Na de problemen met de lm386, heb ik nu een probleem met een microfoonversterker die ik probeer te bouwen...
Het klinkt zo als ik m'n aanzet:
http://www.dino-projects.net/sound/gekraak.mp3
Soms maakt 'ie ook geen geluid, en geeft 'ie pas geluid als ik de microfoon loskoppel en de snoertjes aanraak. D'r zijn ook nog andere geluidjes die 'ie maakt, maar die wist ik zogauw niet te reproduceren...
Het schema ziet er zo uit:
http://www.dino-projects.net/images/schema.gif
Het is niet de lm386, die doet het prima als ik 't draadje naar de ina217 weghaal en m'n ipod ervoor in de plaats aansluit, en ook niet de microfoon, die doet het op m'n PC prima 
Heeft iemand idëen voor hoe ik dit kan oplossen 
[Bericht gewijzigd door Henry S. op (1%)]
Ik zie een gebalanceerde voeding gemaakt dmv 1K weerstanden?
Dit gaat niet werken, de spaning zakt in bij balasting.
Een symmetrische instrumentation amplifier als microfoon voorversterker? Het kan.
Begin dan eens met een simpel maar goed schema. http://sound.westhost.com/project30a.htm
Voorbeeld:
De input:
Het deel rond de INA217
Je hebt een microfoon met een gebalanceerde uitgang?
Het idee komt zo'n beetje hier vandaan:
http://www.audiomasterclass.com/arc.cfm?a=giant-killing-$5-mic-preamp-…
En het schema, uit de datasheet:
Nee, op het moment gebruik ik geen gebalanceerde microfoon, maar zo'n goedkope van m'n trust headset. Ik heb ook nog een Sennheiser e845 liggen met een xlr-kabel, die moet het uiteindelijk worden, maar dat kost zoveel als ik 'm sloop 
Nee, op het moment gebruik ik geen gebalanceerde microfoon, maar zo'n goedkope van m'n trust headset.
Aah, zo'n ding met een elektret kapsel die gevoed moeten worden ... ( hint hint )
maartenbakker
Golden Member
www.elba-elektro.nl | "The mind is a funny thing. Sometimes it needs a good whack on the side of the head to jar things loose."
Om van een elektreetkapsel een fantoomgevoede microfoon te maken kun je deze bekende schakeling nemen. Ik bouwde hem pas zelf eens, werkt goed.
De dure ruisarme instrumentatieversterker heeft dan echter weinig zin, de mike zal veel harder ruisen als de amp.
Als je niet beschikt over een echt stille condensatormicrofoon presteren de eenvoudigere min of meer discrete ontwerpjes voor microfoonvoorversterkers zoals ik het inschat net zo goed.
Zoals bij alle audio is een correcte opbouw een voorwaarde voor een bruikbaar resultaat. Uit uw schetsen spreekt nog niet zo veel ervaring, mogelijk is een eenvoudiger schakeling veel bevredigender ? 
Op 10 mei 2009 12:37:17 schreef Aart:
Om van een elektreetkapsel een fantoomgevoede microfoon te maken kun je deze bekende schakeling nemen.
Een mini klasse A versterker
De dure ruisarme instrumentatieversterker heeft dan echter weinig zin, de mike zal veel harder ruisen als de amp.
En een LM386 is ook niet stil, vreemde combinatie met een INA.
Het was inderdaad dat de microfoon fantoomspanning nodig had 
Een condensator van 100u voor de ingang van de ina217, en een 1.2K weerstand van de 12v naar het signaal van de microfoon loste het op 
De rare geluiden kwamen waarschijnlijk omdat er iets oscilleerde: ik heb alle draden die naar 6 v gingen, op het zelfde punt gezet, ook zo met de draden naar 0v.
Vandaag/morgen ga ik 'm inbouwen in een behuizing, ik post nog wel foto's 
Op 11 mei 2009 16:49:42 schreef wouter-_-:
ik heb alle draden die naar 6 v gingen, op het zelfde punt gezet, ook zo met de draden naar 0v.
wat is er over van die '6V'? Die is natuurlijk zo zacht als wat.