde TDA7000 gebruiken met een ADC pin op mijn ATmega MCU als ATmega328 of een uit de parametic search? Is dit meer de bedoeling?

Ik zoek geen module.

Tussentijdse beginnersvraag: kan je elke ADC port op je MCU instellen als IN/OUT ? Netzoals led pin's ?

Letop: Heren universitaire commentaar voorzitters gelieve niet te reageren.

Groet, Wouter

AMPIII volledig in werkend stadium

TDA 7000 is dacht ik zeer verouderd.
Was trouwens een mono ding dacht ik met een lage MF.Uit mn hoofd..

Dank u. Iemand ander type nr ? / is het de bedoeling om zo'n IC rechtstreeks aan je DAC poort van je MCU te hangen?

[Bericht gewijzigd door pascalbythree op (59%)]

Perse bouwen. Het liefst in stereo. :-)

De SI4735 van Silabs. Stereo FM met RDS processing, digitale outputs, en als extra MW/LW/SW... ;)

Wat voor deksel zet je op je AMPIII versterker?
De versterker moet wel zijn warmte kwijt.
Met een houten deksel lukt dat niet.