BoudewijnEctor
Informaticus die wat in elkaar probeert te draaien...
Hoi hoi
Ik ben sinds deze week trotse eigenaar van een Thorens TD166 (wel een opknappertje, maar ik vind het leuk en de prijs was er ook naar).
Mechanisch gezien bijna 100%, alleen wat krassne op de kap en 2 gaatjes in het hout geboord.
Echter gaf de verkoper 2 Philips 400 elementen mee zonder naald, met 4 aansluitingen itt de 5 van de Thorens.
Nu lijkt het me dat deze niet op de arm van de Thorens passen (fijn, lieve verkoper) of ik enorm aan het klooien ben.
Kan iemand mij vertellen of het past, en hoe.
Hoe het met de draadjes zit?
En als ik een ander element nodig heb: wat is een beetje net element wat niet gek veel beter\slechter is dan de pickup zelf.
Ik vraag het hier omdat ik geen zin heb in een zilveren door elfjes gesmeed element heb zoals op bepaalde andere fora aan wordt geraden.
In de Thorens zet je bij de standaard arm een element vast met twee 2mm schroefjes.
Zit de standaard arm wel op die Thorens? Maak eens wat goed scherpe foto's.
De 5e draad is GND voor de shell.
M.b.t. tot elementen (cartridges) ben ik er helemaal uit. Bestaat Stanton, Pickering, Decca e.d. nog?
Een GP400 was indertijd geen verkeerde.
BoudewijnEctor
Informaticus die wat in elkaar probeert te draaien...
Ik heb er 2 bij gehad (die philipsjes) zonder naald die dus niet lijken te passen.
Foto's komen eraan.
BoudewijnEctor
Informaticus die wat in elkaar probeert te draaien...
Bovenkant:
Onderkant:
Arm zelf:
Meer:
http://tweakers.net/gallery/105199/fotoalbum/?MapID=9317
Akino
Claiming to be gifted with golden ears, audiophiles can hear electrons traveling in wires . . . . . en dan hebben we nog gatver pseudo-bas
Zal eens zoeken of in nog iets voor je heb liggen,en...waar nog gangbare naalden voor te verkrijgen zijn.
Schroefjes ringentjes etc,heb ik zeker weten liggen.
(bedenk net dat ik iets vergeten ben,aan je door te geven)
BoudewijnEctor
Informaticus die wat in elkaar probeert te draaien...
Een goed element ?
Een Shure M75-2
Werd ook door de NOS gebruikt, en die hebben geld genoeg om
duurder te kopen, maar het verschil is niet hoorbaar zeiden
ze toen.
Groeten,
Eddied
Akino
Claiming to be gifted with golden ears, audiophiles can hear electrons traveling in wires . . . . . en dan hebben we nog gatver pseudo-bas
edit:
Gevonden:
2 x ellement+naald.Naalden zijn gebruikt maar ogen nog goed.In ieder geval goed genoeg om zeker mee te kunnen testen,en nog even mee te spelen.Merk kan ik niet opkomen.Driehoekjes in een cirkel.Ik zou het moeten weten.
Van mij mag je ze zo hebben.
Ik ben niet verkoper F G,...ik zou je nog info sturen over 15K disk,onverhoopt erg druk gehad,lees je naam,schiet me nu pas weer te binnen.
BoudewijnEctor
Informaticus die wat in elkaar probeert te draaien...
Akino, dank je wel.
Passen die op deze mounting?
Ik gooi je zo even een mailtje toe met mijn adres, hardstikke bedankt voor het aanbod
.
Akino
Claiming to be gifted with golden ears, audiophiles can hear electrons traveling in wires . . . . . en dan hebben we nog gatver pseudo-bas
Het merk is Audio Technica,...lag nog een boekje van (zo te zien wel een andere) Audio Technica in de draaitafel onderdelen la.
Ik zal er ook wel een kop bijdoen.Dan past het zeker.
BoudewijnEctor
Informaticus die wat in elkaar probeert te draaien...
Bedankt voor de reacties allen.
Ik heb van Akino wat spullen gekregen (Dank je wel
) en we gaan dan volgende week eens testdraaien.
LPs met goede muziek heb ik gelukkig wel nog genoeg (beatles, deep purple etc).
Wat bepaalt eigenlijk de kwaliteit van een naald?
Op 20 april 2008 03:33:22 schreef KT88:
Denon DL160, high output MC.Ga je zeker veel plezier aan beleven.
Die is inderdaad prima. Kan ik ook aanbevelen. 
Klinkt gewoon goed. Overall is MC wat gedetailleerder en muzikaler dan MM; MM heeft meer dynamiek, maar is ook wat 'simpeler' qua weergave (laat meer weg). MC kan soms wat te helder zijn.
Anyway, voor de prijs hoef je 't niet te laten. IIRC (van heel lang geleden, dus ik kan er naast zitten) is zo'n Denon 120 euro, ofzoiets; een goed MM-element kost je al snel een euro of 80. Maar goed, het wachten is natuurlijk op de blaatapen die 't allemaal beter weten. 
het originele elementje van die thorens is ook prima, ik geloof dat die luistert naar de naam ortofon or20 of iets dergelijks...
ben geen platenspelerexpert maar op wat naaldruis na kan ik het geluid eigenlijk niet zo 123 onderscheiden van CD...
whehe 
Het een en ander hangt van de gedraaide LP af... sommigen zijn in hun vorige leven mishandeld en klinken net als de veel CD's van tegenwoordig...
BoudewijnEctor
Informaticus die wat in elkaar probeert te draaien...
Akino, je bent een held
. Hardstikke bedankt man!
Net de zaak in elkaar geschroeft, en het klinkt prima.
Binnenkort ga ik de zaak wat netter maken (nette bekabeling en wat gaatjes dichtsmeren) en dat gaat ook het internet op inclusief foto's.
* BoudewijnEctor hoort wel een stuk meer van Grace Slick dan met de cheap-ass soniet van pa en ma...
Enige waar ik wel even naar moet kijken is het feit dat de gietijzeren plaat onder de mat niet helemaal netjes loopt (hij golft een beetje). Verder een geweldig ding.
En de aanloop C moeten we even tweaken nav (hij heeft even wat moeite met opstarten).
http://www.circuitsonline.net/forum/view/51013/1
Akino
Claiming to be gifted with golden ears, audiophiles can hear electrons traveling in wires . . . . . en dan hebben we nog gatver pseudo-bas
Ik lees het nu pas,vroeg me al af of het de reis overleefd had.Ondertussen weer een hele stapel brievenbus compatible doosjes.
Maar het doet het,dus TPG heeft het niet geplet.Jij bent blij en ik heb weer paar kubike centimeter bergruimte erbij.
Veel vinyl luister plezier.
