Halloo.
De LED VU meter uit schakelingen van deze site heb ik wel 3x gemaakt en doet het niet. Ik heb alles goed aangesloten maar hij doet het ook niet op boom-installaties en ook niet op een simpel mini radiotje.
Misschien heb ik de LM3915 iets te veel gebakken?
Kan er nog iets anders zijn wat ik moet doen bij aansluiten?
klein is fijn
Moderator
Doet het niet? Hoe? Alle leds gaan aan, verkeerde leds gaan aan, geen leds gaan aan, er komt rook uit, ding trekt teveel stroom, ding trekt geen stroom, leds branden door, etc...
Of je dat ding teveel gebakken hebt dan kan alleen jij weten.
Gebeurt niks namelijk.. niks gaat branden of beetje branden.....
[Bericht gewijzigd door soundmouse op ]
Nieko
LED addicted... Fijnmalen en snuiven maar!! :P
9V DC...
Lange Rode = plusdraad
Lange Zwarte = mindraad
kleine zwarte 1 = audio plus
kleine zwarte 2 = audio min
is de plus van de IC anders dan?
Of bedoel je dat die er ook nog eens heen moet?
[Bericht gewijzigd door soundmouse op ]
Op de foto's te zien lijkt het dat je alleen nog maar de led's gevoed hebt. Een ic heeft ook stroom nodig.
Pin 3 is de plus aansluiting en pin 2, 4, 8 moeten aan de min vastgemaakt worden
is de plus van de IC anders dan?
Of bedoel je dat die er ook nog eens heen moet?
Ik neem aan dat je schema's kan lezen ?
[Bericht gewijzigd door tweakertjuh op ]
Ik kan idd schema lezen maar door mijn enthousistme kijk ik er enorm vaak overheen en maak ik deze fouten. :|
Oefenen om je concentratie erbij te houden en netjes te werken
. Dat is niet alleen handig voor dit maar voor een helehoop andere dingen.
Maar doet je VU-meter het al ?
Kijk, ik heb nu dus de plus aangesloten van de IC en de print verder helemaal opnieuw gesoldeerd.
Filmpje van wat hij doet:
http://video.google.nl/videoplay?docid=-5617359774843901847
Het ziet er niet echt netjes uit.
Veel draden voor een kleine schakeling.
Probeer je componenten zo te plaatsen, dat je zo min mogelijk draden hoeft te gebruiken.
Componenten horen ook aan de goede zijde van de print 
Monster_Henry
My brain's all broken, but I'm feelin' alright, I feel like I'm chokin', but I'm feelin' alright, I'm goin' down fast, but I'm feelin alright, I'm not gonna last,but I'm feelin ALRIGHT! Oh Henry
Tja, kijk je weerstanden nog eens goed na, maak het desnoods even op een breadbordje, en vervang de weerstanden voor de led-intensiteit te regelen en om je ref-spanning te regelen eens door potmeters, kijk waar je het beste mee krijgt.
soldeerfreak
aan de hand van een voorbeeld kun je de oplosing zelf gemakkelijker vinden
ik vermoed dat hij gewoon wisselspanning aan het weergeven is en in dot ga je dan zien dat hij de onderste waarde en de hoogste waarde gaat weergeven en dan krijg je zo iets probeer eens met een diode het signaal gelijk te richten en af te vlakken met een elkooke van 47µf
en als dit lukt moet je een gelijkrichter bouwen met een opampje
let wel dan kloppen de waarden niet meer en moet je er wat meer insturen (+0.7v) maar dit even ter test en anders zet je hem gewoon in bar mode dan zal je wel zien wat ik bedoel (hoop ik)
Monster_Henry
My brain's all broken, but I'm feelin' alright, I feel like I'm chokin', but I'm feelin' alright, I'm goin' down fast, but I'm feelin alright, I'm not gonna last,but I'm feelin ALRIGHT! Oh Henry
ik geef mijn LM3914 altijd gewoon het signaal dat uit men mp3 komt, zonder gelijkrichting of wat dan ook...
Op 18 februari 2007 14:31:12 schreef soldeerfreak:
ik vermoed dat hij gewoon wisselspanning aan het weergeven is en in dot ga je dan zien dat hij de onderste waarde en de hoogste waarde gaat weergeven
Bij een blokgolf zou dat waar zijn, niet bij een een sinusvormig of audio signaal
Probeer de schakeling nog eens helemaal na te lopen. De eerste keren dat ik bouwsels op gaatjesprint maakte ging ook niet zonder slag of stoot
. En wat Monster Henry zeg: probeer hem wat bij te stellen
Ik heb geprobeert bij te stellen (met potmeter maar had geen nut)en ik gebruik een LM 3915 ipv 3914...
Als er een gelijkrichter bij moet, waarom staat dat dan niet aangegeven op schakeling?
Misschienb alleen een elko?
The LM3915 is a monolithic integrated circuit that senses analog voltage levels and drives ten LEDs, LCDs or vacuum fluorescent displays, providing a logarithmic 3 dB/step analog display.
Als je een muziek signaal gaat gelijkrichten kreeg je een vaag signaal waarbij de negatieve delen van het audiosignaal positief worden. Ik denk dat dit niet de bedoeling is.
Afhankelijk van de capaciteit van de elko is voor bepaalde freqeunties de impendantie zo hoog dat deze niet worden weergegeven op jou VU meter. Dit is ook niet de bedoeling.
Of je hebt je LM3915 door teveel solderen naar de *** geholpen of er zit nog steeds een fout in jouw schakeling. Aan jou om dit uit te zoeken. In het vervolg kun je beter een IC voetje gebruiken, dit zorgt ervoor dat je IC niet gaargebakken wordt met al dat solderen. En is handig voor het geval jouw IC door een andere reden de geest gegeven heeft.
Ha, ik ga maar eens bij Stefan van elektronica-onderdelen.nl een nieuwe LM3915 + 18 polig veercontact bestellen. EN alweer alles opnieuw maken met de componenten aan de juiste kant (idee van componenten aan onderkant was van CO-member "Gevallenopstraat")...
Printplaat etsen zou voor dit soort werkjes ook erg handig zijn. Maar ik weet nog niet hoe het etsen moet en heb nog niet de jusite chemicalien.
Monster_Henry
My brain's all broken, but I'm feelin' alright, I feel like I'm chokin', but I'm feelin' alright, I'm goin' down fast, but I'm feelin alright, I'm not gonna last,but I'm feelin ALRIGHT! Oh Henry
En als je nog wat geld over hebt, inversteer dan ineens in een breadbordje, moet je niet altijd naar de soldeerbout teruggrijpen voor zulke kleinigheden!
Even testen, werkt, solderen!

