Hoi allemaal.

Ik ben hier nieuw en probeer voor het eerst mezelf te verdiepen in de elektronica etc. Ik wil thuis kleine leuke experimenten doen en met behulp van een breadboard. Heb al aardig wat spulletjes in huis en mijn vraag is of iemand mij kan vertellen hoe ik een uitgaande frequentie kan generen (regelbaar) om kleine e motoren en zo ook ander items kan besturen. Ik wil mij nl vooral verdiepen in frequenties (stroom/spanning, geluid) regelen/manipuleren. Ik hoop dat er iemand is die mij enigszins op weg kan helpen.

Groet,

Alk

Ten eerste welkom.

Je zou de motorregelaar die hier op de site staat eens na kunnen bouwen. Is een PWM regeling, wel met een vaste frequentie. Maar daar kun je ook al aardig aan meten. Het mooiste met een scoop, dan kan je de signalen goed zichtbaar maken.

http://www.circuitsonline.net/schakelingen/17/modelbouw/motorregeling.…

Kijk hier ook eens tussen.

http://www.talkingelectronics.com/projects/50%20-%20555%20Circuits/50%…

Begin dan eens met een a-stabiele multivibrator.
Die maak je al met 2 simpele transistoren en een paar weerstanden en condensatoren.
Een stapje verder is met een I.C. De 555 (en afgeleide varianten) kun je oop verschillende manieren aansluiten en toepassen. er is een heleboel over te vinden op internet.

Als je een motor wilt regelen door een frequentie te variëren, heb je het waarschijnlijk over asynchrone motoren, die in de regel op 230/400V lopen. Dat kun je voorlopig beter vergeten, als je nog maar net met elektronica begint, want dat is behoorlijk ingewikkelde en gevaarlijke vermogenselektronica.

DC motoren met borstels, daarentegen, zijn veel eenvoudiger en veiliger te regelen, zoals met de motorregeling waar Lambiek naar linkte.

Dank voor de antwoorden. Ik ga ermee aan de slag....

We horen wel wat het geworden is, en of het goed werkt. :)