De Upper en lower drum zijn echt gevrijwaard van corrosie of vuil?? want soms een klein corrosie plekjes veroorzaken die strepen. Backtension is nog OK? Je kan wel zien dat de banden zijn informatie al een beetje aan verliezen is, beeld is erg korrelig.
maartenbakker
Golden Member
www.elba-elektro.nl | "The mind is a funny thing. Sometimes it needs a good whack on the side of the head to jar things loose."
Zijn de cassettes door deze recorder beschadigd of ooit door een vorige? Als je hem met de hand doorspoelt naar een plek waar de recorder nog niet geweest is, zie je dat snel.
Analoog signaal haal je uit een kabel tuner, daar zit een scart uitgang op of tulpstekkertjes. Ziedaar je analoge signaal.
Maar nieuwere hebben dat niet meer, de boeven. Kan je niet eens een audio versterker op aansluiten.
Dank jullie wel allemaal voor de tips. Op de upper en lower drum (die stationair zijn bij dit type) is nog wel iets van aanslag te zien, ik zou de zaak los moeten sleutelen om er goed bij te kunnen komen. Kan ik aceton gebruiken om te reinigen ? (ik weet dat ik geen aceton op de video koppen moet smeren).
Zo op het oog lijkt de backtension ok (ik zie een strak gespannen band), maar ik weet niet hoe ik die backtension verder kan controleren.
Over die cassette's: ik weet niet of de beschadiging door de huidige recorder is veroorzaakt, dat zou natuurlijk kunnen... Jammer genoeg heeft de recorder de twee banden al overal 'geraakt'.
> Analoog signaal haal je uit een kabel tuner, daar zit een scart uitgang op of tulpstekkertje
Dat was een goede tip. Ik bedacht me dat ik nog een ongebruikte BluRay speler had liggen, en die heeft in ieder geval een RCA video output. Er naast zit nog een tulp aansluiting met opschrift 'coaxial output', ik vermoed dat dat dan het 'TV signaal' is.
Die Beta tapes hebben trouwens wel wat te lijden... Geen air cushion met de drum, bij fast-forward blijft de band langs de drum glijden, en dan zit er ook nog zo'n scherpe (ca 180 graden) knik bij een van de bandgeleiders.
Krelis Vonketrekker
Golden Member
Als van de tape de randen golven, oorzaak, aandrukrol! meest voorkomende oorzaak. Mijn college repareerde video recorders, en vaak werd de aandruk rol vervangen, enkele keren de kop.
Op zondag 11 februari 2024 11:04:22 schreef DeRokendeBout:
Die Beta tapes hebben trouwens wel wat te lijden... Geen air cushion met de drum,
de drum draait dan ook niet, dus dat is niet nodig.
Op zondag 11 februari 2024 11:04:22 schreef DeRokendeBout:
bij fast-forward blijft de band langs de drum glijden,
ja, en das vooral sletig voor de videokopjes.
Op zondag 11 februari 2024 11:04:22 schreef DeRokendeBout:
en dan zit er ook nog zo'n scherpe (ca 180 graden) knik bij een van de bandgeleiders.
tja, C loading mechanisme. Wat meer sletig voor alles en gebruikelijk bij Beta. VHS gebruikte meestal M loading (das een pak eenvoudiger), op een paar uitzonderingen na.
Je tape weergave is inderdaad zeer grof. Het doet me denken dat deze tapes al Kopijen zijn. (tweede generatie). Veroudering van de tape maakt het beeld niet groffer, dus daaraan ligt het niet.
Dank je wel Krelis. De aandrukrol heb ik gereinigd en goed bekeken, maar ik zie geen oneffenheden.
Ik heb de drum beter gereinigd, dat had een positieve invloed op de video kwaliteit.
Ik heb een stukje video weten op te nemen om het daarna weer af te spelen. De beeldkwaliteit ervan lijkt beter dan die van de voorbespeelde band. Dus misschien is dat idd wel een '2e generatie' band.
Ik heb een opname gemaakt van de huidige situatie, te vinden op YouTube: https://youtu.be/aSTGMJKHwsg . Sorry voor het flikkeren van de TV, de camera app op mijn smartphone biedt geen mogelijkheid (instellen frame rate of sluitertijd) om dat te verbeteren.
Ben benieuwd wat jullie ervan vinden.
Krelis Vonketrekker
Golden Member
Als de aandruk rol niet meer O.K. is, wordt de tape bij transport naar boven of naar onder gedrukt, waardoor de tape ribbel randje ontstaan.Controleer tape op de randen, als die niet strak zijn, aandruk rol vervangen!! Mogelijk nog leverbaar bij WeBe in Den Haag, koperwerf.
dat lichtjes golven van de band is normaal. Zolang de band niet beschadigd geraakt, afblijven.
gezien de opdruk op de cassette zal het wel een kopie van een kopie zijn.
je camera heeft de shutter ingeschakeld, omdat de helderheid en contrast van de beeldbuis dat opleggen, haal beiden eens naar beneden, dan zal de opname hoogst waarschijnlijk minder flikkeren.
Voor zover uit te maken met al de geflikker lijkt de eigen opname ok.
Krelis Vonketrekker
Golden Member
Het kan mogelijk ook te maken hebben met de ouderdom van de band in de videocassette. Door ouderdom kunnen spontaan drop-outs in het magnetisch materiaal ontstaan en op die plekken ontbreekt een deel van het videosignaal.
maartenbakker
Golden Member
www.elba-elektro.nl | "The mind is a funny thing. Sometimes it needs a good whack on the side of the head to jar things loose."
Op zondag 11 februari 2024 10:26:26 schreef DeRokendeBout:
Over die cassette's: ik weet niet of de beschadiging door de huidige recorder is veroorzaakt, dat zou natuurlijk kunnen... Jammer genoeg heeft de recorder de twee banden al overal 'geraakt'.
Lijkt me we essentieel om te weten voordat je verder gaat. Probeer desnoods ergens een cassette op te scharrelen.
@kris: ik zie geen lichtjes golven (wel kreukels), maar het kan aan de lichtinval liggen.
Krelis Vonketrekker
Golden Member
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
keer helemaal naar het einde spoelen en dan een stuk opnemen ( en check de tape op beschadiging ), is het beeld dan wel goed zijn het de opnamen zelf. die rand beschadiging is bandloop idd, 1e verdachte vaak drukrol. als de tape op de bandgeleiders gemold word is de hoogte vaak niet goed waar de drukrol ook aandeel in heeft.
Dank jullie wel allemaal. De opmerking over de aandrukrol staat genoteerd.
Ik heb het golven van de band weg kunnen krijgen door de twee 'slanted guides' iets schuiner te zetten. Zie foto hieronder.
De uiteindelijke beeldkwaliteit is te zien in onderstaande foto, ik vermoed dat het best aardig is, maar weet niet of het nog veel beter zou kunnen.
Ik wil jullie allemaal hartelijk bedanken voor de waardevolle tips die jullie me hebben gegeven.
Groetjes, Roland.
Betamax was niet zo goed in het afspelen van banden die op een andere machine waren opgenomen, kan ik me herinneren.
Itt Video 2000 met z'n dynamische trackfollowing.
De bandsnelheid van Beta is de helft van 2000 of VHS, het geluid jengelde vaak.
Betamax is afgeleid van U-matic, met 3/4 inch tape en veel hogere bandsnelheid, semi professioneel, daarna kwam ook nog BVU.
Betacam (professioneel) is weer afgeleid van betamax, de casettes zijn hetzelfde, maar een betamax cassete in een betacam gaf slechte resultaten.
Hoeben
Golden Member
https://www.hoeben.com https://www.overstockdevices.com https://www.asensor.eu https://www.circuitsonline.net/forum/user/4355#aanbod Voor alle verkoop: een tegenbod is altijd welkom!
Is er nog vraag naar Betamaxrecorders? Ik heb er ook nog een staan en was van plan hem weg te gooien. Samen met een stapel VHS en V2000 recorders.
maartenbakker
Golden Member
www.elba-elektro.nl | "The mind is a funny thing. Sometimes it needs a good whack on the side of the head to jar things loose."
Er is opzich wel vraag naar, hangt ook van de types af... Vooral de wat luxere betamax dus niet de basis SL-C en SL-F types, maar ook die zullen nog wel liefhebbers vinden.
Ik verzamel serienummers/typeplaatjes van V2000 recorders voor de statistiek, dus daar ben ik sowieso wel benieuwd naar.
V2000 recorders zou je ook op forum-mfbfreaks.nl aan kunnen bieden, daar zitten nog wel liefhebbers.
En toch was beeldkwaliteit van Beta wel veel scherper dan VHS en zeker V2000. Kopsnelheid was van Betamax veel hoger in snelheid. ik vond de V2000 veel leuker om mee werken, eerste was een VR2024, een lekkere tank!
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
Op donderdag 15 februari 2024 19:06:43 schreef smd:
En toch was beeldkwaliteit van Beta wel veel scherper dan VHS en zeker V2000. Kopsnelheid was van Betamax veel hoger in snelheid. ik vond de V2000 veel leuker om mee werken, eerste was een VR2024, een lekkere tank!
die VR2024 stond er toen ik opgroeide ook 1, pa had al een recorder op reserve staan, denk in 87 werd het een vhs recorder. wat jaren later heb ik die V2000 uit elkaar gehaald, iets met de zolder die door begon te zakken ofzo 
[Bericht gewijzigd door testman op (29%)]