Beste specialisten.
We hadden hier een paar dagen geleden een geplande stroomstoring gedurende 1 volle werkdag .
Het gas bleef door werken (dus thee en koffiezetten OK), maar de gas combiketel werkte uiteraard niet, dus een koude douche.
Ik lees in de krant dat Enexis rekening houdt met "niet geplande blackouts" in het winterseizoen, door overbelasting va het stroom net.
Ook Leander en andere providers sluiten dit niet uit.
Om nu niet met bevroren leidingen in de winter geconfronteerd te worden, over weeg ik een handmatige stroomvoorziening van de gas ketel dmv 12V uit een auto accu (of zelfs de auto) en een Pure Sine 12V -> 230V 50Hz (250W) inverter.
De 230V stekker van de aardgas ketel (voor de CPU en 2 cirulatiepompen) wordt dan handmatig aangesloten op de inverter in geval van een black out.
Warm douchen is dan mogelijk en misschien nog het huis verwarmen als de storing echt lang gaat duren.
Werk dit ? Graag jullie advies voor ik een zo'n pure sine inverter aanschaf.
Ik denk niet dat dit heel zinvol is. Met 'langdurig' bedoelen ze in dit geval volgens mij niet dat het dagenlang gaat duren, maar meer urenlang. In die tijd koelt je huis niet zo ver af dat je je zorgen moet gaan maken over je leidingen.
Als je 250 W uit een normale auto-accu trekt ben je ook snel klaar. Uurtje of zo misschien. Dan is je huis wel warm, maar je auto start niet meer.
Ik weet niet of je huis al echt goed geïsoleerd is, maar daar kun je wel mee bereiken dat het een stuk minder snel afkoelt en dus zonder toestanden 1, 2 mss wel 3 dagen kunt overbruggen.
Ik denk dat je beter een benzinegeneratortje kan nemen,voor de cv moet dat kunnen. Wel buiten zetten.. 
mvdk
Golden Member
Bij een "grote" transport onderbreking, (in tegenstelling met de "kleine", geplande) gaan alle reduceerstations plat. Bij alle cv ketels valt immers de gasklep dicht, dat geeft een drukstoot in de gasleidingen. Is meerdere keren gebeurt bij het bedrijf waar ik gewerkt heb. Er zit geen signalering op die reduceerstations, nog steeds niet.
rew
four NANDS do make a NOR . Kijk ook eens in onze shop: http://www.bitwizard.nl/shop/
Mensen hierboven realiseren zich niet wat een CV trekt.
Mijn CV gebruikt "tot 70W" voor de pomp. En daarna nog 1 of 2x 10W voor een klep. That's it. Modernere CVs zijn misschien zuiniger met de kleppen en zo maar gebruiken iets voor de "computer" aan boord.
Kortom, met 100W ben je er wel. Ohja, Mijn ouderwetse pomp staat "altijd aan" terwijl als je een moderner systeem hebt gaat dat ook uit als er niet verwarmt hoeft te worden.
Ik zou een UPS inzetten als je je zorgen maakt. Niet zelf iets gaan knutselen.
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
een ups werkt idd, heb dat al eens gebruikt toen hier de voeding er n vooravond uitlag. kon er prima op douchen. wel een sinus model ups nemen, dus geen blokgolf ding.
Kan, wel testen hoe het werkt met de ionisatiesensor en de aarding (of gebrek daar aan) van je omvormer.
Uiteraard géén autoaccu gebruiken.
Voor dit doel is een standby/UPS accu het meest geschikt. Die help je naar z'n grootje door 'm diep leeg te trekken, maar omdat het idee hierachter is dat die accu continu aan de lader hangt op een constante 13,8v, en misschien 1x per jaar een cyclus doet, is de levensduurverkleining door cyclisch gebruik gering.
Een UPS kan ook. Is lekker kant en klaar. Maar ik denk dat je hier juist wil dat je bewust het systeem in moet schakelen. De UPS zal aanspringen zodra de netspanning wegvalt, maar dat is niet erg zuinig met de accucapaciteit die je hebt. Je wil je omvormer uit hebben, tenzij je daadwerkelijk je CV ketel gebruikt.
Zoals gezegd is de beschikbaarheid van gas bij stroomuitval niet gegarandeerd. Gas wordt ook gewoon met elektrische pompen op druk gehouden. Lokaal is er misschien geen elektriciteit nodig, maar de pompstations hebben dat echt wel nodig en ik heb geen idee hoe effectief hun backups (if any) zijn.
Overigens zal zoiets ook gelden voor de waterleiding! Dat is nog veel belangrijker. Ik mag hopen dat ze daar genoeg dieselpompen/aggregaten hebben staan om een zekere waterleidingdruk te behouden voor een paar dagen op z'n minst.
Betrouwbaarder is een 25l jerrycan petroleum en een petroleumkachel waar je een fluitketel bovenop kan zetten.
Of een campinggas-brandertje met blikken gas.
Duurt de uitval zo lang dat je met je blikjes gas niet toe kan (nee, douchen kan er niet op, wel een sponsbad), dan zijn er belangrijkere dingen om je zorgen over te gaan maken.
Mijn eigen keuze is gewoon een blik gas voor m'n kampeerbrander, en verder is m'n huis(je) goed genoeg geisoleerd om meerdere dagen lang boven de 15 graden te blijven bij stroomuitval. Als de stroom uitgevallen is in de hele regio hoef ik toch niet naar m'n werk, en als ik dan in m'n eigen huis niet zo fris ruik als normaal is het ook geen ramp 
Is er op het werk wel stroom, kan ik daar douchen.
Op vrijdag 18 juli 2025 00:20:10 schreef Hensz:
Ik denk niet dat dit heel zinvol is. Met 'langdurig' bedoelen ze in dit geval volgens mij niet dat het dagenlang gaat duren, maar meer urenlang. In die tijd koelt je huis niet zo ver af dat je je zorgen moet gaan maken over je leidingen.
ik heb dat een aantal jaar geleden toch ervaren hoor. op zondagochtend in de winter om 8h de electriciteit uit. heeft tot ergens 13-14h geduurd voor er terug was.
pellet kachel: werkt niet
microgolf: werkt niet
zibra laser kacheltje: helaas ook electriciteit nodig. werkt niet.
kookplaat doet het niet
verlichting doet het niet
...
kan je verzekeren, als het buiten dan 2°C is, koelt je huis wel af en heb je NIKS om te verwarmen.
ik heb toen mijn golf 2 diesel gestart, 1000W inverter aangesloten, verlengkabel naar binnen en dat zibro vuurtje gestart samen met 1 lamp. auto 4-5uur op de oprit laten draaien zo.
ik heb daarna een 3KW UPS gekocht om mijn pelletkachel, microgolf en 1 lamp draaiende te houden. in waregem waar ik vroeger woonde ging toch wel 1 a 2 keer per jaar de electriciteit uit voor meerdere uren. daarom dat mijn raspberrys en internetmodem allemaal op UPS draaien. ook stond waregem nr 1 op de afschakelplannen als de electriciteit overbelast werd.
ik heb nu ook een petrolium kachel met wiek EN petrolium in de kelder staan. kan je ook op koken.
ben een thuis batterij aan het bouwen op 24V en daar kunnen mijn 1000W ups'en ook op draaien.
heb ook 1 ups draaien voor modems en verlichting doorheen het huis (1 ups groep) met 8-10 lood batterijen er aan
Wij hebben pas ook een 4kW generator met inverter gekocht, daar gebruiken we Aspen in, in plaats van Benzine. We kunnen 7 uur draaien op 7 liter Aspen.
Kun je zien hoe afhankelijk we zijn van elektriciteit, je kunt gelijk niets meer.
Vooraf goed testen.
Veel moderne ketels gaan in storing wegens een aardfout ( inonsatie).
Als de aarde van de ketel met gewoon netbedrijf los ligt gaan ze vaak al in storing.
Op vrijdag 18 juli 2025 12:29:05 schreef revado:
Vooraf goed testen.
Veel moderne ketels gaan in storing wegens een aardfout ( inonsatie).
Als de aarde van de ketel met gewoon netbedrijf los ligt gaan ze vaak al in storing.
Ik voed in via een stopcontact in de schuur. Hoofdschakelaar uit, omvormers uit en alleen een paar groepen aan die nodig zijn.
Op vrijdag 18 juli 2025 09:07:05 schreef fcapri:
kan je verzekeren, als het buiten dan 2°C is, koelt je huis wel af en heb je NIKS om te verwarmen.
Vandaar de isoleer-je-huis-nou-eindelijk-eens-optie. 
benleentje
Golden Member
IK hem om redenen van stroom uitval ook een tijdje een UPS erbij gezet. Maar een UPS verbruik zelf ook 24/7 energie en dan na een aantal jaar steeds nieuwe accu's erin. IK heb nadat de energie prijzen door het dak gingen eens al het verbruik een nader bekeken en pas toen kwam ik er achter dan mijn UPS wel ca 40W aan eigen verbruik had. En dat 24/7. Ik heb het ding meteen weg gehaald en weg gedaan omdat de kosten toch wel erg hoog waren en de paar keer aan stroom uitval ik dan wel voor lief neem.
Het is denk ik wel per regio ver schillende maar hier in mijn regio de kans op uitval toch wel zo klein dat het voor mij geen UPS waard is. Een benzine aggregaat is dan qua kosten een stuk goedkoper.
Maar voor iedereen is de situatie verschillend maar realiseer je wel dat de kosten voor een UPS niet stoppen bij de aanschaf, zoals bij een aggregaat, maar dat de kosten blijven doorlopen in verbruik en nieuwe accu's.
kan je verzekeren, als het buiten dan 2°C is, koelt je huis wel af en heb je NIKS om te verwarmen.
Een paar thermo dekens en je blijft lekker warm. 
Het enige wat bij mij altijd moet blijven kunnen werken is de grondwater pomp. IK heb toevallig precies een mooi aantal zonne panelen die ca 240V DC doen en ik heb daarop een Victron acculader gekoppelt. Dus de acculader krijgt ipv 230V AC nu 240V DC en dat werkt nu al 2 maanden goed en de zonne-omvormer heeft er totaal geen last vast. Er is dus toch een manier dat je je zonnepanelen als noodstroom kan gebruiken.
[Bericht gewijzigd door benleentje op (16%)]
Op vrijdag 18 juli 2025 13:58:35 schreef Hensz:
[...]
Vandaar de isoleer-je-huis-nou-eindelijk-eens-optie.
ik was aan het verbouwen toen. zowieso, een oud huis niet verwarmt zak snel tot 12-14°. wij stonden smorgens op om 8h en zetten de pellect kachel aan om de woonkamer te verwarmen (kindjes staan op rond 9h in het weekend). dat ging dus niet meer
Op vrijdag 18 juli 2025 15:45:19 schreef benleentje:
IK hem om redenen van stroom uitval ook een tijdje een UPS erbij gezet. Maar een UPS verbruik zelf ook 24/7 energie en dan na een aantal jaar steeds nieuwe accu's erin. IK heb nadat de energie prijzen door het dak gingen eens al het verbruik een nader bekeken en pas toen kwam ik er achter dan mijn UPS wel ca 40W aan eigen verbruik had. En dat 24/7. Ik heb het ding meteen weg gehaald en weg gedaan omdat de kosten toch wel erg hoog waren en de paar keer aan stroom uitval ik dan wel voor lief neem.
dat had ik ook, mijn 1000W UPS'en verbruiken elk een 50W in sluipverbruik.
ik behoud ze in backup om ze ooit op de 24V thuis batterij te koppelen en zo in eilandbedrijf kan zetten. 2x 1000W is wel bruikbaar voor een pak toestellen.
mijn modem ups is zo een kleintje van 600-800W op een 12V loodaccu van 7Ah. daar hangt nu een 100Ah aan capaciteit aan. doet het prima en sluipverbruik was een 7-9W, nog aanvaardbaar (de internetmodem doet 21W)
oude foto van die ups en modem, hier nog met 2x 24Ah lood.
je zou het moeten testen, maar mogelijks 'kan' een stookketel hier misschien ook op draaien. dingen zijn goedkoop en hang er ergens een oude startaccu van een auto aan
benleentje
Golden Member
mijn modem ups is zo een kleintje van 600-800W op een 12V loodaccu van 7Ah.
IK heb niets aan domotica of aan data dingen staan. Voor mij mag het modem ook uit bij een stroom uitval, want dat is er voor de PC en voor TV kijken. In mijn telefoon zit een abo met data, dus mijn telefoon blijft, als het netwerk er niet ook uit ligt, gewoon werken.
een oud huis niet verwarmt zak snel tot 12-14°.
Ik heb nu een oud appartement op de begane grond met buren boven en ernaast. Mijn huis koelt niet zo heel snel af maar het warmt in de zomer ook minder snel op. Mijn oude huis op de bovenste verdieping was heel anders in de zomer te warm en de winter te koud.
[Bericht gewijzigd door benleentje op (31%)]
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
die ups'jes welke fcapri op de vensterbank heeft staan zou ik n wandje van kunnen bouwen als ik die had bewaard, die komen geregeld voorbij op t werk. meterkast aanpassen of vervangen, meteen pieeep en uit of deel van t huis werkt niet omdat de ups eruit ligt, uitgeschakeld omdat de accu gaar is. jaar of 4 max dan houd het op bij die dingen. de alarmboer welke vaak die dingen plaatst voor het modem ( want dat moet gebackupt zijn van verzekeringswege ) gooit ze ook vaak gewoon weg en zet er een nieuwe neer. je kunt ze wel aanzetten zonder voeding doorgaans. knopje in en 230V..
had onlangs een raar iets, een radio op mn 12V systeem ging niet aan, startte op en ging weer plat. wilde al gaan zoeken wat het was tot me begon te dagen dat ik een stekker eruit had getrokken eerder, maar was die terug gestoken? maar dan moest het LOW_batt lampje toch gaan branden? dat deed het ook, maar als er een bak voorstaat dan zie je dat niet
bleek het hele systeem al 2,5 dag op accu te draaien. niet slecht, had het systeem nooit als geheel getest op backuptijd, wel de accu's los op capaciteit.
daarom overgrote batterijen aan hangen, maar wel met DUNNE draadjes.
de Ri is zoveel lager van die batterijen dat die dingen durven ontploffen dan.
de mijne draait hier al 5jaar in dit huis, en denk ook een 5jaar in mijn vorige woning. en leeft nog altijd.
die zwarte blijft werken tot de accu leeg is, ideaal dus.
die witte valt uit na 30min, of de accu nu leeg is of vol, na 30min stopt die ermee. die is ooit uit elkaar geknalt en met hulp van hier weer opgebouwd. doet het nog altijd
. van 2014 dus, 11jaar reeds
https://www.circuitsonline.net/forum/view/123201#highlight=ups
[Bericht gewijzigd door fcapri op (21%)]
Op vrijdag 18 juli 2025 20:36:58 schreef fcapri:
daarom overgrote batterijen aan hangen, maar wel met DUNNE draadjes.
de Ri is zoveel lager van die batterijen dat die dingen durven ontploffen dan.de mijne draait hier al 5jaar in dit huis, en denk ook een 5jaar in mijn vorige woning. en leeft nog altijd.
die zwarte blijft werken tot de accu leeg is, ideaal dus.
die witte valt uit na 30min, of de accu nu leeg is of vol, na 30min stopt die ermee. die is ooit uit elkaar geknalt en met hulp van hier weer opgebouwd. doet het nog altijd. van 2014 dus, 11jaar reeds
https://www.circuitsonline.net/forum/view/123201#highlight=ups
Waarom zouden die ploffen?
De laadstroom zal niet veel hoger worden dan bij een kleine accu en de stroom bij spanningsuitval ook niet.
Meerdere systemen gezien en gemaakt met externe accu's en mijn ervaring is dat juist die 7 Ah dingen opzwellen als ze ouder worden.
Zelfs zo erg dat je ze uit de metalen houder moet wrikken!
de ups ontploft door de hogere kortsluitstroom. die UPS'jes zijn vaak niet goed ontwikkeld en dan kan het eens voorvallen dat beide fets aan staan wat een kortsluiting veroorzaakt.
bij die 7Ah accu blijft de stroom beperkt, als daar 100Ah aan hangt: POEF.
in die link dat erbij stond zie je de ontplofte staan
testman
waar rook was, werkt nu iets niet meer
Op vrijdag 18 juli 2025 23:19:05 schreef revado:
[...]Waarom zouden die ploffen?
De laadstroom zal niet veel hoger worden dan bij een kleine accu en de stroom bij spanningsuitval ook niet.
Meerdere systemen gezien en gemaakt met externe accu's en mijn ervaring is dat juist die 7 Ah dingen opzwellen als ze ouder worden.
Zelfs zo erg dat je ze uit de metalen houder moet wrikken!
hier moet ik fcapri gelijk geven, heb dit al vaker meegemaakt in de jaren met upsjes op grotere accu's. vooral als je ze dan helemaal ontladen aansluit op de accu dan spatten de fets uit de inverter je om de oren. echter heb ik er doorgaans wel 6mm2 ( solar kabel ) of meer aanzitten ivm de max last waar er toch wel hoge stromen gaan lopen, met een set anderson stekkers ertussen. ook een zekering tussen de 2 accu's, alsmede een geventileerde bak met deksel waar de accu's instaan. als er zo eens een strip, veer, beugel, tang, draad ergens achter dondert dat het geen fik oplevert.
tijdje terug een back apc ups die als baksteen stekkerblok is uitgevoerd gekregen. uiteraard accu gaar, maar dat ding deed maar 4W stby. ook deze had weer een accu die direct aan het net hing, die zijn altijd zuiniger als de netgescheiden trafo modellen.
Iedereen bedankt voor de reakties:
(Ik denk dat LEDLOVER mijn situatie / wensen goed heeft samengevat).
IK wil enkel met een gerenommeerde Inverter bv Victron Energy type 12V/375 W (bijlage 1) gedurende een lange stroomstoring (gepland of blackout) mijn CV combiketel kunnen opstarten om warm te kunnen douchen.
Randvoorwaarden:
1)
Er is nog gas supply aanwezig
(dus een lokale netstoring, geen regionale).
Het GasUnie systeem was vroegu autonoom (compressors aan gedreven door gasmotoren/ pneumatische regeling), maar tegenwoordig natuurlijk ook helemaal afhankelijk van elektriciteit
(elektrisch aangedreven compressors, instrumentatie, IT systemen.
2)
Het huis is goed geïsoleerd, dus genoeg tijd om als de storing echt dagen gaat duren eventueel het CV systeem af te tappen.
3)
Er is een goed opgeladen 70 Ah auto accu voorhanden (afgedankte auto accu die niet defekt is en normaal aan een elektrische druppel lader hangt.
E is max 230V 50W nodig om te kunnen douchen), excl. gas (typisch max.0.4 m3 gas voor 2 douches.
4)
De omschakeling naar de CV ketel ( stekker CV ketel uittrekken en in stopcontact omvormer duwen) + omvormer aansluiten op 12V akku gaat helemaal handmatig.
Ik heb een Victron 12/375W aangeschaft (bijlage 1), https://www.bootman.nl/victronphoenix-12-375-ve-direct-schuko
en ga volgende week een test uitvoeren.
Datasheet Omvormer VE.Direct 250VA-1200VA.pdf
Handleiding Omvormer VE.Direct 250VA-1200VA.pdf
Nog een vraag:
Ik verwachtte eigenlijk geen probleem met (foutmelding van) de Ionisatie elektrode omdat de ketel plus elektronica overal aan de waterleiding geaard is en blijft.
Ik zal terugmelden of het "nood douche systeem" werkt.
Iedereen nog bedankt!
Mijn noodvoeding staat al jaren standby. Ooit zelf gebouwd en sindsdien 1x gebruikt voor de CV. De capaciteit van de noodvoeding is voldoende voor ongeveer een etmaal. Het gemiddelde gebruik van de CV is echt niet zo veel. De omvormer is 250W sinus. En werkt zowel op 12V als op 24V. Er staan 2 accu's 12V/30Ah in serie. De lader is ongeveer 2,5A.
Piet
Op zaterdag 19 juli 2025 10:52:29 schreef redguuz:
Er is een goed opgeladen 70 Ah auto accu voorhanden (afgedankte auto accu die niet defekt is en normaal aan een elektrische druppel lader hangt.
E is max 230V 50W nodig om te kunnen douchen), excl. gas (typisch max.0.4 m3 gas voor 2 douches.
Niet ideaal, maarja, als je hem toch hebt gewoon doen. Wel zeg 2x per jaar controleren hoe het zit met de interne weerstand en capaciteit van de accu. De hoofdoorzaak van het falen van een noodstroomsysteem is nalaten om regelmatig een duurtest te doen. Mijn motorfiets-accu is nu 7 of 8 jaar en die begint merkbaar minder startstroom te leveren (op een gloeiend hete dag met hete motor krijgt ie de motor met hoge compressie nog maar nét rond). Voor een startaccu is dat volgens mij al aan de bovengrens van de te verwachten levensduur. Ik ga er van uit dat ie in de winter er spontaan mee kapt (en dan transplanteer ik de net 2 jaar oude accu van m'n andere motor gewoon
)
Kortom: 2x per jaar even met 80% belasting op de omvormer draaien, terwijl je de accuspanning in de gaten houdt. Leegtrekken vanaf z'n standby spanning tot 12,06v. Voor het gemak en om overmatige slijtage te voorkomen, de rest van je capaciteit extrapoleren.
Ik verwachtte eigenlijk geen probleem met (foutmelding van) de Ionisatie elektrode omdat de ketel plus elektronica overal aan de waterleiding geaard is en blijft.
Het probleem is dat je omvormer 'net' zweeft tegenover die aarde. Je kan het uiteraard even testen zonder, maar het is aannemelijk dat één van de twee net-aansluitingen van je omvormer moeten worden doorverbonden met aarde. Nu zit je wel met het probleem dat je behuizing mogelijk aan massa en/of het randaardecontact ligt, maar de omvormer helemaal niet bedoeld is om met één van de twee net-aansluitingen aan massa te draaien!
Kortom: éérst zonder testen, dan Victron mailen met de vraag of dit zonder schade aan de omvormer mogelijk is. En als Victron zegt dat het mag kan je de koppeling tussen de fictieve nul en de aarde van je huisinstallatie maken.
Het kan best zijn dat dit een veel minder groot probleem is dan vroegah. Ik weet dat je bij bepaalde ketels nog wel eens de netstekker om moest keren om die sensor correct te laten werken.
Bji de victron's kun je kiezen tussen een zwevend net, of een aarde/nul koppeling. Dmv de interne aardekabel in de omvormer kun je schakelen tussen zwevend, of gekoppeld
Persoonlijk zou ik wel een beetje 'overcapaciteit' aanhouden mocht er een aanloopstroom zijn (al naar gelang het apparaat). Prijsverschil tussen de 250-375-500VA modellen is minimaal.
(al is dat pompje van 50W op allemaal natuurlijk prima)
Met de 500VA versie heb je ook redelijk kans dat je de koelkast nog kunt draaien (al zal dat misschien wel krap zijn ivm de aanloopstroom, maar een Victron kan best wel een piekje hebben)
Op zaterdag 19 juli 2025 10:52:29 schreef redguuz:
Iedereen bedankt voor de reakties:
(Ik denk dat LEDLOVER mijn situatie / wensen goed heeft samengevat).IK wil enkel met een gerenommeerde Inverter bv Victron Energy type 12V/375 W (bijlage 1) gedurende een lange stroomstoring (gepland of blackout) mijn CV combiketel kunnen opstarten om warm te kunnen douchen.
Randvoorwaarden:
1)
Er is nog gas supply aanwezig
(dus een lokale netstoring, geen regionale).
Het GasUnie systeem was vroegu autonoom (compressors aan gedreven door gasmotoren/ pneumatische regeling), maar tegenwoordig natuurlijk ook helemaal afhankelijk van elektriciteit
(elektrisch aangedreven compressors, instrumentatie, IT systemen.
2)
Het huis is goed geïsoleerd, dus genoeg tijd om als de storing echt dagen gaat duren eventueel het CV systeem af te tappen.
3)
Er is een goed opgeladen 70 Ah auto accu voorhanden (afgedankte auto accu die niet defekt is en normaal aan een elektrische druppel lader hangt.
E is max 230V 50W nodig om te kunnen douchen), excl. gas (typisch max.0.4 m3 gas voor 2 douches.4)
De omschakeling naar de CV ketel ( stekker CV ketel uittrekken en in stopcontact omvormer duwen) + omvormer aansluiten op 12V akku gaat helemaal handmatig.Ik heb een Victron 12/375W aangeschaft (bijlage 1), https://www.bootman.nl/victronphoenix-12-375-ve-direct-schuko
en ga volgende week een test uitvoeren.[bijlage][bijlage]
Nog een vraag:
Ik verwachtte eigenlijk geen probleem met (foutmelding van) de Ionisatie elektrode omdat de ketel plus elektronica overal aan de waterleiding geaard is en blijft.Ik zal terugmelden of het "nood douche systeem" werkt.
Iedereen nog bedankt!
En dan hopen dat het lokale water aanjaagstation niet ook in de wegvallende wijk zit...
Anders heb je geen water, of zo'n pisstraaltje dat je ketel er niet op aanslaat.