Op 14 augustus 2014 19:49:12 schreef blurp:
Dat zegt misschien meer over de qualiteit van de cursussen waar jij heen gaat :)
Uiteindelijk betekent CE niet meer dat "Volgens de regels die van toepassing zijn". En daar zitten heel veel veiligheidsregels tussen.

Ik noemde het niet voor niets "informatieve cursussen" :-) Eendagscursussen dus. Uiteraard is het idee achter CE markeringen alleen maar veiligheid en niks anders, maar in de praktijk kijkt men er toch anders tegenaan.

Op 14 augustus 2014 19:58:13 schreef maartenbakker:
Aan de andere kant is er best wat voor strafrecht te zeggen. Een importeur kan de tent probleemloos laten ploffen als hij de boetes niet meer kan betalen.

Als er slachtoffers vallen kan ie laten ploffen wat ie wil maar dan gaat ie toch achter de tralies. Op de bijbehorende EC verklaring staat een persoonlijke naam, dat is de verantwoordelijke.

Vreemde discussie over een 'Mokka express' kannetje waar je espresso koffie in doet.
Dat kannetje is ook geen espresso kannetje. Het is eerder een keteltjeskoffie snelkookpannetje >:)

Andere manier van goed koffie zetten is een ameloir, In feite dus een gefilterde koffie tubruk (ook wel arabische koffie genoemd).

In ieder geval kunnen we concluderen dat elektrische koffiezetters minder goede koffie maken, op de echte esprsso machines na dan. Die zij alleen voor een huishouden véél te duur.
De huishoud appraten zijn allemaal junk, maar wel gemakklijk voor het dagelijks bakje slobber.

Op 14 augustus 2014 20:48:13 schreef blurp:
[...]

Bedenk wel dat die getekende CE verklaring lang niet altijd verplicht is.

Jawel, de markering zelf geeft alleen maar aan dat de verplichte CE verklaring er is.

Als je bedoeld dat niet op ieder product een CE markering verplicht is dan heb je gelijk, dat gaat alleen op voor de producten die genoemd worden in de desbetreffende richtlijnen en verordeningen. Maar een markering en een verklaring zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden.

En zo zijn er nog veeeel meer variaties op het logo te vinden :-)

De C en de E zijn toch 2 perfecte cirkels die elkaar aanraken ?
Lijkt mij vrij duidelijk :-)

Zijn er geen trucjes of zo bekend waarmee je kan zien of iets een kopij is of niet?

AFAIK, ik denk van niet...

Als je dan in een winkel ergens iets heel goedkoop ziet zou je dan kunnen weten of het een trucje is.

Op Ebay zal dat natuurlijk niet werken, die posten gewoon een foto van een origineel natuurlijk.

Ik besef wel dat er geen waterdichte manier bestaat, maar zijn er geen trucjes of zo GJ? Waarmee je toch denkt van, oei... oppassen hier.
Ik weet ondertussen ook dat als iets te mooi is om waar te zijn, het dat meestal ook is.

Op 16 augustus 2014 16:48:09 schreef CrossFireX:
Ik weet ondertussen ook dat als iets te mooi is om waar te zijn, het dat meestal ook is.

psies.
Overigens is een CE markering keen kwaliteitskeurmerk of zoiets natuurlijk. Het geeft slechts aan dat het aan een aantal minimale veiligheidseisen voldoet.

Op 16 augustus 2014 16:29:20 schreef Tidak Ada:
Dus eigenlijk net zoals bij KEMA: Laten keuren, keurmerk/markering aanvragen en plaatsen en daarna kun je rotzooien zoveel je wilt (totdat het ontdekt wordt).

Dat is niet helemaal waar. Ik werk zelf bij een instantie die gastoestellen certificeert. Als op een gastoestel een CE markering is aangebracht staat de productie-locatie onder toezicht van een Notified Body. Hier wordt er op toegezien dat de producten die gemaakt worden het zelfde zijn als het toestel wat ter keuring is aangeboden.

Ik kon het niet laten en even mijn Logitech Z5500 geopend.
Niet eens zo een groot werk, en het resultaat mag er zijn!

Ik heb dit BEEST al enkele jaren in bezit en zou het niet kunnen missen.
Op mijn kamer is 30 procent volume echt het max, anders doen mijn oren pijn.
Zelfs dan staat alles te trillen.
Maar wat een geluid!

Zeer proper afgewerkt allemaal, en er zit een Mega voeding in dit apparaat met Ringkern trafo.
Er zitten 7 IC TDA7294 in verwerkt als versterker.
Klasse AB.
De koelplaat alleen achteraan weegt al enkele kilo's!
Dit omdat ik al eens een kleiner broertje had geopend omdat het niet meer werkte.
Die was binnen niet om aan te zien, maar was dan ook een supergoedkoop setje.

Nou, niet alleen de electronica lijkt steeds slechter te worden, Ook behuizingen gaan in rap tempo slechter worden...

Ik heb sinds 4 weken een nieuwe UPS in de serverruimte, en ja, helaas, een van APC.

een 1000VA beige RackMount APC van 2002 is nog steeds volledig in functie, en heeft alleen een paar sets nieuwe SLAB's gehad.
Die bewaakt een Novell server.

De nieuwe 2200VA Zwarte El-Plastico frontplaat RackMount is vergeleken bij de oude een El-Blikko geval met beroerde afwerking...
Blank ijzer, met hier en daar scherpe randen.
Dat geval moet twee Windows 2003 Servers bewaken... (Help!!)
Het heeft zijn eerste serieuze storing al gehad!
De melding op het Display was: AVR Relay Weld.
Er was zelfs een keiharde kortsluiting in de spanning ontstaan, want de zekering in de groepenkast lag er ook uit.
Schneider Electric heeft mij de BrainDead procedure laten uitvoeren op dat appareaat, en het werkt nu weer. (Fingers Crossed)

Dat spul wordt bij Schneider Electric gemaakt / Materiaal van onttrokken.

De 1000VA hangt gewoon aan de FacePlate in het rack, en buigt zelfs niet achterover.

De 2200VA moet in rails, omdat anders de bevestigingen van de Faceplate zouden afknappen...

Neovo.

er zit nog steeds kwaliteit verschil tussen de apc modellen . die ik onlangs heb aangesloten kwam uit ierland, net zo degelijk gebouwd als een 10 jaar oud model apc. de goedkope plastic back reeks komt uit china, dat heb ik nog even gechekt in de ups bak bij de recycler.

dat de 1000va modellen niet doorbuigen van het gewicht verbaast me niks, er zit 15 kilo aan accu's in. de oude 3000va modellen van ijzer, ook uit 2002 wogen 60 kilo. de helft van dat gewicht was accu's. de rails zijn echt wel nodig, want daar is een 19" rack niet op gemaakt..

evengoed, windhoos 2003 servers moeten ook niet te goed beveiligd zijn, is tamelijk oude meuk aan het worden die per juli 2015 ook out of support is :P

Die video is niks, kijk maar eens hier hoe ze Microchips recycleren voor hergebruik.

Je houdt het niet voor mogelijk waarmee ze allemaal bezig zijn.

Er zijn geen woorden voor, maar wel een goede winstgevende business voor hun!

http://www.youtube.com/watch?v=5vN_7NJ4qYA

Die subwooferset uit de link van Neovogeesink is ongeveer wat je hier ook koopt voor 129 euro bij de bouwmarkt of Blokker. Vrijwel alle PC-speakersetjes, zelfs met echte merknamen er legaal op, lijken hier qua constructie ook wel op.

Alleen zijn de trekontlasting en misschien de trafo wat beter geregeld, verder weinig verschil en zal best een paar jaar blijven spelen als je er niks geks mee doet (op enig vermogen proberen te laten spelen zou ik niet doen). Het zit alleen in de laagste prijsklasse en dat merk je. Voor hetzelfde bedrag kan je beter een tweedehandsje van een echt merk kopen, maar dat is al jaren zo.

Met de onderdelen valt het nog wel mee, de elco's zijn tweedehands echte, of eventueel gerestufft (in dat geval wel vals dus, maar waarom zou je een dergelijke elco restuffen als hij tweedehands ook nog gewoon goed blijkt). Nuvoton is een bestaande audiohalfgeleidertent, UTC is een oude bekende second sourcer van IC's en de TDA2030 zelf is ook in het Westen genoeg toegepast in apparatuur die ruimschoots aan DIN45500 voldeed.

Dat de kwaliteit ongeveer vergelijkbaar is met wat er hier gewoon legaal te koop is, kan je natuurlijk ook uitleggen als dat het daar treurig mee gesteld is (en dat is ook wel zo), maar onze Australische vriend overdrijft wel een beetje. Het verhaal dat hij over de beamer ophangt is wat mij betreft ook wel ongeveer van toepassing op de subwooferset.

In Nederland is er toch een soort wet van het deugdelijke waar of zoiets?

Een versterker met fake buizen zou dan toch ook illegaal zijn?

Vandaag een YIHUA 605D 60V 5A lab voeding binnen gekregen. Nu bestel ik best veel in China, en ik heb tot nu eigenlijk altijd redelijk/goed spul geleverd gekregen.

Maar dit gevalletje tart eigenlijk toch wel alles:

- de kast is aan de onderkant gebarsten. Dat zou door transport (FedEx) kunnen komen.
- het netsnoer (euro snoer) had een onderbreking
- de potmeter voor spanning was uit elkaar gevallen
- de potmeter voor fijnregeling spanning was gebroken
- het frontprintje zit d.m.v. de potmeters vast aan het front. Daardoor worden de krachten op die print te groot, met als gevolg gebasten/gebroken potmeters.
- Het blikpakket van de trafo en zijn bevestiging zit scheef in elkaar. Daardoor staat de trafo onder een hoek in het kastje.
- de solderingen zijn van abonimale kwaliteit.
- de kabels zijn op en aantal punten te dun om de 5A te kunnen leveren
- de brugcel zit niet meer op de print, maar is aan de onderkant van de kast geschroeft. Op de print werd het blijkbaar te warm, en dus wordt verkoeling aan de bodemplaat gezocht. Ik vraag me af of dit helpt.
- de koeling van de 3 dikke torren staat helemaal scheef, en een van de vermogensweerstanden is uit elkaar gedrukt door de helling van de trafo.

Poeh ...

Toch maar kijken of ik hier nog iets van kan fabrieken, uiterlijk ziet het er wel aardig uit. Terugsturen is te duur (Eur 38,00)

Ik zal nog wel wat foto's posten.

Het is wat. Eerst een hoop gedoe met DHL en invoerrechten. Nu FedEx, supersnel dat wel. Maar het hoeft natuurlijk niet FedEx te zijn, het zou zo maar de fabriek geweest kunnen zijn, gezien de staat van het binnenwerk.

Ik krijg bijna dagelijks spullen uit China, en eigenlijk is het bijna altijd goed. Meestal zelfs zeer goed. Dit slaat gewoon alles.

Let vooral op de hellingshoek van de trafo en de koelplaat.

http://i59.tinypic.com/240xboi.jpg

http://i61.tinypic.com/hrk51c.jpg

[Bericht gewijzigd door Henry S. op (2%)]

Nou, ik denk eerder dat deze niet al te zachthandig behandeld is bij de post.

Als je met dingen gaat gooien krijg je natuurlijk alles kapot.

- de kast is aan de onderkant gebarsten. Dat zou door transport (FedEx) kunnen komen. Valschade
- het netsnoer (euro snoer) had een onderbreking Mogelijk valschade
- de potmeter voor spanning was uit elkaar gevallen Valschade
- de potmeter voor fijnregeling spanning was gebroken Valschade, zie ook de deuk in de potmeter knop
- het frontprintje zit d.m.v. de potmeters vast aan het front. Daardoor worden de krachten op die print te groot, met als gevolg gebasten/gebroken potmeters. Valschade
- Het blikpakket van de trafo en zijn bevestiging zit scheef in elkaar. Daardoor staat de trafo onder een hoek in het kastje. Valschade
- de solderingen zijn van abonimale kwaliteit.
- de kabels zijn op en aantal punten te dun om de 5A te kunnen leveren Moet daar ook 5A lopen? Ik op het eerste gezicht ziet dat er prima uit
- de brugcel zit niet meer op de print, maar is aan de onderkant van de kast geschroeft. Niks mis mee, die kan wel wat koeling gebruiken
Op de print werd het blijkbaar te warm, en dus wordt verkoeling aan de bodemplaat gezocht. Ik vraag me af of dit helpt. Ik kan me niet voorstellen dat dat iets met koeling te maken heeft, daar zitten geen onderdelen die vermogen moeten dissiperen
- de koeling van de 3 dikke torren staat helemaal scheef, en een van de vermogensweerstanden is uit elkaar gedrukt door de helling van de trafo. Valschade

En zo dun is dat blik nou ook weer niet, daar moet je aardig voor gooien !

[Bericht gewijzigd door Sine op (11%)]

Ik denk ook dat dat allemaal transportschade zal zijn.

Ik heb ook al veel voedingen daar besteld op 12 of 24v, die werken prima en zijn goed afgewerkt.

Maar bij sommige was de aluminium behuizing bijna plat gedrukt, de koelplaat ook en zo waren de fet er op ook los van de print.

Gewoon uit de solderingen gerukt zeg maar door de koelplaat.
Ik heb ze allemaal kunnen herstellen, zelfs eentje met een half gebroken print.

Soms is het wel goed van china, maar wat ze bij transport doen...
Dat is echt gooien met dozen, of je pakket zit helemaal onderaan en daar word dan bovenaan nog ettelijke kilo op gegooid.

Tot dat je bestelling meer op een 3D puzzel begint te lijken.

Op 14 oktober 2014 09:49:27 schreef jsaturnus:
Het is meer dat het dunne bodemblik scheef getrokken wordt door de trafo :)

Nou, dat lijkt mij stug. Hoe heet moet dat ding dan wel niet geweest zijn.

Ik denk dat Sine het bij het goede eind heeft.

Ik gok dat jsaturnus dat ook bedoelde, dus dan zijn we het mooi allemaal met elkaar eens ;)

Gooien en smijten doet de post of vergelijkbare bedrijven overal ter wereld. Bij een andere werkgever ooit een 10 kw hf generator 27Mhz na een leenactie teruggestuurd gekregen. De voedingtrafo 10 kw drie fase) staat dus normaal gesproken op de vloer van de kast aan het stalen frame vast gemonteerd. De trafo toch naar ik denk een 150 kilo zwaar. De kast 2,5 meter hoog en 1 bij 1 meter diep en breed. Deze kast arriveerde dus op zijn kop. De zware trafo hangend in zijn vier bouten die het gelukkig gehouden hadden. De zware philips zendbuis was gelukkig gedemonteerd en appart in zijn eigen kartonnen doos opgestuurd.

Dit was het meest extreme dat ik ooit gezien heb. Maar het gebeurt gewoon. Overal donderen er spullen uit kranen, forklifters enz. Zelfs hele containers lazeren wel eens om. Alleen begrijp ik dan niet dat ze de spullen niet weer recht overeind zetten terwijl er met koeienletters in verschillende talen op staat wat de boven zijde is.

Daar zijn mooie indicatie stikkers voor, we hebben hier ook spullen die alleen rechtop vervoerd mogen worden.

De constructie is simpel, in de stikker zit een holle ruimte gevuld met balletjes, de bovenste helft is in gesmeerd met lijm, zijn de balletjes in de lijm geplakt, heeft het pakket op de kop gelegen! Word niet in ontvangst genomen :)

@ mel

Nog écht zo'n houten model met afneembare ronde borstelkop?

Eigenlijk zou dat in een topic moeten met "Elektronica van goede kwaliteit", al zou dit geen elektronica zijn.

dát was pas kwaliteit.

Ik heb eens deze borstelkop muurvast in een glas gehad, terwijl ik de steel al in een ander glas stak...

Subiet dat glas omzeep, en waar de kop in vast zat heb ok ook omzeep moeten helpen.

Stel je voor... Wat was duurder, die twee HEMA glazen à Hfl 0,50 of één nieuwe kwast?

Neovo.

bij transport steken ze veel uit. hebben ooit een pc terug gekregen die bij de klant niet werkte (zit in een doos met piepschuim en er staat een 'breekbaar' logo op de doos.

bij openen van de pc, zagen we iets wat we nog nooit hadden tegengekomen: cpu + cpu voet + koeler waren van het mainboard getrokken.
dat de koeler losschiet, en eventueel de cpu uit de voet komt doordat de koelpasta goed plakt kan ik geloven, maar een volledige connector van het mainboard? en dat zijn nu niet bepaald een 'paar' solderingen

1 van de redenen dat ik hier geen van die vaste kabel puntlas koperdraad dingen in gebruik heb. schroefjes zijn ook niet alles bij de losse stekkerblok bouwmarkt dingen. daar lijkt het weleens dat men M2,5 schroeven heeft gedraaid in UNC draad, niet goed vast te krijgen die meuk. vandaar dat de blokken hier ook doorgaans 2e hands blokken zijn van een merk wat nu nog steeds goed spul heeft.

ook heeft het grootste deel van die goedkope dingen van die kinderbeveiligingen waar je met een hamer nog geen stekker in kunt krijgen..