Hey,

Ik heb een amerikaanse basgitaarversterker(hartke b30) hij werkt dus alleen op 110 volt. Nu wil ik er een andere transformator in zetten zodat hij op 230 werkt, maar dan moet ik weten wat de uitgangsspanning moet zijn en deze kan ik niet in de specificaties terugvinden. Kan ik deze vinden door de transformator door te meten? Hoe moet ik dit doen en waar moet ik nog meer opletten bij het verwisselen van de transformators?

Je kan dat meten maar met meerdere wikkelingen wordt dat wat moeilijker, vooral met verschillende spanningen en stroomsterkten. Het totale vermogen staat op het typeplaatje.

Gemakkelijker is een zgn verhuistrafo 230-110(115)V

er staat wel iets op de trafo, namelijk:

UR e119483
SKT-166-05U
JI

kan ik hier misschien iets uit afleiden?

en hoeveel wat zou een verhuistrafo moeten zijn voor deze versterker?

Verhuistrafo in metalenkast, aansluitklemmen binnenin:

630VA - 125 euro excl BTW
1000VA - 150 euro excl BTW

Een te grote trafo is ook minder te tillen!! Op je versterker staat het opgenomen vermogen.

[Bericht gewijzigd door GJ_ op ]

Die verhuistrafos die GJ_ aangeeft zijn echt duur :/

Kijk eens op de site van baco army goods daar staan regelmatig goedkope verhuistrafos met een flink vermogen aangeboden!
En anders natuurlijk op marktplaats:)

Tis namelijk zonde om je versterker van originaliteit te beroven..

Die zijn niet duur, die zijn nieuw en van topkwaliteit (ETI).
Als je de kiloprijs van ijzer weet en het gewicht van die trafo weet je dat het nieuw nooit heel veel goedkoper kan. Voor een student is het beter om bij Baco te snuffelen, voor mensen die zo'n ding nodig hebben is het beter een nieuwe te kopen.

Kom maar met een vergelijkbaar voorbeeld met een lagere prijs zou ik zeggen.
(zeker van Zeeland ;-))

[Bericht gewijzigd door GJ_ op ]

en als je nu eens 11 volt op de ingang van de trafo zet en dan eens meet wat er uit komt dat keer tien doet weet je de uitgangs spanning
vervolgens op zoek naar een trafo of meerdere trafo's om van 230 naar de diverse spanningen te geraken.....

of is dat weer te simpele gedachte van mij ?

Op 30 september 2006 18:25:15 schreef ben verheul:
en hoeveel wat zou een verhuistrafo moeten zijn voor deze versterker?

Op 30 september 2006 00:51:36 schreef Henry S.:
[...]
Het totale vermogen staat op het typeplaatje.
[...]

Achterop de kast dus.