EricN

Instruction manual? You mean the manufacturers opinion?

Diepvries whirlpool werkt al 5j perfect maar vanaf het begin blijken er problemen bij een koude reset (stekker uit en in). Het display knippert dan aan en uit met alle leds en segmenten tegelijk. Ook zit hier een vast ritme in alsof hij reboot en terug reset. Soms haakt het wat en verschijnt er een seconden wat raar op het display. Een softwarefout of reset/reboot problerm. Printje kost een aardige duit en gezien eigenlijk dit probleem van in het begin was is dit een wat moeilijk zaak.

Is dit bij iemand gekend en op te lossen zonder een nieuwe print te plaatsen?

Whirlpool zelf is een ramp en een zinkend schip. Ik verwacht daar niets van hulp meer.

hobby-ist

Honourable Member

Er ist wieder da...

Als het probleem alleen aanwezig is op het moment dat het apparaat enkele uren uit het stopkontakt is geweest, vermoed ik een thermisch probleem in een component of soldeerverbinding.

Vaak is een elcootje rot, of veel te klein gekozen in waarde (cost -reduction!!!!), of BEIDE.

Is te testen door de electronica bloot te leggen, en een warme fohn-luchtstroom naar de print te leiden om deze "warm te houden".
Dan de stekker van de vriezer eruit voor 1 uur (?), maar wel de fohn de print warm laten houden.

Dan weer stekker van de vriezer erin. Werkt het apparaat dan gewoon goed, dan het probleem zoeken in bovenstaande issues.

Wat ook kan, is dat er een X2-condensator tegen het randje van zijn onderwaarde zit. Stel dat er 470nF op het huisje staat, maar deze nog maar 150nF doormeet.
Dat zorgt ook voor vervelende problemen van apparaten die soms wel, soms niet werken.

Ik zou eerst de X2-cap doormeten.
als het probleem dan nog niet is opgelost doorgaan naar bovenstaande vreemde test.

Arco

Special Member

Arco - "Simplicity is a prerequisite for reliability" - hard-, firm-, en software ontwikkeling: www.arcovox.com

Is 'alles aan' niet gewoon een displaytest wat zo hoort bij opstarten?

De andere problemen kunnen een rotte elco in de voeding zijn.
Of inderdaad een verlopen X2 serievoedingscondensator (als die erin zit)

EricN

Instruction manual? You mean the manufacturers opinion?

Helaas. Smps voeding. Mkt zit er dus niet in. En al van in het begin toen hij nieuw was. Elco's warmen helpt niet. Alles aan is idd de reboot maar hij blijft herstarten. Ik heb hem maar 3sec uit de stroom gehad en kreeg dit al. Het is volgens de Eigenaar dan sukkelen en proberen en na lange poos lukt het dan wel... Tot de stroom uit valt.

Slecht berekende elco's kan mss wel. Dat de voeding te fel zakt door de kerstboom die de reboot doen oplichten. Mss eens mee experimenteren.

Shiptronic

Overleden

Wie de vraag stelt, zal met het antwoord moeten leren leven.

Heb je een foto van de print?

EricN

Instruction manual? You mean the manufacturers opinion?

jerome

Golden Member

Zou eens proberen om de voeding van de motor los te koppelen. Dan kan de elektronica zijn werk doen zonder die zware dip te incasseren die een startende motor met zich mee brengt.

Elco's vervangen door low ripple?? Voedings IC al vervangen?? Wat doet een busje koudespray?

[Bericht gewijzigd door smd op dinsdag 3 augustus 2021 22:47:29 (62%)]

EricN

Instruction manual? You mean the manufacturers opinion?

Het vervelende is dat ik er eigenlijk voor wat anders was (SBS) en dit slechts een terzijde vraag was waardoor ik het niet grondig heb kunnen onderzoeken.
Warmte werkt niet, koude weet ik niet.
De caps zagen er van degelijke kwaliteit uit (geen cheapoo's) en gezien het van in het begin was is (moest het elco gerelateerd zijn) gaat het eerder rippel gerelateerd zijn dan vervaging.
De stekker is slechts kort uit geweest maar een kwartier of half uur zonder stroom zetten zou de beste kans geven op opstart volgens de eigenaar. Het terug op de rails brengen is vooral een roulette spel dat op geluk steunde leek me.
De motor draaide onmiddelijk en continu wat erop zou kunnen wijzen dat deze NC aangekoppeld zit op het relais wat gebruikelijk is bij vriezers.
Het toestel in deze staat achterlaten voelde niet goed aan maar het was de enige optie. Ik had vooral gehoopt dat dit een gekend probleem was dat oplosbaar is. Verder testen doen is niet meer mogelijk gezien het een acuut experiment was. Wel ben ik van plan als ik zulke print tegenkom uit afbraak ( toestellen die heden regelmatig onder de omruil vallen) om dan dit probleem verder aan te pakken. De tips neem ik dan mee terug in beraad. Als ik er ooit achter kom laat ik het hier alsnog weten.
Ik dacht van deze al eens vernomen te hebben dat er problemen mee waren maar dat het op software gebied zat. Met deze problematiek geconfronteerd zijnde leek het mij op het eerste zicht eerder op een hardware probleem.

Zelf heb ik ook nog een boel experimenten in gedachten maar gezien het niet meer mogelijk is zal ik ze voorlopig in gedachten moeten houden (spanningen op de scoop bekijken op rippel of spikes, reset ingang vd uC monitoren of vertragen. lasten afkoppelen (niet alleen de voorgestelde motor), Leds en/of buzzer los leggen.

Nu ik aan buzzer denk: de eigenaar dacht zich te herinneren (maar zeker was hij niet)dat het probleem ook durfde ontstaan door de deur te lang open te zetten waardoor de buzzer begon te biepen.

Ik vind het in ieder geval een interessant probleem. Typisch iets waar ik dan achter ga tot ik het vind of ale opties op zijn. Jammer dat het even op pauze moet.

Ik heb hetzelfde probleem met mijn vriezer (hetzelfde type). Is er ondertussen een oplossing gekend?

Schat dat TS de handdoek in de ring heeft gegooid.. Maar ik schat voeding rot is, elcos OID

walkura

"Stupidity is also a gift of God, but one mustn't misuse it." - Pope John Paul II

Hij zegt dat het vanaf het begin was, het lijkt mij sterk dat een voeding vanaf dag 1 brak is, elco degraderen over de tijd, het klassieke verouderings proces.
Het blijft natuurlijk mogelijk dat het een brak ontwerp is, maar dan waren we deze koelkast veel vaker tegengekomen in het Witgoed departement.
Maar eerlijk gezegd denk ik dat Whirlpool het risico niet loopt om zo'n ontwerp op de markt te zetten, en ik weet uit ervaring dat hun een gedegen test beleid voeren, en dit soort problemen zeker waren opgemerkt.

Software is een mogelijkheid, deze symptomen kan B.V. door een slecht geimplementeerde watchdog timer, ik zie dezelfde verschijnselen als ik voltage dips voor de veiligheids standaards uitvoer (Met slechte implementatie/geen watchdog timer)

Nou dat probleem van het knipperen van het display was bij mijn wasdroger van AEG vanaf het begin altijd bij het opstarten. En als hij eenmaal opgestart was dan was het over.

Toen kreeg ik problemen met dat de machine er gewoon mee stopt en start gereed ging staan. Heel lang naar gezocht, bleek een dip van enkele milliseconden in de beruchte LNK chip te zijn.

Al metende kwam ik in dit voeding gedeelte een elco tegen die niet voldeed aan zijn specificatie. Deze vervangen en het knipperen was over.

Uiteraard ook de LNK, maar de oorzaak van het knipperen wat toch de verminderde capaciteit van de voeding bij het opstarten.

Whirlpool heeft wel vaker printplaat issues, ook van begin af aan met Ovens etc..

Ben op dit topic terechtgekomen wegens exact hetzelfde probleem met mijn Whirlpool. Constante reboot als de stekker eruit geweest is, en als je minstens een half uur of beter een uur wacht met terug insteken lijkt de kans op een normale opstart groter. Zoals de klant bij EricN vermeldde heb ik het ook één keer voorgehad als de buzzer begon te piepen nadat de deur te lang had opengestaan.
Bij mij is het probleem wel niet vanaf het begin (nu 4j oud) maar enkel het laatste jaar. De deur heeft wel meer eens te lang (allez ja, begint nogal rap te piepen vind ik) open gestaan en dan is het de eerste 3j nooit voorgevallen.
Wegens nakende verhuis is de Whirlpool nu leeg dus ik heb tijd om te experimenteren. Nadat ie enkele uren uitgestaan had heb ik vandaag meerdere keren de stekker ingestoken en iedere keer met succes.
Wordt vervolgd...

EricN

Instruction manual? You mean the manufacturers opinion?

Ondertussen al meerdere gevallen tegengekomen. Nog niet kunnen oplossen. Laat maar weten als je de oorzaak gevonden hebt.

Warm, koud. Op de werkbank zonder ontdooiing en met dummy ntcs (maw: geen bekabeling of verliesstroom issue). Niets helpt. Nieuwe print en telkens terug ok.

Op maandag 16 december 2024 23:22:28 schreef EricN:
Ondertussen al meerdere gevallen tegengekomen. Nog niet kunnen oplossen. Laat maar weten als je de oorzaak gevonden hebt.

Warm, koud. Op de werkbank zonder ontdooiing en met dummy ntcs (maw: geen bekabeling of verliesstroom issue). Niets helpt. Nieuwe print en telkens terug ok.

Heb je al eens gewoon de gemeten of de de spanningen juist zijn? En geen rimpel hebben?

Heb je het condensatortje dat de resetlijn van de CPU een paar ms laag houd tijdens het opstarten al eens gecontroleerd? Het lijkt wel of de cpu te sneel aan het werk gaat met nog niet stabiele data, adres, en I/O lijnen. Niet alle cpu's hebben dat meer tegenwoordig. Maar zonder schema's of hele duidelijke foto's weten we niets.

Ik heb een keer een complete jaar productie zien terugkomen van een bepaald regelcomputertje waarbij binnen een jaar de kleine 100nF condensatortjes die over de voeding van elke cmos chip zaten en spontaan nul ohm werden. Er was iets in een een enorme batch fout gegaan bij een condensator bakker. Dat was dan ook een fixe schade claim voor die fabrikant. Aan die condensatortjes was verder ook niets te zien ofzo. Gewoon van die mooie gele bolletjes. Alleen als je ze ging meten bleek de weerstand minder dan 10 Ohm ofzo. En de verkeerde was erg lastig te vinden. Welke van de twintig is nu de defecte? Uiteindelijk lukte dat met een spanningsmeting. Het IC dat de laagste voedingsspanning had had de defecte condensator. Hmm, tegenwoordig zou je het probleem geval mooi met een infrarood camera kunnen vinden.

De printen werden overigens niet gerepareerd maar weggooit en voor de gebruiker gratis vervangen door een nieuwe goede. Dat foutzoeken deden we alleen om de echte oorzaak van alle problemen te achterhalen.

[Bericht gewijzigd door Ex-fietser op dinsdag 17 december 2024 00:02:02 (39%)]

EricN

Instruction manual? You mean the manufacturers opinion?

Dat project zit voorlopig in "de diepvries". Mss dat ik het later als er tijd moest vrij komen"de draad" wel weer eens terug van op pak.

Een esr meter zou ik nog wel eens moeten aanschaffen. Tot op vandaag heb ik dat nog niet nodig gehad gezien:
1: ik een correlatie zie tss gemeten capaciteit en voorkomendheid in condensator issues. Dus met capaciteitsmeting kom ik toe om gerelateerde problematiek te diagnostiseren. Dat een esr meter het nog eens gaat bevestigen lijkt me nutteloos
2: bij twijfel ik vervang dus het resultaat zit em in de praktische ondervinding. Maar gezien punt 1 heb ik nog geen andere gevallen gehad dan capaciteit gerelateerd. Maw meting vd capaciteit geeft goed aan dan is het issue niet opgelost met vervangen.

Maar gezien dat "nooit" en "altijd" niet bestaan is de sector zou dit wel eens de uitzondering kunnen blijken

De reset C nog niet kunnen vinden. Mogelijks is die er niet. Wordt mss vervolgd...

Suggesties voor een esr meter? Al 1 voor 5€ ergens te koop? :)

Edit: ik dacht als grap. Kan dus echt al vanaf 5€. Zou het iets waard zijn? Mijn 30€ megger doet het beter dan de dure.(400€?). Mijn 6€ temperatuur logger doet het pakken beter dan de vele nutteloze dure.

ik heb dit metertje https://www.eleshop.nl/peak-electronics-esr70.html?gad_source=1&gc… van peak, puik ding! Een elco welke visueel er goed uitziet en op multimeter juiste capaciteit geeft, is niet de garantie dat deze goed is. Met dit metertje is het 100% uit te sluiten of deze defect is, en ja, vele apparaten mee gered!!

wat betreft printen vrieskast: hopeloos iets, ik tip op Processor welke deels niet meer goed functioneert...

[Bericht gewijzigd door smd op dinsdag 17 december 2024 19:17:29 (13%)]

Het probleem met mijn diepvriezer verergert duidelijk: enkele dagen terug had ik het probleem ook door gewoon het setpoint van de temperatuur te verlagen van -18° naar -20°. Deur direct toe en vriezer ging weer in error, pas na >2h terug normaal gekregen.
Kan iemand mij zeggen hoe ik dat controlebordje eruit haal? Gewoon langs de voorkant?

Ik dacht kapjes waar scharnier zit en andere kant waar scharnier kan komen verwijderen en daarachter schroeven.. Maaar zeker via voorzijde. Beste eerste kast leegmaken en in andere kast bewaren, word het geen haastklus.