Ik heb hier een CS-5165 3channals kenwood oscilloscoop liggen.
Nu is mijn vraag wat kan ik met de channel 3, je hebt vrijwel geen instelmogelijkheden voor dit kanaal tevens is het een ch3/externe trigger.
Een bekende wil deze oscilloscoop gebruiken om 3 signalen tegelijk te meten van 60khz en daarvan fase verschuivingen kunnen zien.
Zou dit mogelijk kunnen zijn?
(helaas kan ik geen handleiding vinden)
Plaats eens een foto van het frontpaneel van de scoop.
Ik vermoed dat de horizontaalversterker van kanaal 3 een vaste of beperkt selecteerbare instelling heeft (bijv 100mV/div), dit zie je wel meer bij compacte meerkananaals analoge scopen omdat er gewoonweg geen plek op het frontpaneel is voor nog een knop (o.a een Tek 2465 is een vierkanaals scoop waarbij je voor kanaal 3 en 4 alleen kunt kiezen tussen .5V/div en .1V/div). Wat deze vaste instelling is, kun je natuurlijk makkelijk testen met het aanbieden van een bekend ingangssignaal. Wanneer je de triggering op extern zet zal de scoop ingang 3 als externe trigger ingang gebruiken en anders als een normale ingang met een vaste of beperkte instelling.
edit: typo
rbeckers
Overleden
Zonder de scoop te kennen verwacht ik dat 3x 60kHz geen probleem is.
Als dit soms een 3 fase SMPS is, let dan wel op i.v.m. hoge spanningen en de aarde en de nul.
Ja, het ziet er inderdaad naar uit dat de ingang van kanaal 3 niet instelbaar is. Wat die instelling dan wel is, is helaas ook niet aangegeven op het frontpanaal. Wel staat er gegeven max 50V peak to peak. Tja, zet er maar eens een bekend signaal op, dan weet je op hoeveel V/div ingangs 3 gefixed is. Je kunt niet op kanaal 3 triggeren, dat kan alleen op kanaal 1 en 2, je hebt dus ook een vergelijkbaar signaal op een van die twee triggerbare kanalen nodig.
Tommyboy
Zo goed als het vroeger was, is het nooit geweest.
Op mijn 4 kanaals Kenwood CS-6030 is de gevoeligheid van kanaal 3 en 4 omschakelbaar tussen .1 en .5 V/div , ik verwacht dat jouw scoop dus een van die twee vast heeft staan.
benleentje
Golden Member
Tussen de 2 volt/div knopen zit een mode switch waar onderderaan tri bij staat, Dat zou dus de 3 voudige mode kunnen zijn?
Je kunt niet op kanaal 3 triggeren, dat kan alleen op kanaal 1 en 2
Als je kanaal 3 als trigger input wilt gebruiken selecteer je dat bovenin bij sourse. Dan zit je de schakelaar op ch3/ext.
De gevoeligheid van Ch3 is 0.5V/div.
Dat is hier nog net te lezen zonder iets te betalen.