Als eerste project wil ik gaan onderzoeken of het bouwen van een subwoofer een mogelijkheid is.
Mijn huidige luidsprekers betreffen Beolabs 8000. Volgens specs geven deze 140 W af tussen 52-20.000 hz, de bas weergave hiervan is magertjes. Voor het plaatsen van een subwoofer heb ik alleen ruimte onder de kast waarin alle audio/video zaken staan opgesteld. De beschikbare ruimte voor een klankkast is ongeveer 115 cm lang, 10,5 cm hoog en 30 cm diep. Net aan 30 liter en nogal afwijkend wat betreft dimensies. Ik denk daarom erover om de ESP Active Subwoofer en Controller [project 48] inclusief Q-Equilizer [project 84] als electronica te gaan inzetten. Deze geven mij mi de meeste mogelijkheden het tekort aan kastvolume te kunnen compenseren. De units zullen dan hangend dus met de conus naar de vloer geplaatst worden, waarschijnlijk met de magneet tegen de achterwand geklemd. De gesloten klankkast zal mbv pootjes een centimer boven de vloer worden opgesteld. Tussen de conus en het vloeroppervlak verwacht ik een 15mm ruimte te kunnen aanhouden.
Ik heb deze mogelijkheid getest door een Vifa 25-wp-250 met het frame een centimeter boven een oppervlak te plaatsen en hierop flink wat power (sinusje tussen 500-50 hz) te proppen. Ondanks sterke uitslag werd het oppervlak niet geraakt.
- Weet iemand of positionering van units op deze wijze ernstig nadeel oplevert?
Bij het zoeken naar dunnere units heb ik moeite om in de door de leverancier opgegeven specs de diepte ('dikte') van een unit vast te stellen. Ik heb zelf nog een tweetal Vifa 25-wp-250 liggen maar deze zijn net iets te 'dik' (met de magneet op tafel tot aan het frame + rand van de conus = 95 mm). Ik zoek frames die niet dieper zijn dan pak'em beet 70/80 mm.
- Is iemand in het bezit van data betreffende 'dikte' van laag-units?
Alvast bedankt voor het lezen en eventueel reageren.
Erwin
Ik hoop dat je subwoofer enkel voor muziek zal dienen? In dergelijk klein kastje is het moeilijk om een sub te bouwen met voldoende slam voor films / home theatre.
Een luidspreker "op zijn kop" hangen is over het algemeen geen probleem. In een dergelijk kleine kast zal je sowieso een kleine, strak ingespannen luidspreker moeten hebben, waardoor het risico op doorhangen van de conus beperkt is.
Voor luidsprekers, kijk eens op http://www.lautsprechershop.de . Je zal richting 2x 17cm units moeten denken, of 1 ondiepe 20cm unit.
Je kan simuleren hoe een bepaalde luidspreker in jouw kast gaat presteren. Download WinISD maar eens van www.linearteam.dk .
Injderdaad het is wat betreft volume niet veel (karig?;-) Aan de andere kant spreekt me dit juist aan...uitdaging????
Dank voor je verwijzingen, ze kwamen goed van pas.
Ik (onder)zoek verder.
Op 5 augustus 2007 16:49:41 schreef E.Eliveld:
.....
Tussen de conus en het vloeroppervlak verwacht ik een 15mm ruimte te kunnen aanhouden.Ik heb deze mogelijkheid getest door een Vifa 25-wp-250 met het frame een centimeter boven een oppervlak te plaatsen en hierop flink wat power (sinusje tussen 500-50 hz) te proppen. Ondanks sterke uitslag werd het oppervlak niet geraakt.
- Weet iemand of positionering van units op deze wijze ernstig nadeel oplevert?
.....
Afhankelijk van de onderliggende vloer kun je meer of minder demping krijgen en eventuele onderburen meer of minder hoofdpijn 
Overigens bleek mijn XLS 12 aardig in ca. 30 liter te kunnen werken, maar heeft in Closed Box behoorlijk wat correctie nodig.
Het probleem waar ik het meeste mee zit is de minimale benodigde ruimte tussen de speaker en de vloer. Heeft de golflengte hier niets mee te maken?
Wat ik bedoel? Stel een golffront van 40 Hz (als dit al in mijn beoogde configuratie mogelijk is - maar dit terzijde) die uit een 'brievenbus' opening moet worden geperst..kan dit eigenlijk wel?
Ik heb zo links en rechts eens gegoogled maar heb niet echt iets bruikbaars aangetroffen (dumb idiot google??) 
Erwin
Fuzzbass
Mijn echte naam: Joris | Mijn elektronica website: Fuzzcraft.com
Lijkt me geen enkel probleem. Je krijgt hooguit wat demping van de hoge tonen, maar aangezien het een subwoofer betreft is dat niet van invloed.
Maar ik zou de uitstraalopening in elk geval niet veel kleiner maken dan het konusoppervlak van de drivers.