Ik heb overlaatst per ongeluk de ingang van mijn versterker (Kocane OG-2200) kortgesloten. Met als gevolg, dat er 2 componenten verbrand zijn. Maar ik kan deze componenten niet identificeren. (2 x dezelfde)
component (Q9E, Q7E op het moederbord)
http://users.pandora.be/masterrecords/versterker/component1.jpg
Wat voor component is dit? En onder welke naam/merk zou ik dit kunnen vinden?
plaats op het moederbord:
http://users.pandora.be/masterrecords/versterker/4.jpg
http://users.pandora.be/masterrecords/versterker/3.jpg
http://users.pandora.be/masterrecords/versterker/5.jpg
Of zou er mij iemand een site/email adres kunnen geven van deze producent?
Het zou zonde zijn om dit zo maar weg te gooien.
mvg
Michael

Je heb toch zelf nog niet gezocht denk ik ?

http://www.loutre.org/schemas_chaine_hifi/data_sheet_composants/IRFZ44… philips heeft hem ook:

http://www.semiconductors.philips.com/pip/IRFZ44N.html

[Bericht gewijzigd door elektron_ op ]

dank u vriendelijk.
Zou dit eigenlijk kunnen dat deze 2 componenten dezelfde zijn? De ene transistor is totaal verbrand en is dus niet meer leesbaar. Deze 2 zitten vlak naast elkaar, en zien er ongeveer hetzelfde uit. Kan dit zijn dat dit een P transistor moet zijn?

[Bericht gewijzigd door Michael A op ]

Dit zijn de mosfets uit de geschakelde voeding. Deze zijn gelijk. Bij duurdere versterkers zitten er zo een tiental dezelfde naast elkaar.

Zo. Die fet is grondig TOAST :)

Kijk trouwens ff goed of te printbanen niet loslaten of onderbroken zijn kan een hoop problemen schelen.

Gtrz

ziet er allemaal nog in orde uit. Ik hoop dat de omliggende componenten ook niet kapot zijn door de warmte

moet best wel stinken :)

en vergeet geen koelpasta tussen de component en de heatsink te smeren.

mijn auto heeft er een week naar geroken. Auto die afbrand zou natuurlijk wel erger zijn

iemand die eigenlijk ervaring heeft met dit soort voedingen?

Want ik snap er nog steeds geen snars van hoe je nou met een geschakelde voeding een step up kan bouwen. Voor laag vermogen wel, maar voor hoog vermogen snap ik het echt totaal niet.

Iemand?

Alvast bedankt

Op 20 januari 2003 20:11:29 schreef High met henk:
iemand die eigenlijk ervaring heeft met dit soort voedingen?

Want ik snap er nog steeds geen snars van hoe je nou met een geschakelde voeding een step up kan bouwen. Voor laag vermogen wel, maar voor hoog vermogen snap ik het echt totaal niet.

Iemand?

Alvast bedankt

best een nieuwe topic openen Henk :)